بین الملل

حمله پلیس آمریکا به خبرنگاران روسیه در پورتلند هنگام پوشش اعتراضات

RIA Novosti گزارش داد كه پلیس آمریكا با پوشاندن اعتراضات به خبرنگاران و عكاسان روسی در پورتلند ، اورگان حمله كرد.

به گزارش مجله ایرانی ، به نقل از اسپوتنیک ، روزنامه نگاران روسی در حال فیلمبرداری و گزارش از شورش هایی بودند که معترضین در محاصره دادگاه محلی قرار داشتند. نیروهای فدرال مستقر در پورتلند با وجود عدم رضایت از مقامات محلی در ساختمان مستقر شدند.

RIA Novosti گزارش می دهد که به یک فیلمبردار کانال تلویزیونی روسی به همراه همدست وی که مشغول انجام این فیلم بود حمله شد و تجهیزات وی خراب شد.

مدیر کل ارشد روسیه One TV گفت ، كلیمانوف گفت كه روزنامه نگاران این کانال در پورتلند به آنها حمله نمی كردند كه توسط پلیس آمریكا مورد حمله قرار گرفتند ، اما تجهیزات آنها خراب شد.

روزنامه نگاران روسی که مورد حمله پلیس قرار گرفتند کارتهای مطبوعاتی داشتند.

هر دو روزنامه نگار مورد حمله قرار گرفتند نشانه های روزنامه نگاری (مطبوعات).

این نخستین باری نیست که خبرنگاران روسی به دست افسران پلیس آمریکا رنج می برند. در تاریخ 31 ماه مه ، میخائیل تورگیوی ، روزنامه نگار RIA Novosti ، که مشغول پوشش اعتراضات مینیاپولیس بود ، با وجود نشان دادن مجوز روزنامه نگاری خود توسط پلیس مورد حمله قرار گرفت.

تنش در خیابان های پورتلند حیرت انگیز است. جایی که نیروهای فدرال به دستور دونالد ترامپ وارد این شهر شده اند تا به ناآرامی های دو ماهه ای که در هفته های اخیر تشدید شده است پایان دهند اما نحوه برخورد آنها با معترضین و بویژه موتورسیکلت های بدون علامت ظاهر پرده برداری او ، همراه با خودش ، دردسرساز است. جدید شده است.

اعتراضات در پورتلند ، مانند ده ها شهر دیگر در ایالات متحده ، در اواخر ماه مه آغاز شد که جورج فلوید در زیر زانوی یک افسر پلیس مینیاپولیس کشته شد.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا