فرهنگ و هنر

علاقه مصری‌ها به زبان فارسی

مشاور سفارت ایران در مصر گفت: ما حدود 27 صندلی فارسی زبان در دانشگاه های مصر داریم و طبق آمارهای غیررسمی ، 50 هزار دانشجوی فارسی داریم که نشان دهنده علاقه مصریان به زبان فارسی است.

عبدالرضا بنی علی در مصاحبه با مجله ایرانی با اشاره به علاقه مردم مصر به زبان فارسی به دلیل مشکلات سیاسی و عدم ارتباط با این کشور اظهار داشت: “ما در دانشگاه های مصر حدود 27 کرسی فارسی زبان داریم ، همه آنها بالاتر از کشورهای خاورمیانه هستند. ” بعلاوه ، طبق ارقام غیررسمی ، حدود پنجاه هزار زبان آموز فارسی در مصر داریم که نشانگر علاقه مصریان به زبان فارسی است.

نماینده سفارت ایران در مصر گفت: “کسانی که می خواهند یک زبان بیاموزند ، اهدافی را دنبال می کنند ، و با دانش من ، کشف و علاقه مصریان به غنای شعر و ادبیات فارسی که حافظ ، سعدی و مولوی دوست دارند از بزرگان ناشی می شود “و این جذابیتی ایجاد می کند که نه تنها مصری ها بلکه همه کشورهای جهان به زبان فارسی روی می آورند.

وی همچنین در مورد راه هایی که امکان یادگیری زبان فارسی برای مصری ها را فراهم می کند گفت: “بنیاد سعدی وظیفه آموزش زبان فارسی به جهانیان را بر عهده دارد و خوشبختانه با وجود فضای مجازی ، دیوارها و بن بست برداشته شده و روابط سیاسی علی رغم کمبود ، فضای مجازی وارد دهکده جهانی ما شده است. “

بنی علی گفت: در هر دو کشور این امکان وجود دارد که افراد تحصیل کرده با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و موسساتی مانند بنیاد سعدی زمینه را برای آموزش بهتر مصری ها که آنها قصد دارند فراهم می کنند.

یکی از مشاوران سفارت ایران در مصر با اشاره به پتانسیل ناشی از شیوع کرونا گفت: در گذشته به دلیل ویروس کرونا بسیاری از فعالیت های بدنی متوقف شده بود اما در این شبکه اجتماعی فضای بازی وجود داشت و ما به بنیاد سعدی کمک کردیم توانستیم برنامه خوبی در فضای مجازی ایجاد کنیم. ” آموزش زبان فارسی در مصر را بگذرانید.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تحریریه مجله ایرانی

اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا