رویدادها

قدیمی‌ترین موبایل قاپ تهران دستگیر شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری قدیمی ترین تلفن همراه تهران خبر داد.

به گزارش مجله ایرانی ، سرهنگ جلیل مقوفی در این باره گفت: پس از وقوع چندین مورد سرقت و سرقت تلفن های همراه در جنوب تهران به ویژه منطقه 13 آبان ، موضوع در دستور کار ماموران پلیس این منطقه و طی افسران تحقیق متوجه شدند که آنها دریافتند که سارق سیار یک مرد میانسال است.

وی با بیان اینکه در این ارتباط بانک اطلاعاتی مجرمان مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن با تصاویر بدست آمده از طریق دوربین های نظارت تصویری ترکیب شده است ، گفت: طی این تحقیقات هویت سارق شناسایی و مأموران متوجه شدند که تلفن های همراه تولید شده توسط یکی از قدیمی ترین سارقان کیف ، تلفن همراه و تلفن های همراه در تهران.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با استناد به هماهنگی مقامات قضایی برای دستگیری این مرد گفت ماموران به منزل سارق رفته و وی را که به تازگی پس از اجرای حکم از زندان آزاد شده بود دستگیر و به مقر بازداشت کردند. آنها پلیس را منتقل کردند.

کمک مالی حاکی از آن بود که 27 تلفن همراه و تبلت مسروقه از خانه سارق توقیف شده است.وی گفت این مرد مورد بازجویی قرار گرفت و در این مدت اعتراف کرد که اموال مسروقه را در چند روز گذشته در مناطقی از نیاوران و دربند تا خیابان توقیف کرده است 13 آبان دزدیده شده است. وی در مجموع حداقل 30 تلفن همراه اعتراف کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: این فرد از زمان ورود اولین تلفن های همراه به جرم گرفتن تلفن های همراه و سرقت چندین بار دستگیر شده است. وی گفت: همچنین با بررسی های بیشتر مشخص شد این فرد جوانان را فریب داده و آموزش های تخصصی را ارائه داده است. کیف چنگ زدن نیز این افراد را در جرم خود درگیر کرده و تحقیقات ادامه دارد.

با توجه به اهدا ، متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جدید برای ادامه تحقیقات به دادسرا فرستاده شد.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا