استان ها

امضای تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با سازمان توسعه تجارت ایران

به گزارش مجله ایرانی از کیش: این تفاهم نامه با حضور «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و «علیرضا پمان پاک» معاون وزیر صمت، رئیس توسعه تجارت برگزار شد. سازمان و دبیر شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور به امضای طرفین رسید.

توانمندسازی بنگاه‌ها و توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود موازنه تجاری، توسعه همکاری‌های دوجانبه، چندجانبه و منطقه‌ای با سایر کشورها و همچنین تسهیلات توسعه صادرات و اطلاع‌رسانی تجاری فعالان آزاد تجاری- صنعتی و اقتصادی و ارائه کمک‌ها. اقتصاد بخش ویژه از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

اقدام برای عضویت شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، تهیه و تدوین اسناد توسعه صادرات، اشتغال مولد و توسعه فعالیت های تجاری و بازرگانی از جمله وظایف این شورا است. سازمان توسعه تجارت ایران در تفاهم نامه …

از دیگر تعهدات سازمان توسعه تجارت ایران در این تفاهم نامه می توان به پوشش فرصت ها و توانمندی های مناطق آزاد و ویژه کشور در رویدادهای تجاری و نمایشگاهی خارج از کشور، ایجاد مناطق آزاد فرامرزی و فرامرزی و ترویج مذاکرات بین سازمانی اشاره کرد. حضور شامل حضور موثر این بخش ها در بازارهای جهانی و منطقه ای، صادرات و ترانزیت غیرنفتی و شبکه های قیمت و تجارت بین المللی.

من باید بگویم؛ این تفاهم نامه امروز چهارشنبه (۹ دی) در سازمان توسعه تجارت ایران امضا شد.

48

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا