استان ها

زیرساخت های ورزشی شهر قزوین برای معلولان مناسب نیست

به گزارش خبرگزاری مجله ایرانی از قزوین؛ به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، درباره وضعیت اماکن و زیرساخت های ورزشی در قزوین گفت: متاسفانه فضاهای ورزشی مناسب برای ورزش معلولان نداریم و این وضعیت نگران کننده است.

وی افزود: شوراها و شهرداری ها در تلاش هستند تا استفاده از امکانات شهری را برای سالمندان و معلولان تسهیل کنند اما به این ترتیب نیازمند مشارکت ورزش و جوانان، اداره کل بهزیستی و بنیاد جانبازان نیز هستیم.

الهیاری با اشاره به وضعیت زیرساخت های ورزشی معلولان گفت: با وجود اینکه در قزوین مشکلات زیادی در زمینه زیرساخت های شهری داریم، ورزشکاران معلول قزوینی به دلیل استعداد و توانایی بالایی که دارند می توانند بدرخشند. هستند و می توانند به بازی های پارالمپیک افتخار کنند.”

وی گفت: اعضای شورای اسلامی شهر قجوین در تلاش هستند تا با رفع مشکلات ورزشکاران دارای معلولیت زمینه را برای فعالیت بیشتر این قشر فراهم کنند.

الهیاری در ادامه یادآور شد: چشم انداز اعضای شورا تسهیل استفاده از امکانات شهری برای سالمندان و معلولان است و در این راستا نیازمند همکاری همه دستگاه ها به ویژه اداره کل ورزش و جوانان هستیم. بهزیستی و بنیاد جانبازان.

سخنگوی شورای شهر قزوین گفت: در شورای شهر از هیچ کمک و حمایتی در ورزش معلولان صرف نظر نمی کنیم و امسال نیز برای تقویت نشاط اجتماعی به ویژه معلولان برنامه های فرهنگی و ورزشی برگزار می کنیم که اجرا ادامه دارد. برنامه کاری

1398032717150840917672804

وی گفت: بهسازی زیرساخت های شهری برای دسترسی آسان معلولان، دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی، دسترسی به ادارات، مسیرهای پیاده روی، ایجاد اماکن ورزشی و ورزشی معلولان در پارک های شهر، ایجاد پارکینگ برای معلولان و ورزش سالن را می توان با کمک دستگاه های اجرایی از جمله دفتر امور جانبازان و معلولین استانداری، بهزیستی، مسکن و شهرسازی، ورزش و جوانان و بنیاد جانبازان اداره کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قزوین گفت: ایجاد زمین بازی برای جانبازان و معلولان در دانشگاه ها به ویژه دانشگاه علمی کاربردی، اختصاص مجموعه های ورزشی شهرداری به مدت یک ساعت به معلولان، ساخت ایستگاه های ورزشی در پارک ها، اختصاص بخشی از فضای تبلیغاتی به یک شهر برای فرهنگ سازی و حمایت مالی از ورزش معلولان، آسایشگاه ها و سالن های ورزشی جانبازان و مدارس استثنایی، تجلیل از قهرمانان ورزشی و خانواده های آنان می تواند در دستور کار شهرداری و دستگاه های اجرایی مسئول قرار گیرد.

الهیاری با تاکید بر اینکه سالمندان و معلولان نباید در خانه بمانند، گفت: متاسفانه قزوین در زمینه مناسب سازی با فضای شهری و ایجاد زیرساخت های ورزشی برای معلولان دارای کاستی های متعددی است و به دلیل کمبود امکانات شهری معلول باقی می ماند. خانه.” با کمک استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توانیم شرایط را برای ساخت مجموعه های ورزشی بیشتر برای معلولان فراهم کنیم.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا