عمومی

عزم سه قوه و تعیین تکلیف کالاهای انبارهای تملیکی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجله ایرانی،

«محمد مخبر» امروز (دوشنبه) در بازدید از قسمت های مختلف انبار مرکزی سازمان اموال، در خصوص لزوم پیگیری وضعیت و مشکلات انبارهای سازمان اموال، نحوه ثبت و نگهداری این کالاهای قاچاق و متروکه نحوه شناسایی. اجناس و نحوه نگهداری و نظافت وی بر انتقال کالا پس از مأموریت خود اصرار داشت.

در ادامه این بازدید و در جلسه بررسی وضعیت انبارهای تحت مالکیت در سراسر کشور، مخبر با تاکید بر هماهنگی و همکاری قوای سه گانه برای رسیدگی و ساماندهی مشکلات انبارهای سازمان تملک دارایی، فورا مورد توجه قرار گرفت. وضعیت و تعیین تکلیف کالاهای ذخیره شده در انبارهای آن در سراسر کشور بود.

در این جلسه که دادستان کل کشور و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، مخبر به یک سری مشکلات از مبادی ورودی گمرک تا انبارها در انبارها اشاره کرد. گذشته آنقدر جا مانده که نباید با شناسایی صاحبان کالا و حل مشکلات و دعاوی حقوق مردم یا بیت المال هر چه زودتر ضایع شود.

وی کالاهای دپو شده در انبارهای ملک را به سه دسته تقسیم کرد و گفت: برخی از آنها دارایی هایی است که باید توسط دستگاه قضایی تحویل داده شود و امیدواریم سریعا اقدامات لازم انجام شود. دسته دوم دارایی هایی هستند که باید از بین بروند و تصاویری که این روزها منتشر شده متعلق به آنهاست. دسته سوم دارایی هایی است که باید توسط سازمان اموال تملیکی واگذار شود که طبق دستور ریاست جمهوری باید با اولویت چند ماه به عقب منتقل شود.

معاون اول رئیس جمهور لزوم مکانیزه شدن انبارهای متصرفی را در اسرع وقت یادآور شد و گفت: استفاده از توانمندی های دولت الکترونیک و ساماندهی کالا در سامانه برای شناسایی مالکان می تواند از ورود و نگهداری کالا در انبارهای اختصاصی جلوگیری کرده و از ورود کالا و پرونده جلوگیری کند. انباشته شدن در این انبارها

مخبر با اشاره به نگرانی در خصوص مشکلات انبارهای مالکیتی، ابراز امیدواری کرد: تا سه ماه آینده با تشکیل کارگروه های اصلی و عملیاتی برای بررسی وضعیت انبارهای تملک، بخش عمده ای از مشکلات این سازمان برطرف شود. انجام شده. .

در این جلسه مقرر شد «کارگروه اصلی و عملیاتی» برای ساماندهی وضعیت انبارهای اختصاصی تشکیل شود. و قوه قضائیه هر دو هفته یکبار تشکیل می شود.

همزمان کارگروه عملیاتی به ریاست وزیر اقتصاد و با حضور رئیس سازمان کفالت، نمایندگانی از دادستان کل کشور و نمایندگانی از دستگاه های ذیربط تشکیل شد. گروه کاری اصلی را فراهم می کند.

مشاهده مطالب بیشتر

دکمه بازگشت به بالا