استان ها

نگران کننده بودن کاهش ازدواج و افزایش طلاق در استان عشیره ای کهگیلویه و بویراحمد

مجله ایرانی/ کهگیلویه و بویراحمد معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد کاهش ازدواج و افزایش طلاق را نگران کننده برای استان عشایری کهگیلویه و بویراحمد دانست.

سید جواد هاشمی در جلسه شورای راهبردی ثبت احوال کشور، ازدواج را مهم توصیف کرد و گفت: موانع اصلی ازدواج، مسائل اقتصادی است که کمتر به آن پرداخته شده است و باید تلاش کنیم وضعیت کنونی استان را اینگونه بیندیشیم. وضعیت چهار.» از میان حوادث (ازدواج، طلاق، تولد و فوت) استان نگران کننده است.

وی کاهش 12.7 درصدی ازدواج در استان و افزایش 12.1 درصدی طلاق را نگران کننده عنوان کرد و گفت: این ارقام برای استانی که همچنان بافت عشایری و عشایری دارد نگران کننده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در استان فکر اساسی شود، گفت: این ناهماهنگی ها بخشی به مسائل اقتصادی و بخشی به دلیل مسائل فرهنگی باید برطرف شود. دلیلش این است که ما تحت پوشش زندگی سنتی هستیم.

هاشمی بیان کرد: بخشی از کار فرهنگی در استان متوقف شده است که از سخنرانان، مجریان و کارشناسان می خواهیم با جدیت به این موضوع رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: وقتی آمار طلاق را در استان دیدم خیلی نگران بودم که جامعه دانشگاهی وارد این ارتباط شود و طرح و ایده ارائه کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه موانع ازدواج در استان باید برطرف شود، گفت: متاسفانه تعداد مراکز مشاوره ازدواج و طلاق در استان کم است. البته فرهنگ استفاده از مشاوره در استان نهادینه نشده است تا بتوان در این حوزه از کار فرهنگی اقدامات لازم را انجام داد.

هاشمی تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با مشکل دیگری به نام مهاجرت مواجه است که اصلا مدیریت نمی شود. علیرغم همه خدمات ارائه شده توسط سامانه حتی در دورافتاده ترین نقاط استان، شاهد مهاجرت به ویژه در یاسوز مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم.

وی افزود: عروسی ها و عزاداری های ما همچنان مانند گذشته است، اما خرده فرهنگ ها اصول اولیه فرهنگ و زندگی سنتی ما را تحت الشعاع قرار داده است و این خرده فرهنگ های غلط باید از بین برود. وقتی شنیدم خانه سالمندان در استان وجود دارد بسیار متاثر شدم و آنها را در خانه سالمندان رها کردم که به نظر می رسد در تعطیلی فعالیت های فرهنگی موثر بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت در راستای جذب بخشی از استان کهگیلویه و بویراحمد برای درمان ناباروری زوجین مبلغ قابل توجهی را برای درمان ناباروری اختصاص داده است. ،

به گزارش مجله ایرانی، هاشمی گفت: در راستای افزایش جمعیت و جلوگیری از پیری جمعیت استان، رسانه ها و صدا و سیما می توانند نقش مهمی در ارائه برنامه های اساتید دانشگاه با کارشناسان و مشاوران داشته باشند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا