عمومی

گران‌ترین خانه‌های آسیا در کدام کشورهاست؟

هنگ کنگ گرانترین خانه ها را در آسیا دارد ، یکی از دلایل اصلی آن بازار مسکن بسیار رقابتی است.

به گزارش مجله ایرانی ، “مجله ایرانی” در ادامه نوشت: این کشور نه تنها گران ترین خانه های آسیا را دارد ، بلکه هنگ کنگ گران ترین خانه های جهان را نیز دارد. متوسط ​​قیمت خرید خانه در هنگ کنگ آنقدر زیاد است که اجاره خانه ارزان تر از خرید خانه در این منطقه است. میانگین قیمت خرید یک خانه در این کشور 28570 دلار برای هر متر مربع است.

ژاپن دومین کشور گران قیمت در آسیا است. ژاپن یکی از بزرگترین قدرتهای اقتصادی در جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. متوسط ​​قیمت هر متر مربع خانه در این کشور 16 هزار و 322 دلار است.

سنگاپور ، به طور رسمی جمهوری سنگاپور ، کشوری است در مجمع الجزایر مالایا با پایتخت سنگاپور. سنگاپور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است و کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا است. این بازار با متوسط ​​قیمت 14373 دلار در هر متر مربع ، سومین بازار گران قیمت مسکن در آسیا را دارد.

چین ، به طور رسمی جمهوری خلق چین ، چهارمین کشور مستقل در شرق آسیا است. چین 1.393 میلیارد نفر جمعیت دارد و از نظر تولید ناخالص داخلی با متوسط ​​ارزش مسکن 11829 دلار در متر مربع دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

هند پنجمین کشور گران قیمت در آسیا است. هند پنجمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. متوسط ​​قیمت هر متر مربع در این کشور 10 هزار و 932 دلار است و پس از آن تایوان دارای گرانترین خانه های آسیا است. این کشور 23 میلیون نفر جمعیت دارد و متوسط ​​قیمت هر متر مربع مسكن در این كشور 10373 دلار است.

تایلند در رتبه هفتم این لیست قرار دارد. متوسط ​​قیمت هر مترمربع خانه در این کشور 5226 دلار است که در فیلیپین رتبه هشتم را دارد. متوسط ​​قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در این کشور 3،952 دلار است.

نهمین و دهمین کشورهای آسیایی با گرانترین خانه ها مالزی و کامبوج با متوسط ​​قیمت به ترتیب 3،441 دلار و 2،913 دلار در هر متر مربع هستند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تحریریه مجله ایرانی

اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا