عمومی

آخرش چه می شود؟ – مجله ایرانی

اگر در صورت اعتراض مسالمت آمیز خود را در معرض خشونت قرار دهید:
پاسخ: مخالفان به دل آنها می نشینند.
دوم، به تدریج ترس شما از خشونت کاهش می یابد و این تعاملات تبدیل به عادت می شود.
ثالثاً احساس شجاعت و غرور می کنند.
رابعه دیگران نیز به تدریج به آنها دلبسته می شوند.
به طور خلاصه، ایرادات در زندگی فرد ریشه دوانده و پابرجا می شود و به بخشی از زندگی روزمره تبدیل می شود و به مرور زمان به شکل تعلل ادامه می یابد. بنابراین ایرادات را «جمع‌آوری» نمی‌کنند، با معترضان برخورد نمی‌کنند و از حقوق قانونی آن‌ها جلوگیری می‌کنند، بلکه آنها را «کشش» می‌کنند. در واقع، شما مانند یک “دوئل” بازی می کنید که بدون سلاح در جهنم به مبارزه ادامه می دهید. “دوئل در خدا” همچنان بدترین نوع رویارویی است زیرا هیچکس نمی تواند دیگری را از دنیا جدا کند. البته می توان گفت اگر با هم برخورد نکنیم موج منبسط می شود. وی در پاسخ گفت:
از سوی دیگر، ممکن است اظهار خشم ناشی از اعتراض و در صورت احتمال تاخیر در مطالبات باشد.
دوم اینکه عدم برخورد باعث افزایش احساس گرما بین طرفین می شود. در زمان «دوئل در جهان» شفقت، «راه حل» مناسب است و خشونت، «راه حل بی راه».
ثالثاً، قانون منع اعتراض غیر تهاجمی ندارد.
اما اگر اساساً خواهان هیچ تغییری در نگرش نیستید، خودتان اقدام کنید. خوب! در این صورت شما خود و کشور را می شناسید. خودشه.
باید چکار کنم؟
1. راه حل اساسی و درازمدت، راه حل سیاسی-اجتماعی و گشاده رویی نسبت به تنوع ایرانیان سیاسی است. تعداد راه حل های حقوقی و سیاسی را قبلا و در این ستون شرح داده ام. در اینجا برخی از راه حل ها آورده شده است:
2. اینکه رهبر معروف نهضت را مردم خلق کرده اند و آتشی که بین آنها برافراشته شده است باید متوقف شود. این گونه سخنان جوانان را بیش از هر زمان دیگری تحریک می کند و بهانه ای برای عاملان جنایت می کند که خودشان پشت صحنه نشسته اند. ذخایر زخم ها را فعال نکنید. کلام تو «بی عاطفه» است که فقط خون بشکه را به درد و زخمش می بندد. هنوز نمی دانم با جامعه چه کرده ای. از مشاهدات میدانی به نظر می رسد که «جدی بودن» در دستور کار قرار گرفته است. این نوع سیاست که به تقابل خیابانی تبدیل شده، اگر می شود عده ای را ترساند و از تجارت نجات داد، اما ضرر اصلی این است که نه تنها «دوئل» را طولانی می کند، بلکه «خودمان» را به شدت عصبانی می کند. . راهبرد «راه حل مشکل» که جمهوری اسلامی تاکنون برای مقابله با مخالفت‌ها به کار گرفته است، جلوگیری از تلفات محصول یا حداقل کاهش قابل توجه آن است. رها کردن مردم برای کشور و نظام خطرناک است. همه چیز قابل پیش بینی بود.
3. تعداد زیادی از این جوانان از جنس های دیگر وجود دارد. اینها باید شناخته شوند. این افراد پر از خواسته های مختلف و خواسته های ناشناخته هستند که گفته می شود ناشناخته هستند. بشکه های آرد از این نوع در جامعه وجود دارد. این بشکه ها به یکدیگر متصل هستند. سعی کنید به جای اینکه به بشکه میخکوب شوید، به خواسته ها رسیدگی کنید. شما با خانه تیم گروه «اسکتاریست» دهه 60 مواجه نشدید که مورد هجوم جامعه قرار گرفت. این تعداد از مردم هم از نظر فرهنگی و هم از نظر نیازهای اولیه زندگی تحت فشار هستند و مهمتر از آن با تمام اقشار و اقشار جامعه ارتباط دارند. زیرا در خانواده و در آشپزخانه و در بازار. اساسا جواهرفروشی “फिक्री” خانواده آنهاست. آنها را تحریک نکنید. اساسا شما کسی را نمی شناسید. به گفته مکان مسئول «تحلیل میوه دچار». اساسا شما نمی توانید با کسی ارتباط برقرار کنید. اما دیگران. نیروهای غیرنظامی کسانی هستند که بقیه را برای خودشان گذاشته اند تا بتوانند کار را انجام دهند. در سال های گذشته کلیپ هایی از نوجوانان و جوانان را در فضای مجازی دیدم که پر از خشم و نفرت و خشم و خشونت بود. تعجب کردم که نوجوانان «غیر مذهبی» به دنبال چنین خشونتی بودند. با این حال، همه آنها در یکدیگر مخلوط شده اند و گویی آنها محصولات مشترکی دارند، حالت نفرت وجود دارد. برخی از صحبت هایی که به طور اتفاقی در فضای مجازی منتشر شده، یکی از عوامل شکل گیری آن ها بوده است. عملکرد برخی از این کلمات “चरिक प्रोरी” است. این افراد خود بخشی از ماجرا هستند و از “تریبون خشونت” در معبد رسمی و در صدا و مرز استفاده می کنند، فقط لوله گانک را به آنها وصل می کنند.

4. ما قدرت جابجایی را در چنین روزهایی با دامنه بسیار گسترده‌تری پیش‌بینی کردیم. مختص این شهر و این کشور نیست. به همین دلیل پس از یک دوره طولانی ثبات، در زمان «قدرت و دولت ناامیدکننده» امکان شورش و شورش، خشونت و قتل و شورش وجود دارد. آنچه در این هفته ها اتفاق افتاد نشان داد که در آینده ای نه چندان دور چه اتفاقی می افتد. اگر اهل نمونه و آینده نگری باشیم.
5. معترضان در آن چه گفتند؟ البته ما به آنها دسترسی نداریم و مطالب ما را گوش نمی دهیم و نمی خوانیم. آنها آنقدر متنوع و ناشناخته هستند که نمی دانیم چه می گویند. ما فقط می توانیم به چند شهروند دیوانه ای که نوشته های ما را می خوانند توصیه کنیم: در جمع های خانوادگی یا گروهی در شبکه های مجازی سعی کنید آنها را از خشونت پرهیز کنید. مراقب کسانی باشید که به تاریخ اعتراض دارند. ما حرکتی را برای جوانان و جوانان آغاز کرده ایم تا از خشونت پرهیز کنند و مرزهای خود را با آتش آتش جدا کنند.» هر یک از ما قطعا می توانیم با نوجوانان و جوانان در تماس و در شبکه های اجتماعی با آنها صحبت کنیم. در شرایطی که فضای رسمی رسانه ای مختص افراد خاص در هند است و به فضای رسمی رسانه ای دسترسی ندارید، حداقل می توانید در گفتگوهای حضوری یا مجازی موثر باشید. مهم این است که موج خشم و نفرت جوانی، خشم سرگردان ما، آنها با خودشان هستند. مهم‌ترین ویژگی معترضان اثربخشی رسانه‌های خارج از کشور است. ما باید بتوانیم به آنها هشدار دهیم که خون نباید اسکناس آنها را برای برخی از مهاجران به دلار تبدیل کند. هر گونه تجاوز و خشونت به قصد تجاوز است و هیچ خیری در آنها نیست. چه کودک ده ساله کشته شود، چه در اقلیم کردستان خون کشیده شود، چه آرامش خانواده ای در کرماران و شهر از بین برود، چه جوانی در برابر جوانی کشته شود و تشییع جنازه او باشد. با سوختن روی زمین بدون هیچ منطق عقلانی انسانی در جاده پرتاب می شود.
این هشدار را هم باید داد که نیات اسرائیل و آمریکا و پایان اسلام آباد و کشور آذربایجان و طالبان همسایه و شورش عربستان و بازی های روسیه و بدون برنامه ریزی در داخل، همه و همه زمینه را فراهم کرده است. برای یک جنگ همه جانبه برای ایران؛ در وهله اول باید این تذکرات را به خود مسئولان بدهیم.

* ریاست جمهوری ایران علوم سیاسی

6565

مشاهده مطالب بیشتر

دکمه بازگشت به بالا