عمومی

آزادی ۵۵ نفر از دستگیر شدگان اغتشاشات اخیر در فارس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدقاسم موسوی با بیان اینکه 204 نفر از زندانیان فارس پس از پیروزی تیم ملی فوتبال بر اساس دستور آخرین رئیس قوه قضائیه از زندان آزاد شدند، گفت: 55 نفر افراد آزاد شده نگران هستند که در زندان هستند.

با بیان اینکه تعداد سایر دستگیرشدگان اخیر و همچنین زندانیان جرایم دیگر نیز با دستور تخفیف مجازات و اقدامات دوستی ها وی افزود: به زودی زمینه آزادی سایر زندانیان نیز به همین ترتیب فراهم خواهد شد.

رئیس کل دادگستری فارس با تاکید بر اینکه عوامل اصلی صحنه سازی و عوامل تحریک کننده تیراندازی و همچنین خسارت به اموال عمومی و خصوصی در رسیدگی به این پرونده محرز شده است، گفت: پرونده در دستور کار قرار گرفت و به مراجع قضائی رسیدگی شد. دستور آزادی مردم صادر شد و به آنها آزادی داده شد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی همچنین از تهیه پرونده سایر زندانیان برای عفو و ارائه به کمیسیون به مرکز عفو عمومی خبر داد و دستور داد. کار کردن کاهش جمعیت زندان ها و نظارت مستمر بر احکام زندان و دیدار با زندانیان تصریح کرد: تلاش می کنیم با استفاده از توانمندی اشخاص حقوقی که مستحق ماندن در زندان نیستند را آزاد کنیم.

موسوری با عبادت اسلام و مسلمین، با عاملان این جنایت شنیع و مهم نیز برخورد کرد و اظهار داشت: جیری سایر زندانیان جرایم منافاتی با تشکیلات قانونی و فرار از زندان ندارند و خط قرمز در دادگستری فارس قاطعانه با مجرمان و حقوق آنها به عنوان افراد خاص برخورد می کند.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا