عمومی

آیت الله بهجت دارای ویژگی‌های برجسته علمی اخلاقی و معنوی بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله رسول فلاحتی شامگاه پنجشنبه در مراسم سیزدهمین سالگرد ارتحال آیت الله بهجت از مراجع فقید تقلید که در مسجد فاطمیه قم برگزار شد سخنانی در اظهار نظر داشت: آیت الله بهجت دارای ویژگی های برجسته در زمینه های علمی، اخلاقی و معنوی بود. ات این الم ربانی منشأ ر و رکت وده است و اخلاص و وای ایشان در مشعل دایت رای امعه ود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به نقش ممتاز عالمان در طول تاریخ اسلام داشت: عالمان دین با دو بال علم و معنویت در طول تاریخ اسلام و تشییع انسانها را در مسیر کمال راهبری کرده‌اند.

وی بیان داشت: عالمان دینی که در گفتار برای هدایت مردم بیان می‌داشتند اول به آن عمل می‌کردند و در دفاع از اسلام همیشه در صحنه با هوشیاری حضور داشتند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امام راحل که از پرورش یافتگان حوزه علمی بوده است با نهضت خود انقلاب اسلامی را برپا کند: تشکیل حکومت اسلامی بر پایه فقه شیعی از انتظارات عالمان و فقها در طول تاریخ بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان ادامه داد: حرکت علما در طول تاریخ همیشه با پشتوانه مردمی توأم بوده است که نمونه بارز آن نهضت انقلاب اسلامی بوده است و باید بیان داشت امروز نیز با وجود مشکلاتی که کشور در عرصه‌های مختلف با آن مواجه است، اما نظام است. مهوری اسلامی رتر از دوران انقلاب و ومت اغوت است.

وی افزود: ملت رگ ایران در رابر وطئها دشمنان انقلاب و اسلام ایستاده است و مین ایستادگی ملت ما

آیت الله فلی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران همیشه پشتیبان انقلاب و ولایت فقیه خواهند بود افزود: دشمنان نیز بدانند که با تمام تحریم ها و هجمه های اقتصادی خود به جایی نخواهند برد و در اختیار ملت ایران با رهبری های مقام معظم رهبری به مسیر خود ادامه دهند. می دهد.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا