بین الملل

از سرگیری درگیری‌ها در طرابلس با بالاگرفتن جنگ قدرت در لیبی

– به دنبال تشدید بحران سیاسی میان دولت وحدت ملی به ریاست «عبدالحمید الدبیبه» و دولت مکلف به ریاست «فتحی پاشاغا» در لیبی، منابع رسانه‌ای از سرگیری درگیری‌ها میان نیروهای دو طرف در شهر طرابلس پایتخت این کشور خبر دادند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، خبرگزاری اسپوتنیک از لیبی امروز در گزارشی درباره وضعیت شهر طرابلس در سایه تنش های سیاسی جاری گزارش داد که این شهر شب گذشته شاهد درگیری میان نیروهای حامی الدبیبه و پاشاغا بود.

شهر طرابلس پایتخت لیبی در روزهای اخیر شاهد استقرار نیروهای نظامی است و این امر به دلیل درگیری مسلحانه در نتیجه اختلافات سیاسی میان دولت های عبدالحمید الدبیبه و فتحی پاشاغا است و این موضوع است که سازمان ملل نسبت به این موضوع بسیار شدید است.

الدبیبه رئیس وحدت ملی لیبی است که نشات گرفته از توافق نامه های سیاسی زیر نظر سازمان ملل در بیش از یکسال پیش است و در آن سو، قدرت لیبی که در منطقه طبرق در شرق لیبی مستقر است، به فتحی پاشاغا به عنوان نخست وزیر در ماه. مارس گذشته رای اعتماد داد اما در مقابل، الدبیبه تحویل قدرت به پاشاغا را نمی پذیرد و می گوید که قدرت را فقط از طریق انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی، به یک دولت منتخب تحویل خواهد داد.

ارش رنگار اسپوتنیک، درگیریای رابلس از امروز ادامه داشت و در ن از تسلیحات اد اسن و نیمه اد نمه snap.

منابع محلی نیز در این اره ارش دادند

انتهای ام/4129/

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا