ورزش

اشتباه قزاقستان را در باکو تکرار نخواهم کرد

قهرمان پارالمپیک توکیو در جودو گفت: هر چند در مسابقات گرند پری قزاقستان با اخطار داور از جدول مسابقات حذف شدم، اما در قهرمانی جهان باکو با کسب مدال طلا برتری خود را ثابت خواهم کرد.

محمدرضا خیرالله زاده در گفت وگو با مجله ایرانی، در پاسخ به این پرسش که تغییر قوانین در جودو نابینایان و کم‌بینایان چقدر شرایط را برای کسب مدال سخت کرده است، اظهار کرد: هر چند تغییر شرایط را برای کسب مدال تا حدودی سخت کرده است. اما برای من فرقی نمی‌کند چون قبلاً در 100 رقابت می‌کردم و در حال حاضر در 90 رقابت در رقابت‌ها حضور خواهم داشت، اما این تغییر قوانین برای جودوکارانی که ممکن است با افزایش وزن رقابتی کاهش یابند، شرایط را تا حدودی افزایش دهند. رای نه ها سختتر واهد رد.

وی در اسخ این رسش ما از دول مسابقات رند ری اقستان ریح رد: اثیری ندارد و اغنیه ر و ا دف سب مدال لا در رمانی آن اکو رکت واهم.

مدال طلای پارالمپیک توکیو درباره این پرسش که با توجه به اینکه قهرمانی جهان باکو بالاترین امتیاز را برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس دارد، چقدر از نظر روانی شرکت در این مسابقات دارند، گفت: بعد از قزاقستان سعی کردم تمرینات مختلف از جمله کوهنوردی را انجام دهم. شنا و… باشم تا اتفاقاتی که در قزاقستان رخ داد را فراموش کنم و در شرایط بهتری خود را برای باکو آماده کنم، تا به امروز روند کار راضی کننده بود و مشکل خاصی وجود ندارد.

خیرالله زاده یکی از مشکلات جودوکاران نابینا و کم‌بینا را نداشتن حریف تمرینی عنوان کرد و گفت: از اینکه فدراسیون جودو دچار کماکان شده است با چنین مشکلی روبرو هستیم، اما تا قبل از بازیهای اسلامی چون اردوی تمرینی مشترک با جودو جوان و بزرگسال در ادی داشتیم رایط وب ود. اَن ان اَا مَچَنان این دغدغه وجود دارد اردوی ودوکاران افراد سالم راگزار می شود؟

وی در پایان حضور محمود خسروی وفا در کمیته ملی المپیک را نقطه قوتی برای ورزشکاران پارالمپیکی عنوان کرد و افزود: یقین دارم بعد از این ورزشکاران پارالمپیکی شرایط بهتری در رویدادهای آینده خواهند داشت.

انتهای ام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا