فرهنگ و هنر

اعلام جزییات جشنواره فیلم و عکس ورزشی

ات رصدی سیزدهمین نواره‌نظامی لم ورزشی ایران و نجمین

به گزارش مجله ایرانی، برپایی رسانه‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران و پنجمین جشنواره بین‌المللی بین‌المللی عکس ورزشی ایران (شنبه، ۲۵ تیرماه) در آکادمی ملی المپیک با حضور سید مجتبی علوی دبیر جشنواره، عبدالحمید احمدی شورای سیاستگذاری جشنواره، مشاور وزیر ورزش و جوانان و میته ملی المپیک، لی سامعی مقام دبیر در س و نماینده

آمدی در ابتدا نشست دربار اثیرگذاری رسانه ر ور : ورزش در ورزش در این رویداد از در اگر امروز ورزش در جهان تاثیرگذار و تعیین کننده می‌شود، در وادی قدرت ایفای نقش می‌کند، در وادی توسعه حرف اول را می‌زند، بزرگ‌ترین و پرتماشاگرین رویدادهای جهان را برگزار می‌کند، در چرخه‌های اقتصادی جایگاه‌های بالاتری دارد، در مقابله با آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی. کاهش هزینه‌های درمان ایفای نقش می‌کند، در برنامه‌های طراوتی، ایجاد شور، نشاط، هیجان و امید در بین مردم حرف اول را می‌زند، بدون شک یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موارد همراه آن رسانه با ورزش و ورزش است که ورزش با رسانه ممکن می‌شود. نابراین اید در رسانه در ورزش از اذعان نیم، مچنین اید

او ادامه داد: نعت سینما و لویزیون نیز در اثیرگذاری ر ورزش ایگاه ابل وجهی دارند مخاطبان پرشمار رسانه در جهان متعلق به تلویزیون و صنعت سینما هستند و طبعا ما نمی‌توانیم از نقش بسیار پررنگ تلویزیون و سینما در فرهنگ‌سازی، مشارکت مردم و همراهی آن‌ها را با ورزش چشم‌پوشی کنیم. برای همه ما مشخص می‌شود که بعد از آموزش و پرورش، با استفاده از ابزار رسانه، به‌خصوص تلویزیون و سینما، برای توسعه و ارتباط فرهنگ عمومی‌شان می‌توان استفاده کرد، حتماً باید به این مکان خود توجه داشته باشد، تا جشنواره برگزار شود. لمهای سینمایی و لویزیونی و نواره س ورزشی ردهایم ا وانیم تنوع و وایای مختلف را در مرض مرض د

مرجع سیاستگذاری بر حوزه تمرکز می کند: بنابراین، شورایی که ما باید این رویداد را انتخاب کنیم، آن هم در گستره بین الملی رفته، این است که می تواند زیبایی ها، جذابیت ها، مشکلات و مشکلات و تنگناها، افتخارآفرینی ها و فرهنگ سازی در ورزش را از طریق این نیروها بیشتر کند. در معرض دید مردم رار و از این ریق وسعه ورزش مک نیم. اعتقاد ما بر این است که اگر به دنبال توسعه واقعی، متوازن، فرهنگی و اخلاقی ورزش هستیم، باید از ابزارهای قدرتمند تلویزیون و سینما استفاده کنیم و با همراه کردن جامعه هنری این عرصه از جمله فیلمسازان، تهیه‌کننده‌ها و بازیگران بتوانند ورزش را هرچه بیشتر انجام دهند. مردمی و مومیر نیم و رهنگ واقعی ورزش را از ریق سینما و لویزیون در اختیار مردم رار می کنند.

مشاور ورزش و کمیته ملی المپیک اظهار داشت: هم سیزدهمین جشنواره بین‌المللی بین‌المللی فیلم ورزشی است که آثار ارزشمندی را از جشنواره‌های مختلف جهان و پنجمین جشنواره عکس‌های ورزشی می‌بیند که بیش از سه هزار عکس با موضوعات مختلف از عکاسان ورزشی است. ورهای مختلف دریافتند، این مار سیار ابل وجه است. در همین هفته با مشارکت جامعه هنری و ورزشی کشورمان جشنواره نهایی را شاهد بودیم و آثار برگزیده معرفی خواهند شد. آن اشیم.

احمدی افزود: مدیران و برگزارکنندگان جشنواره به دنبال وفاق، همدلی و هم افزایی در مسیر برگزاری این رویداد هستند و بر این اساس دست تمام نهادها و بخش های مختلفی که در روند برگزاری به ما کمک می کنند را به گرمی می فشاریم.

* ساخت لم ورزشی نباید دست راموشی به دست آورد

در ادامه سید مجتبی علوی دبیر جشنواره گفت: جشنواره فراخوان از بهمن ماه همزمان با دهه فجر و جشنواره فیلم فجر منتشر شد، تا اول خرداد پروسه دریافت شد و پس از آن به داوری پرداختیم. به‌رغم اینکه 2 سال به دلایلی می‌گویند برگزاری مراسم‌های ورزشی و فیلم‌های کمتر ساخته شده بود اما آثاری از جامعه دریافت کردند که نشان می‌دهد هنری به عنوان جامعه ورزشی پویا و پرتحرک است. در لمهای ورزشی اثر از ور در نواره ور دا رند. این میزان ور س از سال لی رویدادهای رهنگی و نری دت رای ما ابل اعتناست.

او اکید رد: نواره لمهای ورزشی میعی از دیگر نوارهاست. جشنواره‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول سال برگزار می‌شوند که هر کدام از سینما به یک جشنواره اختصاصی می‌یابد اما همه بخش‌های سینما از جمله مستند، کوتاه، داستانی و… را در یک جشنواره برگزار می‌کنند، با این حجم از سینما. الیت وانستیم در ردهندی سال وزارت رهنگ و ارشاد اسلامی رتبه الف نوارهای ملی در ایرانبی تجربه ورزش مانند سایر نهادهای دیگر در سطح فرهنگ و ساخت فیلم ورود نمی‌کند، متولی این امر وزارت ارشاد است و نگاه سازمان سینمایی باید به مسائل سینمایی یکپارچه باشد. مه مردم در ر و سالی ورزش لاقهمند ستند و ا ساخت

دبیر جشنواره مشخص کرد: اگر سازمان سینمایی بنا ندارد به طور مستقیم در ساخت فیلم ورزشی ورود کند با تصویب یا آیین‌نامه‌ای اجازه دهد، بودجه‌ای در اختیار هر نهادی قرار دهد که می‌خواهد در این حوزه فرهنگ‌سازی باشد. و دون داشتن ودجه وان گزارشی نوارهایی مثل نوارها دولتی را ندارد. الب اینجاست نها نواره وصی ور ما و مسابقات رقابتی برگزار می شود، نوار لمهای ورزشی. برای دوام و قوام ورزش، این که متوجه این حوزه در زندگی انسان‌ها می‌شویم، هر چیزی از جمله شادابی، نشاط، شور، غرور و به طور کلی روان جامعه به آن نیاز داریم پس باید به آن کمک کرد و ممیزی در ورزش صورت گرفت. نگیر. امیدوارم نهادی دوستان دادیم مورد رار رد و لایحهای را ویب ند ورزش از آن امر مستثن نباش

وی با پخش یک کلیپ در این نشست درباره سخنان رئیس جمهور در جمع هنرمندان بر حمایت از بخش خصوصی در مسیر برگزاری رویدادهای فرهنگی افزوده: نهادهای مسئول خصوصی را در اختیار داریم و در مسیر برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی در این نشست هستیم. سطح مایت ای لازم را داشته و الان این رصعه رای ادامه مسیر دلگرم نند.

علوی بیان کرد: در چهار دوره‌ای که به‌عنوان دبیر این جشنواره فعالیت‌ها می‌شود، هر سال از سه چهره رسانه‌ای، سینمایی و ورزشی که به‌نوعی پیوندی با سینما، ورزش و تلویزیون دارند، تجلیل می‌کنیم. امسال و در سیزدهمین جشنواره فیلم های ورزشی از اردشیر لارودی، روزنامه نگار پیشکسوت عرصه ورزش، محمد نصیری قهرمان افسانه های وزنه برداری و پژمان جمشیدی از ملی پوشان فوتبال به یک دهه تلاش بیوقفه و مستمر در سینما که پرچم ورزش در هنر را برافراشته کرده است، تجلیل خواهد شد. د. مچنین رنامه ای رای نکوداشت

وی در پایان با قدردانی از همدلی و حمایت‌های دکتر صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک و شورای ورزش سازمان صداوسیما از این رویداد، افزود: جشنواره سیزدهم با پیام رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین پیام رئیس فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی(FICTS). رماه در مجموعه انقلاب ورزشی از ار واهد رد.

* نمایشگاه س نواره در سطح ملی گزارش واهد د

علی سامعی قائم مقام دبیر جشنواره در بخش عکس در بخش دیگری از این نشست گفت: جشنواره برتر چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس‌های ورزشی که در سال ۲۰۱۸ برگزار شد، در ایران به نمایش درآمد و سپس در میلان ایتالیا نیز در معرض دید مردم قرار گرفتند. س از وع ​​ویروس رونا در آن امسال اهد رگزاری این نواره نبودیم. راخوان نوار س ورزشی رای نرمندان ور ارسال د و درنهایت رندهای ما امسال از اسپانیا، ایران، ایتالیا، ایوان، اندونزی و ایالات متحده آمریکا مریکا استند. بعد از برگزاری نمایشگاه برگزیدگان عکس و اعطای جوایز در تهران، نمایشگاه برتر پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی هم‌زمان با جام‌جهانی فوتبال قطر در اجرا خواهد شد، اما رایزنی‌هایی برای نمایش آثار برتر در سایر موارد نیز در حال انجام است.

نماینده فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران ادامه داد: این جشنواره در سه بخش ورزش حرفه‌ای، مقدماتی جام جهانی فوتبال قطر و سایر فعالیت‌های ورزشی برگزار می‌شود و درمجموع ۹۰ میلیون تومان جوایز بخش‌های مختلف جشنواره برگزار می‌شود. داوری ار در سه مرحله انجام د. مرحله اول به شکل امتیازی بود که بالاترین امتیازها جدا شدند، در مرحله دوم آثاری که در نمایش درمی‌آیند مجدد داوری شدند و در مرحله آخر برندگان از بین راه‌یافته‌ها به جشنواره برگزیده شدند. در انتخاب ار سعی کنید نوعی از ار را اهد اشیم؛ وتبال نپرداختیم و م ورزشای رفهای از رشته های مختلف، ورزش معلولان و ازیا و رشته های ومی، ند ن ن رگزیدگان نیز از موضوعات مختلف واهند ود. افتتاحیه نمایشگاه نواره س ورزشی دوشنبه، رماه در مجموعه ورزشی انقلاب گزارش واهد د.

در ایان این نشست رنگاران و کنار نواره رح رسش و اسخهایی درباره نواره رداختند.

سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران و پنجمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی ایران دوشنبه، ۲۷ تیرماه آغاز به کار می کند و پس از دو روز نمایش فیلم های منتخب در مجموعه ورزشی انقلاب، چهارشنبه، ۲۹ تیرماه جشنواره برگزیدگان در مراسم اختتامیه معرفی می شود. وند.

انتهای ام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا