عمومی

افزایش کشتارغیرمجاز دام در کرمانشاه به دلیل اختلاف قیمت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

گزارشی آنلاین- روه استانها- محدثه متی: گوشت قرمز از اقلام و مواد غذایی مورد نیاز مردم است که به تازگی با یکی از چالش‌ها و مشکلات افزایش یافته است. کسی که تحت کشتار غیرمجاز قرار دارد در سطح شهر به وجود آمده است و دلیل این اتفاق را می‌توان همان افزایش روز افزون قیمت گوشت در قصابی‌ها دانست که چرا از جامعه به دلیل قیمت گوشت به صورت ذبح و کشتار غیرمجاز چند درصد پایین‌تر قیمت این است. محصول در قصابی‌ها از این استقبال می‌شود به‌عنوان مثال قیمت گوشت گوسفندی در مکان‌هایی که غیرمجاز می‌کشند هر کیلو یکصد هزار تومان و قیمت همگون در قصابی‌ها به کیلویی 200 هزار تومان هم می‌رسد.

افزایش متد نهادهای دامی مینه ساز افزایش مت وشت رمز

محمدرضا عباسی معاون توسعه و بازرگانی محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: علت گرانی گوشت قرمز در مرحله اول وجود تورم است که روی افزایش قیمت گوشت اثر گذاشته شده است که در مقایسه با سایر اقلام زیادی برای گوشت قرمز وجود ندارد. است.

وی افزود: مهمترین هدف افزایش قیمت نهاده‌دامی، خشکسالی و بارندگی است که باعث می‌شود مراتع خشک شوند و علوفه، کاه و افزایش قیمت داشته باشند و به عنوان مثال قیمتی که در سال گذشته کیلویی ۲ هزار تومان به فروش می‌رسد. لویی ار ومان افزایش مت دا رده و مت اه لویی و ا ار ومان رسیده که در مت ان.

معاون توسعه و بازرگانی محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: در مواردی مشاهده می‌شود که به دلیل خریداری نشدن کاه، کشاورزان کاه‌های خود را آتش می‌زنند در نتیجه به دلیل افزایش قیمت نهاده‌های دامی، قیمت تمام دام هم افزایش پیدا می‌کند.

دلل اختلاف

وشت و محصولات دامی را نه آنلاین سلامت و از روشگاهای مجاز نید

حسین حیدریکل دامپزشکی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: ممکن است دام‌های مبتلا به بیماری‌های مدیر بالینی در خیابان‌هایی که می‌کشند و هم مصرف‌کننده هستند، ممکن است وجود نداشته باشد.

وی افزود: این ویروسها ر اثر رما از ر و وشت دام رون میروند اما وشت دام نباید لافاصله د د ا

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: اقدامی که در کشتارگاه برای سلامت دام انجام می‌شود این است که ۲۴ ساعت لاشه‌های دامی که در کشتارگاه‌های دامی می‌روند در پیش سرد می‌شوند این پیش سرد در دمای صفر تا چهار درجه است و بیماری را از بین می‌برد. مردمین دلیل ا ار رمجاز در سطح آبان و ارج از ارگاه مخالفت میود.

حیدری بیان کرد: دامپزشکی استان کرمانشاه با توزیع رایگان و نظارت در واحدهای دامداری مبارزه با بیماری طب طبیعی ارائه دهنده کریمه کنگو را آغاز کرده است اما با توجه به تعداد زیاد واحدهای دامداری به صورت رایگان به همه این واحدها نمی‌رسد و سمپاشی این واحدها توسط فعالان این بخش. انجام ود.

مقابله ا ار رمجاز نیازمند مراهی مام ارگانها است

امیر کرمی سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار آنلاین مدیر اظهار کرد: کشتار غیرمجاز دام در نقاط مختلف شهر کرمانشاه مانند پردیس دولت آباد مسکن وجود دارد برای نظارت و بازرسی تیم‌های مشترک بین چند اداره شامل شهرداری، دامپزشکی، مدیریت نیروی انسانی و اماکن ال ستند اما ا وجه رایط موجود اقتصادی و مقاومت املان ار رمجاز این نظارتا ن مطدو

وی افزود: کشتار غیرمجاز به عنوان یک معضل در استان کرمانشاه است با وجود اینکه این موارد در شهرستان‌ها و در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان‌ها مطرح شده اما نتیجه آن نبوده است.

مدیر سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه توضیح داد: حدود یک ماه پیش از طی نامه‌ای به یکی از مقامات، درخواست کردم که با توجه به مشکلات موجود و کارها و اتفاقاتی که انجام می‌شود، مدیران کل مرتبط با این جلسات تشکیل می‌شوند. و انواع مختلف این موضوع در لسه و ررسی ود و میم ری لازم انجام رد.

کرمی بیان کرد: تیم مشترک بین بخشی از هفته‌های ۲ الی سه بار جلسه‌ای را تشکیل می‌دهند و از این نقاط بازدید به عمل می‌آیند و حتی گاهی با حضور نیروی مدیریت، بین عوامل کشتار غیرمجاز و تیم مناظر برخورد شکل می‌گیرند.

وی ادامه داد: ر اساس ارشات مردمی و ا ر مفاهیم نقاطی

دلل اختلاف

دامهایی در سطح ر میوند مورد دامپزشکی حل می شود

شاهرخ یار ویسی، معاون سلامت دامپزشکی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: دام‌هایی که در شهر ذبح می‌شوند مورد آسیب‌دیدگی دامپزشکی هستند، چرا که مهم‌ترین موضوع حلال بودن و شرعی بودن ذبح دام است که هیچ نظارتی بر آن نیست. این مورد وجود ندارد.

وی افزود: در محل سکونت ری ار دام نباید ورت رد و رداری اید آنون و وانین و وابط روندی را

معاونت سلامت دامشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: به دلیل وجود بحث مالی که گوشت‌های حاصل از کشت غیرمجاز، ارزان‌تر هستند، اما از طرفی مردم نسبت به بیماری‌های این گوشت‌ها اطلاعی ندارند.

یارویسی بیان کرد: بیش از 800 بیماری مشترک انسان و دام از جمله تب مالت، شاربن، آنفولانزای پرندگان و تب‌کننده کریمه کنگو است و امکان ابتلای افراد با مصرف این گوشت‌ها به این بیماری‌ها وجود دارد.

وی افزود: ار رمجاز دیده وم و دامنگیر در استانهای استان رمانشاه ده و مل ناشایست.

اختلاف متقابل روی وردن مردم ار رمجاز

یکی از مردم کرمانشاهی در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: به دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز در قصابی‌ها و اختلاف قیمت زیاد آن با مکان‌هایی که کشتار غیرمجاز دام انجام می‌دهند، می‌توانند برای خرید گوشت از قصابی‌ها وجود داشته باشند.

وی افزود: اختلاف مت وشت در ابیا نسبت مکانهایی ار رمجاز دام انجام می دهند ریباً رابر ا

شهروند کرمانشاهی مشخص کرد: به دلیل وجود مشکلات برای اکثر مردم جامعه میزان مصرف گوشت از مکان‌های کشتار غیرمجاز بیشتر از خرید گوشت در قصابی‌ها است.

دلل اختلاف

روند رمانشاهی دیگر در و رنگار آنلاین : وجود مکانایی

وی افزود: اقدام ار رمجاز دام در سطح ر اعث وجود مدن

شهروند کرمانشاهی تصریح کرد: برای جلوگیری از پیش آمدن مشکلات بهداشتی در این مناطق شهرداری می‌توان با احداث مکان‌های بهداشتی با امکانات آب و برق و… و در اختیار دادن این غرفه‌ها به این افراد باعث ایجاد بیماری‌ها برای همسایگان این افراد شود.

با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و بروز بیماری‌های مشترک بین و انسان مانند تب کریمه کنگو، افزایش نظارت‌ها و مقابله با کشتار غیرمجاز دام در معابر شهری و حفظ سلامت مردم و بهداشت محیط بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود که به دلیل قیمت گوشت قرمز است. در ازار سبب سوق دادن مردم رای رید از این روش ها و رمز ده موضوعی

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا