عمومی

امسال هیچ‌گونه خاموشی در آذربایجان شرقی نداریم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، اکبر فرج نیا اظهار داشت: با توجه به رشد بی سابقه گرما و همچنین ورود به بخشی از مصارف خاص مانند تولید رمز ارزهای غیرمجاز و افزایش بارهای مصرفی سرمایشی در چند سال گذشته، فشار مضاعفی از جهت تامین مصرف برق مشترکان. ایجاد د نتیجه ن اموشی رای مشترکان و نایع در ود.

ویان کرد: با استقرار دولت سیزدهم و برنامه ریزی های خوبی که در تامین برق انجام می شود، از آذر ماه سال گذشته برای عبور از قطعی برق و تداوم برق مشترکان آغاز شد که نتیجه کوتاه مدت آن از زمستان ۱۴۰۰ بود.

فرج نیا ادامه داد: برنامه ریزی در حوزه تامین برق مطمئن و پایدار برای سال جاری، اقدام مهمی بود که از جمله مصرف آن بهینه آب پشت سدها می باشد تا بخشی از نیروگاه های آبی برای تولید برق ذخیره شود. همچنین برای اولین بار در تاریخ صنعت برق به روز رسانی و تعمیرات اساسی تجهیزات صنعت برق بود که تا اول خرداد امسال ۹۹ درصد نیروگاه ها انجام شد و در نتیجه آن نیروگاه های برق با ظرفیت کامل برای تولید برق مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی پای کار انجام شد. ودند و امسال ونه اموشی رای مشترکان انگی و اری اعمال نشد و رنامه ریزی ای انجام شد.

شرکت سازنده برق آذربایجان شرقی گفت: طبق روال گذشته برای تامین برق ثابت برنامه‌ریزی‌هایی در حوزه صنعت و کشاورزی انجام می‌شود که از جمله آنها انعقاد تفاهم نامه ها با صنایع و بخش کشاورزی در این زمینه بود که طی آن در حوزه صنعت هفته انجام شد. ای روز و در وزه اورزی روزانه ار ساعت در اوج مصرف ار رق آن ود.

فرج نیا گزارش کرد: سال گذشته در چهار ماه از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور، ۱۶۰ ساعت برای مشترکان خانگی خاموشی داشتیم که به طور روزانه حدود یک و نیم ساعت هر مشترک خاموشی در روز داشتیم. امسال این خاموشی ها به صفر رسیده است و اگر خاموشی های لحظه ای و ساعتی در روز باشد، باعث بروز مشکلات فنی می شود که توسط همکاران ما به زودی رفع می شود و هیچ خاموشی از برق برای مشترکان خانگی و تجاری در سال می شود. اری اعمال و ایان ابستان نیز اعمال نمی شود.

وی با اشاره به همکاری های خوب بخش صنعت و کشاورزی در تامین برق پایدار و صرفه جویی برای عدم قطعی برق مشترکان خانگی گفت: سیاست های مشارکتی در قبال همکاری اینها در نظر گرفته شده است که در حوزه کشاورزی به ازای چهار ساعت خاموشی 20 ساعت مصرف برق است. حوزه کاملاً رایگان خواهد بود و در کنار آن برای مشترکان خانگی نیز مشوق هایی در نظر گرفته شده ایم که به ازای هر کیلو وات ساعت صرفه جویی در مصرف برق نسبت به مصرف سال گذشته شان، پنج برابر پول برق مصرفی را به عنوان مصرف کننده در قبضه می گیرد. مشترکان اعمال می ود.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا