فرهنگ و هنر

اولین اظهارات معاون جدید صنایع‌دستی پس از انتصاب

معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی، با اشاره به این که حلقه اتصال صنایع دستی اقتصاد و فرهنگ است آن را جزء لاینفک منشور فرهنگی در اقتصاد هویت‌بنیان دانست و گفت: «امیدوارم با هم‌گرایی، خانه هر ایرانی به یک کارگاه تولیدی برای کمک به اقتصاد هویت‌بنیان تبدیل می‌شود. »

به گزارش مجله ایرانی، مراسم تکریم و معارفه معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با حضور مهندس سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و علی دارابی، قائم‌مقام وزیر و معاون میراثفرهنگی کشور صبح امروز ـ دوشنبه ـ رداد در سالن وزارتخانه گزارش د.

مریم جلالی با قدرشناسی از تمام افرادی که صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور را به مرحله فعلی رسانده است، گفت: «خانواده همیشه برای توسعه توسعه بوده است و همیشه هر جایی که بوده‌ام سعی کرده‌ام خانواده‌محوری و مدیریت مادرانه را مدنظر داشته باشد».

او با اشاره به اینکه در گذشته صنایع دستی به عنوان صنایع زیستی بوده است، ادامه داد: «شاید هم‌اکنون صنایع دستی به اشیای تزیینی تبدیل می‌شود و درون ویترین‌ها رفته‌است، اما باید به زندگی مردم و ایرانی‌ها بازگردد.»

او صنایع دستی را جزء لاینفک منشور فرهنگی در اقتصاد هویت‌بنیان دانست و اضافه کرد: «مدیریت سه بخش، اجرایی و عاطفی است که تمام سیاست‌گذاران، پخش‌کننده‌ها و متصدیان در این سه ضلع راه را برای تولید زنجبه‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی می‌سازند و من به‌عنوان می‌رسند. سرباز وچک در این مسیر ور دارم.»

معاون نایعدستی و نرهای snapti ریح رد:
جلالی از اقتصاد هویت‌بنیان و خلق و تامین ارزش در صنایع دستی به‌عنوان دو کلمه بنیادی در این حوزه نام برد و افزود: «مولد بودن باعث آشتیاق و همراهی می‌شود و این تحول در زمینه محتوا و اتفاقات بیفتد و هر ایرانی در سراسر کشور به وجود می‌آید. ولیدرس.»

او با بیان اینکه با هم‌گرایی در زیست بوم صنایع دستی و با تفکر خانواده‌محوری چالش‌های پیش‌رو را از میان برخواهیم داشت، تصریح کرد: «با نمایش قدرتمند توان‌ها و پیشران‌های توسعه‌ای که برای صنایع دستی و هنرهای سنتی ارائه می‌شود، همچنین به کمک ارزش‌ها، منجی یک‌ها. موضوع ملی واهیم د.»

جلالی در پایان با اشاره به اینکه مدیریت مادرانه باعث ایجاد، مراقبت، رشد، تربیت و هرس می‌شود، گفت: «انفکاک اقتصاد و فرهنگ حلقه‌ای به نام صنایع دستی و هنرهای بومی و سنتی دارد. میشه مولد ودن امیدافرین است و امیدوارم آن ر ایرانی دیل ارگاه ولیدی رای مک اقتصاد و

این ر میل مود.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا