فرهنگ و هنر

بررسی محتوای نهایی سند ملی وقف و امور خیریه

رئیس سازمان اوقا و امور ریه در لسه رسسی نهایی مل وقف و امور ریه : وقف میواند در امنیت ایی و رخه داشت و درمان ننده اشد.

به گزارش مجله ایرانی، جلسه بررسی سند نهایی ملی وقف و امور خیریه با حضور حجت‌اسلام والمسلمین مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و برخی از مدیران این سازمان و سید نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های همکار در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
سازمان اوقاف و امور خیریه در این جلسه ابتدایی با تاکید بر این که برای تدوین این سند، کار تحقیقاتی جامعی با همکاری دبیرخانه شواری عالی انقلاب فرهنگی انجام شده است، اظهار داشت: من ادعا می کنم که این سند را ندارم. مین دلیل این لسه رگزار ده ا از نظرات استفاده نیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به ساختار سازمان اوقاف و امور خیریه قبل و پس از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: سه گزاره حفظ وقف (حفظ‌العین)، افزایش استفاده و اجرای نیت واقف بر موقوفات حاکم است؛ رساله لیرغم لیغات، مبنی ر این که وقف ورت نمیرد، اید ویم ور متوسط ​​ر ساله ار و اد ما. میت وقف ل سال س از انقلاب اسلامی، افزایش /5 رابری یک مدت مشابه در انقلاب اسلامی داشته است.

وی ا ان اینکه در مرکز امور ریه سازمان اوقاف و امور ریه اتفاقات وبی در الحال است، افزود: روابط سازمان اوقاف با نهادها و وزارتخانه‌های تخصصی در امور خیر رابطه خوبی نیست و باید آن را توضیح دهیم و مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه را در تعریف این رابطه نقش مهم و اساسی دارد.

سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فواید راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه وقف و همچنین فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص وقف پول، گفت: وقف یک شاخه سرمایه‌ای در نظام اسلامی است. وقف میواند در امنیت ایی و رخه داشت و درمان ننده اشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با تاکید بر اینکه سند ملی و امور خیریه در تمام جوانب باید به سازمان اوقاف و امور خیریه کمک کند، گفت: نکاتی که در این سند نوشته شده است اما باید چکش‌کاری خوبی باشد که به خوبی رویم باشد.

در ادامه ان لسه، الاسلام سیداحمد سجادی رئیس دانش لوم و معار رنی

وی اِ اشاره به انواع ملف ملی وقف و امور ریه، ادآور د: منین از معاونین و احب نظران افراد را نوان مشاور انتخابیم.

محمد مولایی مدیرکل برنامه ریزی، نظارت و تحول سازمانی سازمان اوقاف و امور خیریه در بخشی از این جلسه با بیان اینکه یک سال و نیم بر روی این سند کار شده است، تصریح کرد: «تبیین جایگاه نهاد وقف و امور خیر در کشور». «تبیین جایگاه نهاد وقف و امور خیر در میان سایر نهادها» و «افزایش مسئولیت پذیری سازمانی و نهادی نسبت به وقف در میان سازمان‌های مرتبط» از سند اصلی ملی وقف و امور خیریه است.

وی «تبیین اصول حاکم بر فعالیت‌های نهادها و دستگاه‌های موقوفه در ساختن سند ملی وقف و امور خیر»، «پاسخگویی و مطالبه‌گری از دستگاه‌ها در رابطه با وقف و امور خیر» و «شناخت مسائل وضعیت موجود وقف و امور خیر و رسیدن وضعیت مطلوب از رهگذر دوین و انجام راهبردهای روری

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام امرالله حسنی‌نیا، معاون امور اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام سیدمحمد نقیب رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به بیان نکاتی در خصوص صنایع ملی وقف و امور خیریه پرداختند و نمایندگان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های همکار از مله و اییه، معیت لال احمر و سازمان امور مالیاتی نظرات ود رامون این اسنپد را مطرح می کند.

انتهای ام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا