عمومی

برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف توسط حوزه هنری لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، دوره آموزشی در رشته‌های موسیقی، شعر، داستان نویسی و پخش و نقد آثار سینمایی ایران و جهان توسط حوزه هنری لرستان در حال حاضر برگزار می‌شود که با استقبال خوبی نیز از سویی علاقه‌مند شده است.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری لرستان در این رابطه با اشاره به برنامه ریزی آموزشی بیان داشت: یکی از مهم ترین اهداف و رسالت های حوزه هنری ایجاد زمینه رشد استعدادها، خلاقیت های هنری از طریق آموزش، شناسایی، تربیت و تقویت جریان های فکری و هنرمندان هنری است. و در این راستا وزه نری مام لاش ود را در مینه

گزارشی لسات و دورهای نقد ارسی سینمایی

محمد حسین امیدی پور افزود: در برگزاری این دوره‌های آموزشی با بهره‌گیری از اساتید مجرب زمینه و بستر لازم برای گذراندن دوره‌های آموزشی، ارتقای مهارت‌های آموزشی، ایجاد بستری در جهت شناسایی استعدادها و بستری‌های هنرجویان و در خلق آثار. و.

گزارشی دورهای موزشی مختلف وسط وزه نری لرستان

وی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های این واحد برگزاری سلسله کارگاه‌های پخش و نقد فیلم هر هفته با حضور فعالان سینمایی در حوزه هنری لرستان است، در این برنامه هر هفته یک اثر سینمایی با حضور علاقه‌مندان به نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری لرستان، هدف از برگزاری این کارگاه را برای آشنایی بیشتر با فیلم سازان لرستانی با شیوه‌های نقد علمی آثار سینمایی و همچنین ارائه نمونه‌های برگزیده سینمای ایران و جهان در قالب این برنامه برای علاقمندان سینمای عنوان کرد و افزود: برنامه‌هایی این دست می واند ارتقای سطح دانش سینمایی الان در سینمای استان مک ند و باعث ویت نیه لمی ن رشند می شود.

امیدی پور گفت: ۹ جلسه از برنامه پخش و نقد آثار سینمایی با حضور فیلم سازان هنری و علاقه مندان در سالن های حوزه لرستان و سلسله نشست های پخش و نقد آثار سینمایی، هر هفته چهارشنبه شش ساعت عصر در حوزه هنری لرستان برگزار می شود. و ور در این رنامه نری رای لاکمندان اد است.

وی، گزارشی سلسله ارگاهای موزش وری و مبانی موسیقی را از دیگر رنامه های واحد رشمرد و افزلود: در ای. رامون ارتباط و وند مبانی موسیقی ا نوازندگی سازهای ویولن و مانچه مباحث موزشی مطرح میود.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری لرستان افزود: «مختار فلاحی» از اساتید موسیقی مدرس این کارگاه آموزشی است که جلسات کارگاهی آن به صورت دو هفته یک بار با حضور هنرجویان و علاقمندان به این رشته موسیقی در تالار ماه حوزه هنری لرستان می‌شود.

ایجاد آه ر و داستان

کیانوش کشوری مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان در این زمینه گفت: هم‌چنین جلسات هفتگی شعر فارسی و بومی و کارگاه داستان نویسی با حضور نوجوانان، جوانان و پیشکسوتان در حوزه هنری لرستان برگزار می‌شوند.

وی افزود: در کارگاه شعر، ضمن شعرخوانی و نقد و بررسی و تحلیل تحلیل اشعار مباحث آموزشی و نکات ادبی هم در قالب موضوعاتی مانند وزن، عروض، قافیه، تصویر تفسیر و شعر معاصر به منظور آشنایی هنرجویان مطرح می‌شود.

گزارشی دورهای موزشی مختلف وسط وزه نری لرستان

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان تصریح کرد: در برگزاری کارگاه داستان نویسی که به صورت صورت کارگاه داستان نویسی مقدماتی با حضور نوجوان و جوان برگزار می‌شود مباحث آموزشی شامل تعریف داستان، تفاوت داستان با قالب‌های نویسندگی، طرح داستان، داستان پیرنگ، رزازی، اویه دید، روایت…

کشوری با اشاره به برنامه ریزی های واحد با هدف ایجاد زمینه رشد استعدادها، خلاقیت های هنری و ادبی از طریق شناسایی استعدادهای خلاق ادبی بیان داشت: یکی از برنامه های مهم واحد آفرینش های ادبی ایجاد شعر و داستان به صورت تخصصی در زمینه های شعر کلاسیک، بومی، ر نو، نز ادبی، رجمه ادبیات ودک و نوجوان …

گزارشی ارگاه داستان نویسی

سارا مهرآرا مدرس کارگاه داستان نویسی نیز در این زمینه گفت: کارگاه آموزشی داستان نویسی با هدف آموزش ارکان و مبانی داستان نویسی از ابتدای مرداد ماه در واحد حوزه هنری لرستان شروع به جذب هنرجو کرده است. و در این دوره ور در ن رای موم اد من لااقمندان استعداد در ن نرجوها نیز انجام می دهد.

وی بیان کرد: در کارگاه ابتدایی داستان‌های منتخب ایرانی و داستان‌های مشهور جهان که مرتبط با سرفصل آموزشی هستند نیز توسط هنرجویان خوانش می‌شود تا با نحوه صحیح خوانش داستان انس می‌شود و پس از آن مبانی تئوری آموزش داده می‌شود.

گزارشی دورهای موزشی مختلف وسط وزه نری لرستان

مدرس کارگاه داستان نویسی یادآور شد: در پایان نیز به صورت کارگاهی با مشارکت هنرجوها و به صورت پرسش و پاسخ و دریافت بازخورد مبانی آموزش داده شده واکاوی و تشریح کامل می‌شود.

آنلاین آرا بیان کرد: برگزاری دوره آموزشی بسیار مناسب برای علاقه مندی به داستان نویسی تا با بهره گیری از ظرفیت آموزشی موجود نسبت به گذراندن این دوره نهایت ویژه استفاده را داشته باشد.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا