عمومی

بیش از ۲ هزار دانشجو در طرح «دستیار فناوری» مشغول به فعالیت شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرنگار آنلاین، علی خیرالدین امروز سه شنبه در حاشیه معرفی محصولات «CNC» سه محور مرتب سازی این خبرنگار در این گردهمایی با تاکید بر اینکه LRstan در این راه کار خوبی انجام داده و 6 نفر با عنوان “تکنولوژی دستیار” در این راه کار کرده اند، گفت: در مجموع 35 دانش آموز برای این شغل نامزد شده اند.

وی با بیان اینکه «فناوری دست ساز» به نوعی در کشور بسیار موفق است، ادامه داد: در مجموع دو هزار و 200 دانش آموز در مرحله اول به این شکل فعالیت خود را آغاز کرده اند.

دستیار فناوری در ادامه سخنان خود گفت: این دانشجویان در طول شش ماه و همزمان با تحصیل می توانند در واحدها تحصیل کنند. فناور و شرکت های دانش بنیان تأسیس می شوند و فعالیت های فناوری و نوآوری را انجام می دهند.

خیرالدین با تاکید بر اینکه دانشجویان مقطع کارشناسی یک میلیون دلار، دانشجویان کارشناسی ارشد دو میلیون دلار و دکتری سه میلیون دلار دریافت می کنند، افزود: به این ترتیب این دانشجویان نیز سه ماه حق چک و پرداخت دریافت می کنند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر 63 صندوق پژوهش و فناوری در کشور فعال است و هر کدام حداقل پنج میلیارد روپیه دارند، افزود: وجود این صندوق ها به تعداد سهامداران بستگی دارد و با آنها متفاوت است.

با توجه به اظهارات دستیار وزیر علوم و فناوری که بر اساس آن پیگیری شده است، در قالب ماده 43 آیین نامه اجرایی بودجه 1401، اجازه داده شده است که امانت ها از اموال محلی. استان می تواند برای حمایت از بیوتکنولوژی ها و همچنین اعتبارات پژوهشی و فناوری مورد استفاده قرار گیرد.: پارک علم و فناوری لرستان، پیگیری های لازم در این راه برای کسب این اعتبار ضروری است و امیدواریم بخشی از این اعتبار، هم دانشگاه علم و صنعت و پارک علم و صنعت نسبت به افزایش سهم این مجموعه در صندوق علم و صنعت اقدام کنند.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا