فرهنگ و هنر

تشریح برنامه‌های سازمان اوقاف در دهه کرامت/ ۱۳۰۰ امامزاده میزبان جشن‌های دهه کرامت

معاونت رهنگی و اجتمای سازمان اوقاف و امور ریه ریح رنامه این سازمان در دهه رکت رات.

به گزارش مجله ایرانی، معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد: ویژه‌برنامه‌های جشن‌های مردمی دهه کرامت از ولادت حضرت معصومه سلام‌الله علیها تا ولادت امام رضا علیه‌السلام، یعنی اول لغایت یازدهم ذی‌القعده مصادف با ۱۱ تا ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ در یک هزار و ۳۰۰. امامزاده و متبرکه گزارش واهد د.

در این ابلاغیه «تکریم و داشتن امامزادگان واجب‌التعظیم و ارتقای جایگاه آنها»، «تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و جذب گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه و زمینه‌سازی و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت مردمی در مدیریت، عمران و برنامه‌های بقاع متبرکه در طرح قالب مودت»، «ترویج فرهنگ زیارت و پاسخگویی به شبهات مطرح شده پیرامون زیارت بقاع متبرکه در فضای مجازی» و «برگزاری جشن‌های مردمی دهه کرامت با استفاده از بقاع متبرکه» هدف اصلی این ویژه‌برنامه‌ها در ایام دهه برکت کرامت عنوان شده است.

معاونت رهنگی و سازمان اجتماعی اوقاف و امور ری ر سترسازی مناسب و نام ادمین افتخاری د مری د متبر د متبر

انجام این تبلیغ، در دهه کرامت هر روز ساعت هشت صبح صلوات خاص حضرت امام رضا علیه السلام در بقاع متبرکه دارای قابلیت پخش و قرائت می شود و نورافشانی در شب ولادت امام رضا علیه السلام با رعایت کامل اصول ایمنی خواهد شد. همچنین برگزاری مراسم جشن ویژه روز دختر در یکی از بقاع شاخص استان همزمان با ولادت معصومه سلام‌الله علیها با همکاری و همکاری اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزان اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

با توجه به همزمانی برنامه های دهه کر و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، در جهت بهره مندی مناسب از این فرصت مغتنم و شادی روح بر فتوح امام راحل، برپایی کرسی های تلاوت یا محفل انس با قرآن با حضور چهره های ملی و بین المللی قرآن. ریم در روز ا رداد در دستور ار رار می گیرد.

انتهای ام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا