عمومی

تهدید سفیر ایران با سلاح سرد باید در تاریخ اروپا ثبت شود

مح‌آیین در واکنش به تعارض فرد به سفارت کشورمان در دانمارک و تهدید افسانه نادی‌پور، سفیر و همچنین آسیب زدن به خودروهای داخل سفارت در پاسخ به این سوال که بر روی پاکسازی کنوانسیون وین، اماکن و اموال دیپلماتیک دارای مصونیت هستند، به چه دلیل چنین اهمالی است. از سوی دولت کُنهاگ صورت گرفته است، گفت: اروپا برای اعضای اتحادیه اروپا علیرغم این که مُرا ژست اجرای مقررات و موازین بین‌المللی را می‌گیرند و مدعی هستند که دیگر این موازین را نمی‌پذیرند اما خود این آسیب را به هیچ وجه پایبند نمی‌کنند. مقررات وصف در رابطه اظت از اماکن دیپلماتیک و اظت از دیپلماتا.

وی ادامه داد: در رابطه با حوادث هفته‌های گذشته و تعدادی از عناصر ضدانقلاب به اماکن دیپلماتیک کشورمان در برخی از کشورهای اروپایی که دارای عناصر تروریستی هستند و نباید در اروپا حضور داشته باشند، شاهد تعرض این افراد به سفارت‌های‌مان و بی‌اعتنایی‌های اروپایی‌ها باشیم مشخص از متعرضان اسلحه سرد وارد سفارت ایران در نه ده و اقدام

وی افزود: در میان کشورهای اروپایی، منطقه اسکاندیناوی از جمله دانمارک بیشتر ادعای قوانین پایبندی و رعایت حقوق را دارند و سمینارهای متعددی را در این رابطه بشری برگزار می‌کنند اما در عمل می‌بینند این موارد را اجرا نمی‌کنند و این ما هستیم. اید از نها واهیم موازین ملی نبندند.

این دیپلمات پیشین گفت: مسئله مصونیت دیپلماتیک در تمام طول تاریخ وجود داشته و در صدر اسلام و پیش از اسلام هم شاهد دیپلمات‌ها و سفراهایم و در دوران رنسانس، اروپایی‌ها مدعی بوده‌اند که این موضوع همیشه وجود داشته است. اروپا نها ست رعایت موازین ملی را میند. همچنین در روزهای متوالی شاهد اجراهای اروپایی‌ها در موضوعات داخلی ایران بوده‌اند که از عناصر اغتشاش که خواستند حرکت مسالمت آمیز معترضین را به حرکات خشن تبدیل کنند، حمایت کرده و حتی ایران را نیز به تحریم‌ها بپردازند و اجازه دهند اماکن دیپلماتیک ایران تعارض شود.

وی ادامه داد: این موضوعات به لحاظ بین‌المللی مردود است و لازم است سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی با پایبندی به مقرراتی که وضع کرده‌اند، خلاف موازین بین‌المللی این کشورها و نهادهای غربی را حاکم کنند.

منتشر شده در گزارشی ایلنا. آنلاین

?

مشاهده مطالب بیشتر

دکمه بازگشت به بالا