رویدادها

تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران / لایروبی مسیل‌ها رصد می‌شود

مدیر مدیریت بحران شهر تهران با تهیه فهرستی از نقاط بحران و خطرناک ترین اخبار، بر لزوم آبیاری رودخانه تاکید کرد.

به لوگر مجله ایرانی حامد یزدی آنلاین وی پس از نشست خبرنگاران روز دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات و مسائل سیل مردادماه در منطقه “مزدران” که روز گذشته با حضور محسن منصوری استاندار تهران برگزار شد، گفت: اسلم المردون آن بروجة ستيتيم و در في حساب المقاعدة تمنّم شده روتور فندقي به ردوم ازيز عرض المديم داديم.

وی با بیان اینکه از تاریخ 7 لغایت 10 اسفند 1401 روستای مزدران تحت تاثیر بارندگی های شدید و ناگهانی ناشی از بارندگی های موسمی قرار گرفت، گفت: آخرین بارندگی خسارات جانی و مالی زیادی در این روستا برجای گذاشت و در حال حاضر خسارت جانی و مالی زیادی در این روستا داشته است. با گذشت 43 روز، اقدامات مناسبی برای کاهش آلام مردم در اثر سیل انجام شده است و معتقدیم مردم در خشکسالی نباید احساس تنهایی کنند و به خسارات وارده به آنها توجهی نکنند.

مدیر مدیریت بحران شهر تهران اطلسی از نقاط بحران و آسیب پذیر استان تهران تهیه کرد و افزود: با بررسی های تیم بازرسی مدیریت بحران در منطقه “مزدران” متاسفانه با توجه به حجم بالای بارندگی های شناسایی شده، ویژگی‌های زیست‌محیطی، نبود پتانسیل زیست‌محیطی برای تشخیص این میزان باران و انجام کارهای مهم در محیط‌زیست از طریق احداث تأسیسات، تغییر کاربری اراضی، عدم طراحی مناسب سیستم زهکشی و عدم رعایت حریم بستر رودخانه منجر به خسارات اقتصادی می‌شود. بنابراین آماده سازی نقاط بحرانی و آسیب پذیر اقدامی مناسب برای پیشگیری از بلایای طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها، بخشداری ها و فرمانداری ها متولی برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز هستند و موظف به اقدامات پیشگیرانه در این زمینه هستند، گفت: موضوع مهم در حال حاضر اقدام در خصوص خسارت و خطر سیل است که قوانین مربوط به سیل است. مسئولیت این دستگاه ها گذاشته شده است

یزدی آنلاین با تاکید بر همکاری مردم در دوران پس از جنگ خاطرنشان کرد: در سیل گذشته تیم مدیریت بحران تمام شده بود و یکی از مهم ترین مواردی که بعد از بحران باید به آن توجه شود تداوم کمک و حمایت است. که همواره مورد تاکید این دولت است

مدیر مدیریت بحران شهر تهران گفت: فعالیت ماشین آلات، نیروهای اورژانس و اعضای تیم مدیریت بحران تا زمانی که مردم بخواهند و نیاز به کمک داشته باشند ادامه خواهد داشت.

به روبوت بازی تراهنی استانداری تهران، وی به بازی توانی بس از از برایس کرد و گفد: اسکان موقت سیل زدگان، اقدامات بازسازی و عمرانی در مناطق سیل زده، بازگشایی تمامی راه های روستایی آسیب دیده از سیل، پایش و پایش ویژه وسائل نقلیه زمینی و رامینه ها و تھید بر تسریع در فراستسی لایروبی رمینیا از روادی مورد تسکیک بوده است.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا