عمومی

تولیدکنندگان از طراحان لباس‌های بومی و اسلامی حمایت کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید امیر مصباح شامگاه چهارشنبه در نشست دبیر کارگروه مد و لباس کشور با طراحان مد و لباس استان گیلان، اظهار کرد: گیلان ساختارهای ارزشی در حوزه مد و لباس دارد که می تواند به عنوان الگوی کشوری مطرح شود.

وی با اشاره به سنتها و فرهنگ استان گیلان، افزود: فرهنگ غنی گیلان آمیخته با انواع لباس های سنتی رنگ به رنگ زیبا است که می تواند مناسبی برای طراحان مد و لباس باشد.

اداره هنری و سینمایی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به موارد موجود در حوزه مد و لباس، بیان کرد: نوع پوشش و طراحی مد و لباس نشان دهنده هویت ملی و فرهنگی افراد بوده است که متأسفانه کمی بین پوشش و فرهنگ ملی و اسلامی بوده است. انشقاق ایجاد ده است.

مصباح با بیان اینکه نگاه اسلامی در طراحی مد و لباس اولویت اصلی طراحان باشد، مشخص کرد: نگاه اسلامی توأم با توجه به داشته های ملی و بومی در کنار ابتکار و خلاقیت می تواند به طراحی مد و لباس جان دوباره ببخشد.

وی یک اشاره به مشکلات راهان مد و لباس در لان، افزود: رین دغدغه ها در وزه راحی مد و لباس است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه تولیدکنندگان باید از طراحان لباس های بومی و حمایت اسلامی استفاده کنند، گفت: طراحان مد و لباس از عدم تولید پوشاک و البسه گلایه و با وجود این عوامل ایجاد برخی از مشکلات. لو میود.

مصباح ا اکید ر وجه رسانه راحی مد و لباس، آن رد:

وی ا اشاره ل انجمن مد و لباس لان، افزود: آن انجمن

مشاهده مطالب بیشتر

دکمه بازگشت به بالا