عمومی

حضور در مجلسی به درازی یک قرن

او توسط موسوس حسین بنیانگذاری شد و در اصفهان متولد شد و کتابها و آثار خود را ماندگار بخشید و به نشر آثار برای اهل بیت و مکتب امام صادق (علیه السلام) و شرکت در امور خیریه و تأسیس مدارس اعتقاد داشت. و چیزهای دیگر و از آن به بعد سالها تلاشها ادامه داشته است و کارهای خیری برای خود و خانواده اش انجام داده است که اکنون فرزند دکتر عمد زاده است این مجلس در کنار بانوان و شهدای بزرگوار ادامه داشته باشد.

حضور در مجلس یک قرن به طول انجامید

در این دیدار از سخنرانی حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم، سخنان نبوی حجج اسلام و مسلمین برای بیان شخصیت و جایگاه رسول خدا صلی الله علیه و آله استفاده شد که در سالهای گذشته از سخنان مرحوم حجج اسلام والمسلمین حاجی سید جمال مرتدوی بهره برده بود.

حضور در مجلس یک قرن به طول انجامید

از نظر منزلت خانوادگی، علم و شخصیت اجتماعی، زیبارو را شیعه ای برجسته می دانند که حدود دو قرن در شهر اصفهان سکونت داشته و نسب شریف و سرافرازی داشته است که حضرت عبدالله بن موسی بن جعفر به آن شهر رسیده است. مدفون
این خاندان به دلیل تألیف کتاب معروف (روضات الجنات) تحت تأثیر نفیس نفیس جد بزرگوار مرحوم سید محمد باقر چهارسوقی که مشهورترین مؤلف شیعه در صفحه 276 شهرت یافته است. به هر حال، اعضای خانواده روضات از این پس با نام روضاتی که به آنها نسبت داده می شود، شناخته می شوند.

حضور در مجلس یک قرن به طول انجامید

در پایان جلسه به حضار ختم شد و جلسه با حضور استادی که در جلسه حضور داشت با چهره ای چشمگیر که در واقع به عنوان یک نفر در دانشگاه و حوزه به حساب می آمد، برگزار شد. یعنی برادر ارجمند جناب آقای دکتر از سخنان حضرت اباعبدالله (ع) در نظام برکات و توفیقات الهی، نام افراد در کتاب غذای پیامبر ثبت شده است. ذکر نیام بزرگ، غیب و خانه رفاقت، در آخرت، پناهگاه معصومین و بهره مندی از فیوضات همنشینی معنوی با معصومین، زمین تقدیم به این بزرگوار و یاد و خاطره مرحوم آقا نجفی همدانی داماد مرحوم میرزای نایبنی لحظاتی را که بدون هیچ شکی در زندگی یک انسان سپری کردم پدربزرگ سپاسگزارم.

حضور در مجلس یک قرن به طول انجامید

جناب آقای دکتر اسدی که دارای شخصیت واقعی و کلام مرحوم آیت الله العظمی حاجی سید محمد، خود خدای روحانی است که در معنای کلمه روحانی آمده است، اما بی نام، ایشان دارای غنایی بوده است. لحظاتی را که به یادآوری خاطرات و بخش هایی از آنها سپری کرد.

گفته می شود دکتر محمد اسدی گرمارودی (متولد 1329) دارای مدرک دکتری در رشته فلسفه و فلسفه اسلامی است. مرکز دولتی معارف اسلامی و علوم انسانی دانشگاه علوم صنعتی ایران، مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله فعالیت های دیگر است. او علاوه بر تدریس، به تألیف مقالات و کتابهای علمی و دینی نیز پرداخته است. «درس های تربیت انسان»، «حقیقت حق»، «کار دین در دنیا»، «زهر اشک امام حسین»، «درس های انسان بزرگ» حکمت و عرفان. و «عقیده شیا در ختبه شقشکیه» از این آثار است.
در پایان این دیدار و دیدار زیبا این عزیز را پس از اقامه نماز به مردم شهدا تقدیم کردم.

دکتر هادی انصاری
عضو موزه علوم پزشکی ایران
یکشنبه چهارم ماه 1401

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا