رویدادها

خالی کردن حساب با پیامک جعلی ابلاغیه قضایی

ریس پلیس فتای شرک استان تهران از دستگری فیشینگ کاری که با استر پیامک فاکلی با توتیف بولیکیه سامانه اینا قوه جدایه، از کیدینیتی کلاهبردی کرده بود، خبرداد.

بر اساس گزارش ها، سرهنگ حمیدرضا سلطانابادی در انترفاد در تعریف این خبر گفت: به دولک کولین از کیدینی بر رحمت غیرجاز از کسب بانکی آنها، به کریب در دستورکار در دستورکار بیلیس فتای کیں غرب استان تهران.

سلطان آبادی افزود: با توجه به اظهارات شاکی، پس از دریافت پیام جعلی تحت عنوان ابلاغ الکترونیک، برای مشاهده متن اطلاعیه، روی لینک ارسال شده در داخل پیام کلیک کنید و از این افراد اطلاعات بخواهید. و به آن به درگاه fake bank ورد شده و کرد کرد کود را کرد این افراد پس از درج اطلاعات کارت بانکی، اطلاعات را به سرقت برده و اطلاعات غیرمجاز از حساب بانکی خود دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس با اقدامات و روش های فنی هویت مظنون را شناسایی کردند، گفت: سپس ماموران با هماهنگی مراجع قضایی این فرد را به مخفیگاه خود منتقل و به کلانتری منتقل کردند.

رئیس کلانتری ویژه شرق استان تهران گفت: متهم در بازجویی های انجام شده ابتدا منکر ارتکاب جنایت شد اما پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع آوری شده به جنایت اعتراف کرد و گفت: سوء استفاده از عدم اطمینان مردم به سرشماره اقدام به ارسال پیامک تحت عنوان سامانه ثنا کرده و پس از هدایت فریب خوردگان به صفحات جعلی بانکی با اطلاعات کارت بانکی آنها نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب افراد اقدام کرده است.

سلطان ابادی با کیں به شورین به داسی برای دادسرا شد، گفت: ین فرد برای روند روند به کرم به همور داسه برای دادسرا شد.

وی به شهروندان هشدار داد: ارسال هرگونه پیام حاوی اطلاعات اطلاع رسانی دستگاه قضایی و… با شماره تلفن های شخصی، تنها ترفندی برای کلاهبرداری از شهروندان است، بنابراین شهروندان باید در فهرست پیام های ارسالی که حاوی پیوندهای تغییر مسیر. دارند

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا