فرهنگ و هنر

خدمت رسانی ۷۱ موکب استان مرکزی به زائرین اربعین

مجله ایرانی/مرکزی ستاد انشین وسعه و ازسازی اتالیات استان مرکزی :

مظفر صفریان، امروز ۱۳ شهریور، در نشست با اصحاب رسانه که به منظور تشریح برنامه‌های کمیته اسکان و ستاد تغذیه اربعین برگزار شد، از ۷۱ موکب یاد شده ۵۲ موکب در کربلا، نجف، کاظمین، سامرا و عمودهای مسیر نجف تا کربلا استقرار دارند.

وی با اشاره به استقرار ۱۷ موکب در استان و ۲ موکب در مرز مهران، ادامه داد: استقرار موکب ‌ها از ۱۵ شهریور انجام و خدمت‌رسانی آنها از ۱۶ آغاز می‌شود و تا ۲۹ شهریور ادامه دارد. استقرار موکبار در استان از ر امیرکبیر از می ود و در مقابل خانه رنگ روناس ازند در نر رفته . موکب نیز به همت افعانستانی‌های مقیم ایران در روستای شهسواران برپا خواهد شد که خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات فنی به خودروها، خدمات شهری و … را انجام می‌دهند.

صفریان با بیان اینکه استان مرکزی پرتردد است و بواسطه شرایط جغرافیایی این استان کاروان‌های زیارتی از آن عبور می‌کنند، گفت: بر این اساس موکب‌های استان کمتر از موکب‌های عراق مهم نیست.

وی با اشاره به برخی از دستگاه‌ها مانند دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس، آتش‌نشانی و … از نظارت بر عملکرد موکب‌ها و ارزیابی نحوه خدمترسانی آنها خبر داد.

جانشین ستاد توسعه و ایجاد عتبات عالیات استان با اشاره به اینکه موکبها کاملاً مردمی هستند و هیچگونه امتیاز یا سهمیه ویژه ای از سوی دولت به شکل رایگان در اختیار آنها قرار نمی گیرند، تصریح کرد: موکبی در نجف با نام شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مستقر شده است. و دماتی ایران ارائه واهد داد.

صفریان همچنین به اجرای طرح «زائر خبرنگار» برای هرچه بهتر پوشش دادن مراسم اربعین حسینی اشاره و ادامه داد: در این طرح هر زائر یک خبرنگار است و می‌تواند خود را به شماره‌های اعلامی ارسال کند. منین ا ماهنگی دا و سیمای استان روه مستندسازی وشش این مراسم راق اعزام موند.

وی با بیان اینکه هر موکب به صورت قریب به 40 نیروی مستقیم دارد و تعداد تعدادی از موکبها با توجه به 50 نفر و کارایی آنها به 10 نفر نیز می‌رسد، اظهار داشت: مردم می‌توانند نذورات نقدی ویژه پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) را به خود اختصاص دهند. شماره حساب ۶۱۰۴۳۳۷۸۰۰۹۸۱۹۲۸، بانک ملت به نام ستاد عتبات عالیات واریز می‌کنند، ادامه داد: حساب موکب‌ها تکیه می‌شود و بر اساس اساسنامه تنظیم شده است.

انتهای ام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا