عمومی

دستوراژه‌ای برای تعیین تکلیف وضعیت کالاهای قاچاق و متروکه انبارها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، غلام مسلمان و غلام مسلمان حسین محسنی با مراجعه به شورای قضایی استان زنجان با تاکید بر تعیین اموال مستضعف متعلق به تملیکی گفت: در راه گزارشی پیگیری از وضعیت این کالاها باید آماده شود تا یک بار برای همیشه وضعیت کالاهای باقی مانده در انبار مشخص شود. این سیاهی ها به دقت تعیین نمی کنند، در صورتی که قرار است ناپدید شوند.

وی از مسئولان ذیربط خواست هرچه سریعتر به نامه ها و درخواست های خود رسیدگی کنند و گفت: مردم وقتی می بینند هیئتی از مراجع قضایی به شهرستان و منطقه سفر کرده اند، نامه ها و درخواست های خود را بنویسند به امید اینکه مسئولین مربوطه باشند. شما باید تمام تلاش خود را بکنید که امید این مردم به ناامیدی تبدیل نشود. در صورتی که امکان رسیدگی و پاسخگویی به درخواست های قانونی از این افراد نیز وجود نداشته باشد، لازم است دلایل و نظرات برای شکل گرفتن آنها ضروری است.

محمد کاشمی رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نیز در این دیدار با اشاره به اینکه از 4 شعبه قضایی که همگی به صورت الکترونیکی انجام شده بازدید داشته است، گفت: قضات در این شعب به صلاحدید و تشخیص خود و … انتخاب، نسبت به برگزاری جلسات الکترونیکی اقدام کرد و طبق آنچه مشاهده کردیم استفاده از کاغذ در این شاخه به کلی حذف شده است.

حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همچنین در این نشست با اشاره به افتتاح بزرگراه شهید سلیمانی زنجان، گفت: این بزرگراه که 12 سال پیش ساخته شده بود به زمین خورد و به دلیل اختلاف بین شهرداری و ارتش، ساخت و ساز انجام شد. کار در روز گذشته متوقف شد.پنجشنبه 24 آذرماه با حکم سازمان قضایی نیروهای مسلح و با کمک استانداری زنجان در محل حاضر شدند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: برای احداث این بزرگراه در مجموع 70 هزار متر زمین در سپاه تیپ 216 زرهی به خیابان تبدیل شد و تردد در یکی از کمربندی ها افزایش چشمگیری داشت.

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک نیز با اشاره به اینکه تمامی نقل و انتقالات و نقل و انتقالات اموال در شهرستان خدابند به صورت اسنادی است و حدود 30 درصد پرونده های حقوقی مربوط به این شهرستان مربوط می شود، گفت: زمین وقف شده است

بابایی افزود: مقرر شده است تا نیروهای متخصص در سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور راه اندازی شود و با همکاری اختیارات و تصویب طرح از سوی فرمانداری شهرستان اقدام کنیم. مبحث اسنادی را که متوقف شده از شهر خدا شروع کنید تا صاحبان بفهمند سند تبعید مکث داشته باشید

این افسر نیز برای پیگیری یک مورد اشاره کرد چند سر وی در خصوص شرکت تعاونی مسکن آموزش و پرورش شهرستان خدابنده گفت: مدیریت شهرستان خدابنده برای رسیدگی به این پرونده تعیین شده است که دارای 1000 و 200 شاکتی است. البته تاکید کردیم که در این مورد هم باید به موضوع صلح و توطئه رسیدگی شود.

بابایی با اشاره به بازدید از زندان شهر خدا از آزادی پنج نفر از محکومان اعدام در این زندان طی روز گذشته خبر داد و در نتیجه خبرهای خوشی دادند.

در این جلسه 352 نفر از استان زنجان به مدت 10 ساعت توسط رئیس دیوان عالی کشور و سخنگوی قوه قضاییه به صورت حضوری در جریان قرار گرفتند.

بهزیستی همچنین با اشاره به وصول 2540 بند درخواست های مردمی در سفر دیوان عالی کشور به استان زنجان، اظهار کرد: 330 بند از این درخواست ها مربوط به شهرستان های استان زنجان و مابقی مربوط به مرکز استان بوده است. البته 764 پرونده از مجموع درخواست ها نیز غیرمرتبط با دستگاه قضایی است که در اولین فرصت به سازمان ها و سامانه های مربوطه ارسال می شود.

وی با اشاره به اسکن و ثبت کلیه درخواست های مردمی در استان زنجان و ارسال پیامک به متقاضیان این درخواست گفت: از رئیس کل دادگستری استان زنجان تقاضا داریم حداکثر ظرف مدت یک ماه کارگروهی برای دریافت کلیه درخواست ها و نامه ها تشکیل دهد. هیئت سفر دیوان عالی کشور باید با این استان رسیدگی کند و در صورت عدم امکان اجرای این درخواست، دلایل آن را برای درخواست کننده توضیح دهد.

در این جلسه قلم علی محمدی رئیس سازمان زندانها نیز گفت: با حضور رئیس کل دادگستری استان زنجان به منظور ارزیابی فعالیتهای مربوط به تحول و ایجاد سایر زندانها. ، در این مراسم از 70 زندانی بهره مند شدند. دوستی ها از زندان آزاد شد.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا