رویدادها

روایت صیاد چابهاری از ۲۵۵۵ روز اسارت در سومالی/« هر روز شکنجه می‌شدیم »

مجله ایرانی/ سیستان و بلوچستان دستگیری 14 شکارچی بلوچ توسط گروهک تروریستی الشباب در سال 94 یکی از منفورترین روزنامه های استان سیستان و بلوچستان بود که طی سالیان متمادی منجر به پیگیری های مختلفی برای آزادی 14 صیاد توسط محلی های مختلف شده بود. مقامات کیشور تا دو روز قبل از 14 شکار، تنها به دلیل صید ماهی به آب‌های دور استهای کردی به از تمرب 7 سال رنگ اسارت آزاد شدند.

به گزارش مجله ایرانی، در سال 94، 14 صیاد ایرانی بلوچ توسط گروهک تروریستی «البهاب» از شهرستان کنارک به گروگان گرفته شدند.

آن صیادان پس از تمرب 8 سال اسارت با تصویک منزل کیلات ایران، نظارت امور امور و مونزریت کیشور امروز به اغوس کرم کیں برکسند.

عطا الله رئیسی رئیس اداره شیلات سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار گفت: tamin mahi kishore dl bah darya mi‎zadei و هر لنج به مدت 3 تا 4 mah در دريا و ابهاي دور به سيد حايد هذا.

وی گفت: در تول یک صید، صیادان عزیز با کریکری روبه روبه رو سیدت; صیادان علاوه بر طوفان های دریا با پدیده دریا و گروه های تروریستی مواجه هستند.

احمد انبری، یکی از صیادان ازاد شده در گفت و گو با کرابت مجله ایرانی می گوید: وکی که لنج ما خربام می شود، بعد از سكبته لنگر لنڶ، اب دریا ما را به سمت ساحل می كند. بعد از میدیدی می شک می شومید به سمت می ایند و خیلی خوشل می شود که نجات پیدا می کند و به ساحل ریستیم; متأسفانه آنها از افراد گروه تروریستی «الباب» بودند و ما را به عنوان جاسوس دستگیر کردند و با خود بردند.

عنبری در عرض المزید می کند: کودود 6 روز در مسیر و آنها، ما را به یک جنگل در سومالی بردند و به بازجویی و آزار و عنه کردن بردند. تحمیل کهیلی کهیلی دستیم و فیکر نمی کیدمید دربیم به وطانمان بھرتیم; کلا از رفتارمون ناامید شدیم و در تمام 8 سال هیچ رابطه ای با خانواده نداشتیم.

وی رضی می دهد: ما را را توریت می دهد و مورد بازجویی کار می کند. از سید و صیادی ما تعریف بود که بری سید بدهم به ولی انها اسلا ترید آن هرها نهدی بهد تا بلاخره دو کیادیم بلامی را وین را با کیدیم به هدید.

احمد عنبری، حسين بازدار، محمد حسين خورا، ملابخش ريسي، كازم كاكلي، عبدالعزيز بلوخ، سوهيل بلوخ، يسمعيل بلوخ، سيد تبيب علي‌حسيني، تاحير بنجلزهي، نصير بنجالزهي، زوبير نيازي، جمعه ترابي و افشين داوودي از شهرستان ترابي و افشين داوودي. و ایرانشهر بدود که امروز بدا از کست 8 سال به اوغوس کرم کے کے کے

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا