بین الملل

روسیه وعده پیروزی داد – مجله ایرانی

به نقل از فدراسیون روسیه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به مناسبت سال نو میلادی در پیامی خطاب به نیروهای نظامی این کشور اعلام کرد که پیروزی ارتش روسیه در جنگ علیه اوکراین «مرگبار و اجتناب ناپذیر است». “.

وی با قدردانی از «رشادت‌ها و دلاوری‌های نیروهای مسلح روسیه در عملیات‌های نظامی ویژه در اوکراین» تأکید کرد که پیروزی نیروهای مسلح روسیه در عملیات‌های ویژه نظامی در اوکراین نهایی و اجتناب‌ناپذیر است.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی تحریم‌های شدیدی را علیه مسکو اعمال کرده‌اند، از جمله ارسال مقدار زیادی کمک نظامی به اوکراین برای توقف پیشروی نظامی روسیه و حمایت از اوکراین.

روسیه عملیات نظامی خود را در 24 فوریه (5 اوت 1400) در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هدف از این عملیات را «نازی کردن» اوکراین و حمایت از مردم اعلام کرد که «به مدت 8 سال رژیم قلدری و نسل کشی در اوکراین ایجاد شده است. در دونباس (در شرق اوکراین)».

ارتش روسیه در هفته های اخیر استراتژی و تاکتیک خود را در میدان جنگ تغییر داده و زیرساخت های اوکراین را با حملات موشکی و موشکی بمباران کرده است. حملات موشکی گسترده روسیه علیه زیرساخت های اصلی اوکراین در 16 اکتبر پس از بمباران پل کریمه آغاز شد و به گفته ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، حدود 40 درصد از زیرساخت های انرژی اوکراین در نتیجه این حملات از بین رفته است. .

پس از حملات موشکی روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین بارها از مقامات آمریکایی و اروپایی درخواست کرد تجهیزات دفاعی پیشرفته را در اختیار این کشورها قرار دهند. سرانجام، چهارشنبه گذشته، واشنگتن پست گزارش داد که دولت ایالات متحده قصد دارد یک دستگاه ضد موش ضد پاتریوت را در اختیار اوکراین قرار دهد. هر پاتریوت مجهز حداکثر 8 پرتابگر دارد که بسته به نوع مهمات مورد استفاده می تواند بین 4 تا 16 موشک را در خود جای دهد.

منابع آگاه به واشنگتن پست گفتند که نیروهای آمریکایی در خاک یک کشور ثالث، احتمالا آلمان، نحوه استفاده از این تجهیزات را به اوکراینی ها آموزش خواهند داد.

به گفته یک منبع آگاه، «این کار کمی بیشتر طول کشید، اما پس از این دوره آموزشی، سربازان اوکراینی برای کار با تجهیزات پاتریوت به اوکراین باز می‌گردند. با این حال، موضع آمریکا تأکید کرد که «انتظار می‌رود این تجهیزات دفاع هوایی قبل از بهار به اوکراین برسد». بدون گزارش از واشنگتن پست، از زمان اعلام این بسته کمک نظامی، از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، دولت حدود 22 دلار تنها در بخش نظامی به اوکراین کمک کرده است.

«مارک هرتلینگ» ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا در مصاحبه با نشریه «نیوزویک» درباره زمان عملیاتی شدن تجهیزات پاتریوت در خاک اوکراین، اعلام کرد که نیروهای اوکراینی نمی توانند از تجهیزات ضد پشه و پیشرفته پاتریوت برای مقابله با حملات موشکی روسیه استفاده کنند. . مارک هرتلینگ بار دیگر تاکید کرد که اوکراین باید برای استفاده از تجهیزات پیشرفته ضد موش توسط پاتریوتز آماده شود. این تجهیزات نمی تواند از کل خاک اوکراین در برابر حملات موشکی محافظت کند.

وی همچنین افزود: اگر کسی میهن‌دوستانه تصور کند می‌تواند از کل مرز 805 کیلومتری اوکراین و روسیه محافظت کند، در مورد عملکرد و نحوه عملکرد این دستگاه ضد ماوس چیزی نمی‌توان گفت.

310310

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا