فرهنگ و هنر

عاشورا احیاگر اسلام‌ناب شد – مجله ایرانی

مجله ایرانی/گلستان امام‌جمعه گرگان با اشاره به اوج انحرافات دین مبین اسلام در زمان واقعه عاشورا، گفت: امام‌حسین علیه السلام با خون خود فریادگر و احیاگر ارزشهای اسلام ناب محمدی بود.

الله سیدکاظم نورمفیدی در سیاسی ادی

وی با بیان اینکه تحقیق تخصصی در واقعه عاشورا به منظور کشف و پیاده سازی درس های این نهضت در جامعه است، افزود: عاشورا نباید صرفاً به یک نماد و داستان دینی و تاریخی تبدیل شود بلکه باید تمام مولفه های بی بدیل در آن را تبدیل کند. زندگی ردی و اجتماعی ما لور ابد.

امام جمعه گرگان با تاکید بر اینکه عامل سربلندی و عزت سپاه اباعبدالله علیه السلام بر لشکر ده ها هزار نفر دشمن ایمان به مسیر و هدف و همچنین درک درستی از اقتضایات زمانه است.

نورمفیدی قیامام حسین علیه السلام را در بازه زمانی بسیار حیاتی دانست و ادامه داد: درست در زمانی که تحریف مثل موریانه به جان اسلام ناب محمدی افتاده بود و انحراف از شریعت نبوی به سر حد خود رسیده بود این قیام دشمنان اسلام ناب را رسوا کرد.

وی با اشاره به لزوم بهره برداری از معنویات ماه محرم، تاکید کرد: در این ماه با کنار رفتن زنگار از دل و جان مومنان، بطن دین مبین اسلام که استکبارستیزی و ایستادن در برابر ظلم متبلور شده و مرز دقیق جبهه کفر و جبهه اسلام است. مشخص می ود.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری واقعه عاشورا را احیاگر دین مبین اسلام دانست و گفت: امام حسین‌ (ع) در مقابل مشرکانی که نام اسلام را بر دوش کشیدند با زنده کردن کفه‌های اسلامی مانند امر به معروف و نهی از منکر ایستادگی و مقاومت ردند.

نورمفیدی با بیان اینکه برای امام حسین علیه السلام مرگ بهتر از زنده بودن و بار ذلت رفتن بود، زیر توضیح داد:همین عزت نفس و مبارزه با استبداد است که مظلومیت کربلا و عاشورا را سالهای سال فریاد می زند.

انتهای ام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا