عمومی

فرزندآوری در استان سمنان نصف شد/ «پیری جمعیت» جدی‌ترین بحران‌ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید محمدرضا هاشمی صبح پنجشنبه در نشست تخصصی چرایی و نحوه عملیاتی کردن قانون جمعیت جوانی به عنوان فریضه و سیاست حیاتی برای آینده به میزبانی استانداری سمنان بیان کرد: بحث کاهش رزندآوری و معیت، دغدغه های رای نظام است، ایده میمات مناسب رطرف ود.

وی با بیان اینکه یکی از رهبران معظم انقلاب به مقوله افزایش جمعیت، نشان دادن توجه به آنها در این حوزه است، افزود: از بالاترین و جدی ترین بحران های ما در استان سمنان، جمعیت پیری است.

استاندارد سمنان از نصف دن رزندآوری در این استان ر داد و آن رد: میزان رزندآوری سال در استان سمنان ار و رزند این دد در سال ار نفر اهش افته است.

هاشمی با بیان اینکه استان سمنان در شاخص ازدواج، با میانگین ۵.۱ متأسفانه آخرین استان کشور است، افزود: ثبت طلاق در سطح کشور ۲.۵ و این عدد در استان سمنان ۲.۳ است.

وی با بیان اینکه باید رقابت‌های بسته‌شده در حوزه افزایش جمعیت در سطح جامعه ارائه شود، بیان کرد: مدیران کل استان باید اهتمام بیشتری برای حوزه بانوان در سطح دستگاه‌های اجرایی داشته باشند همچنین بانک‌های استان، پرونده‌های درخواست و ازدواج جوانان را در اولویت قرار دهند. رداخت رار دهنده.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا