استان ها

مشکل نشت آب قنوات روستای باورس با همکاری جهاد کشاورزی و آب منطقه ای حل می شود

مشکل نشت نوات روستای اورس ا مکاری اد اورزی و منطقه ای ل می ود

مدیرکل مدیریت استانی وین : اد اورزی و رکت

ارش رنگار احجتماعی رنا از وین؛ در پی نشت آب دو قنات سنتی در بافت روستای باورس که باعث سرایت آب به دیواره خانه های مجاور این قنات و همچنین فروختن کف ها و کوچه های مسیر شده بود ساکنان روستای خواستار رسیدگی به این مشکل شدند.

پس از انتشار گزارشی درمورد مشکلات این روستا در خبرگزاری مجله ایرانی و پیگیری روستاییان از سوی مدیریت بحرانی قزوین به دلیل مهم موضوع بازدید از محل تصمیم گیری و در نهایت قرار است با تشکیل ستاد تشکیل جلسه در این روستا برای حل مشکل اقدام شود.

image_2022_11_6-22_49_6_735_qLD

جلسه ستاد بحران استان قزوین در خصوص مشکل به مشکل نشت آب دوقنات روستای باورس روز یکشنبه با حضور مهدی رجحانی معاون عمرانی، محمد علیمی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین، غفوری فرماندار البرز، مدیرکل دفتر فنی فنی، بخشدار محمدیه، مدیران اداره جهاد کشاورزی، شرکت منطقه ای و نیاد مسکن رستان البرز، دهیار و اعضای ورای اسلامی اورس در محل دهیاری این روستا گزارش .

مهدی علیمی مدیرکل مدیریت بحران استانداری در این جلسه اظهار داشت: از سوی مدیریت بحران استانی معتبر برای احیا و نوکاوی قنات های استان اختصاص داده شده است که باتوجه به مشکل نشت آب و قنات های سنتی روستای باورس که باعث تخریب منازل و کوچه های مسیر شده است. و نگرانیایی را را مالکین ایجاد رده مدیران اد و منطقه ا مامور

وی افزود: موجود د ا ن لیف وضعیت و مشکلات ایجاد ده ارش امعی

image_2022_11_6-22_49_5_328_xuP

مدیر کل مدیریت بحرانی قزوین مشخص کرد: برای احیا قنات ها اعتباری پیش بینی شده است که از این محل می توان برای احیای قنات های روستای باورس استفاده کرد که از مدیران جهاد و آب منطقه ای انتظار داریم کارها را سرعت بخشند.

وی اظهار داشت: ادارات یاد شده با هماهنگی شرکت گاز و مخابرات شهرستان برای رفع معارض با نظارت نماینده میراث فرهنگی استان برای انتقال لوله به طول 850 متر و 150 متر و صد متر موکنی اقدام کنند.

image_2022_11_6-22_49_5_643_Wqj

علیمی های یادآور شد: به دهیار روستا هم ماموریت داده شده باهماهنگی مالکان واحد در معرض آسیب نسبت به منازل خود و اسکان موقت در محل های تعیین شده برای رفع مشکل اقدام کنند.

انتهای ام

ای این ر مفید ود؟

نتیجه ر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا