استان ها

معاون استاندار کرمانشاه: مشکل آب شرب کرمانشاه به زودی رفع می‌شود

وی ادامه داد: امروز در کل استان با مشکل کم آبی مواجه هستیم و با کاهش بارندگی های امسال نسبت به سال می طلبد شهرستان ها موضوع تنش آبی را مدیریت کنند.

فخری یادآوری کرد: بارش ها در استان نسبت به سال زراعی قبل از 15 درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز 33 درصد کاهش داشته است، در حالی که این کاهش بارندگی در کرمانشاه 33 درصد نسبت به سال قبل و 44 درصد نسبت به دوره بلند مدت. وده است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه 90 درصد آب در استان فقط حوزه کشاورزی می شود که همین موضوع می تواند نسبت به اصلاح شیوه های آبیاری مزارع کشاورزی اقدام کند.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های مناسب پروژه های عمرانی سطح استان، گفت: مدیران باید نسبت به تکمیل این پروژه ها در موعد مقرر و اعتبارات لازم را داشته باشند.

فخری در پایان به مشکل هوا اشاره کرد و توضیح داد: مدیران اطلاع رسانی لازم را در این خصوص به مردم شهرستان خود داشته باشند تا تصمیمات بهتری داشته باشند و با مشکلات کمتری مقابله کنند.

روژه وزه سلامت، نیازمند امین اعتبار در سفر رئیس مهور رمانشاه

منین در لسه ررسی روژها ویژه نیازمند

در این نشست که با حضور «حسین خوش اقبال» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی «فخری» معاون عمرانی استانداری، «نورایی رئیس سازمان برنامه و بودجه، «محمدی» سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سرسرای جلسات شهید قلیپوری استانداری برگزار شد. در وص روژه ای وزه سلامت نیازمند امین اعتبار و ادل نظر د.

قباد محمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این جلسه گفت: بیمارستان 540 تختخوابی از پروژه های شاخص سفر ریاست جمهوری جمهوری است که تامین کننده آن نیازهای حوزه سلامت در استان است و با ساخت این بیمارستان در آینده ما تخت بیمارستانی در استان کرمانشاه نخواهیم داشت. .

بیمارستان 540 تختخوابی کرمانشاه در زمینی به مساحت حدود هفت منطقه در غرب شهر کرمانشاه و منطقه غربی بلوار جانبازان (کمربندی) و با زیربنای 55 هزار متر مربع در حال ساخت است و شامل ساختمان اصلی و ساختمان های الحاقی و جنبی است.

مجموعه مرکزی این ساختمان در ساخته می ود و ال ای ربی و رقی ن ر دام است.

این بیمارستان دارای 14 بخش بستری است و همچنین دارای بخش های اورژانس, داروخانه, رادیولوژی, انژیوگرافی, آندوسکوپی, فیزیوتراپی, آزمایشگاه, پزشکی هسته ای, دیالیز, اطفال, جراحی مغز و اعصاب, بخش زایمان, گوش و حلق و بینی, جراحی مردانه. , جراحی تخصصی زنان و زایمان, جراحی تخصصی قلب, جراحی, بخش های مختلف درمان و مراقبت های ویژه, کلینیک های تخصصی است و یکی از پروژه های بزرگ بیمارستانی در اجرای غرب کشور می شود.

استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از 500 تخت بیمارستانی در قالب 18 بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی, 2 بیمارستان خصوصی, سه بیمارستان بیمارستان و 2 بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

46

مشاهده مطالب بیشتر

دکمه بازگشت به بالا