بین الملل

ناکامی نتانیاهو در فرار از بحران‌ها با ارائه پیشنهاد بی سابقه به روسای احزاب بلوک راست

رئیس حزب لیکود به روسای احزابی که ائتلاف دولتی آتی را می‌توان داد، پیشنهاد کرد این مرحله را به تقسیم کرسی‌های وزارتی در میان احزاب شریک در ائتلاف اختصاص یافته و بررسی موضوعات اصلی و برنامه دولت به تعبیری که این پیشنهاد با مخالفت احزاب واقع شد، تنظیم شد. د.

به گزارش مجله ایرانی، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، بنیامین نتانیاهو، رئیس حزب لیکود دیدارهایی را با روسای فراکسیون‌های پارلمانی بلوک خود که شامل حزب صهیونیسم دینی به ریاست بتسلیل سموترچ و حزب “عوتسمای یهودیت”، حزب شاس به ریاست جمهوری اریه ادرعیوت، فراکسیون است. واره ریاست اسحاق ولدکنوف و موشیه افنی ستند، از رد.

رادیو رسمی رژیم رژیمی در این زمینه گزارش داد، نتانیاهو امروز (دوشنبه) به شورای تشکیل کابینه ادامه داد و با روضه راست، احزاب حریدی شاس و یهودوت هتوره و ائتلاف صهیونیسم دینی دیدار کرد.

بر اساس گزارش این رادیو، نتانیاهو در این دیدارها پیشنهاد کرد که این مرحله ابتدا به تقسیم کرسی‌های وزارتی و کمیته‌های پارلمانی در کنست میان احزاب و شرکای ائتلاف دولتی آتی اختصاص دارد، اما این پیشنهاد با مخالفت گافنی و سموتریت مواجه می‌شود و خواستار بررسی موضوع اصلی است. و انجمنی و دوین وری رنامه ابینه دند.

نتانیاهو پیشنهاد کرد، احزاب عضو ائتلاف دولتی پس از تقسیم کرسی‌های وزارتی و کمیته‌ها در کنست، مسائل مهم و اصلی را بررسی کرده و برنامه دولت برای اصلاحات دستگاه قضایی، گرانی معیشت و افزایش قیمت‌ها، مسائل دینی و دولتی، استخدام در ارتش، خدمت سربازی. و مدارس دینی را دوین نند.

انتهای ام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا