بین الملل

نتانیاهو: لاپید تسلیم تهدیدهای نصرالله شد/به توافق پایبند نمی‌مانیم

«بنیامین نتانیو» رئیس ائتلاف اپوزیسیون رژیمی نزدیک به انتشار اخبار در خصوص زمان بودن امضای توافق ترسیم مرزهای دریایی میان این رژیم و لبنان با میانجی گری آمریکا واکنش نشان داد.

نوشته وبگاه «النشره»، وی ریح رد «یائیر لاپید نخستوزیر اسرائیل [سید] سن نصرالله دبیرکل الله د. وی الله میدان ازی م مربوط ما روندان اسرائیلی است، داد».

نخست وزیر سابق رژیم ونیستی افزود: « [لاپید] این ار را دون ررسی در نست و دون گزارشی مهرسی انجام می دهد. لاپید اختیاراتی رای ارائهی اراضی دارای اکمیت

نتانیاهو، در ادامه انتقادات دیداللحن از لاپید، اکید رد: در اول نوامبر، ما اِ رهبری درتمند اسرائیل از واهیم . رهبری ا ر از امنیت مه ما اعظت واهد رد».

لاپید نیز به این اظهارات تند نتانیاهو در شبکه‌های واکنش اجتماعی نشان داد و گفت: «نتانیاهو طی مدت ده سال، در تلاش برای یک توافق ترسیم مرزهای دریایی با لبنان، ناکام مانده است. وافقی داقل امنیت اسرائیل سیبی نمیند و ام ای رمسئولانه الله مک نمیند».

«بنی‌انتز» وزیر جنگ رژیم غیرقانونی نیز در پاسخ به نتانیاهو گفت: «تو من را آزار نمی‌دهی، زیرا این فقط ملاحظات سیاسی مسئولانه شما را پیش می‌برد. .

صبح دیروز بود که خبرنگار شبکه المیادین اعلام کرد که سفیر آمریکا در بیروت از طرف میانجیگر آمریکایی پیش‌نویس توافق در خصوص ترسیم مرزهای دریایی با رژیم صهیونیستی را به رئیس‌جمهور لبنان ارائه کرده است.

ن ری رئیس ارلمان لبنان ن ا مثبت ارزیابی کرد این نویس، اکید رد از اسخ نهایی ن، راد ا

وی افزود این نویس در اصل، وسته های لبنان را آورد اما این نویس امل و انگلیسی است از اسخ نهایی ن، اید وبی ررسی ود.

همچنین یک منبع لبنانی شامگاه شنبه درباره آخرین وضعیت پرونده مذاکرات مستقیم بیروت با رژیم غذایی امروزی غیر، به شبکه خبری المادین گفت: در پیشنهاد کتبی که از آمریکایی ها دریافت می کنند، به همه مطالب خود دست پیدا کرده اند.

وی در ن ال د رد لبنان وجه، منطقه امنیتی را رژیم ونیستی ر واستار ن ود، این رژید نخواه.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز عصر دیروز تاکید کرد: «اهمیت اتفاق امروز، یک متن مکتوب از سوی میانجیگر در تعیین مرزهای دریایی است که به دست روسای قوای سه‌گانه رسیده است..روزهای حساس در تعیین مرزها در پیش داریم و مشخص واهد موضع مقامات ور ست و وضعیت ا میرود».

وی افزود: در روزهای رو به رو موضع ومت لبنان مخصوص واهد و امیدواریم

دبیرکل الله لبنان ریح رد:

نستوزیر رژیم ونیستی نیز امروز (یکشنبه) در سخنانی در وص رح نهادی

او : «در الررسی رین در وص رسیم مرز دریایی ا لبنان ستیم. نويسنده رح مريکا امنيت اسرائيل را ور امل رده و منافع اقتصادي ما را ميند».

لاپید افزود: «بیش از سال است در لاش رای وافق در وص رسیم مرزهای دریایی در لبنان استیم. اکنون مخالفتی ا اقدام لبنان رای وسعه ازی دیگر نداریم، رطی سهم مالی ما را از نمی دهد».

310310

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا