عمومی

واردات بی رویه برنج تهدیدزا است/ لزوم اجرای سیاست های حمایتی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، کمال علیپور در نامه ای به دستیار اول رئیس جمهور نوشت: شالیزار با ۲۱۵ هزار هکتار زمین، سالانه ۹۰۰ هزار تن برنج سفید تولید می کند و این میزان ۴۲ درصد نیاز کشور را تامین می کند. برنج ساز این استان از سیاستی مبتنی بر خودکفایی در زنجیره تامین مواد غذایی پیروی می کند و هر ساله با جدیت برای تولید برنج در مزارع شالیزار تلاش می کند و امیدوار است با حمایت یک دولت باثبات، سطح تولید را افزایش دهد.

وی ادامه داد: برخی مشکلات از جمله واردات بی رویه برداشت و عرضه این محصولات اقتصاد را با خطر جدی مواجه می کند. برنج ساز می توان قلم زد.

علیپور آورده است: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در بازار، 600 هزار تن برنج سفید با توجه به سال جاری در کارخانه ها کشت می شود. शालिकोबी افزایش و کاهش فروش این محصول نگرانی روزافزونی است. من فضای بین مردم و مسئولان دنیا بارها و بارها به وجود آمده است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران از دستیار اول رئیس جمهور خواست با هماهنگی سازمان ها، دستگاه های دولتی و مراکز نظامی و اداری، بانک ها و سایرین برای خرید محصولات، سیاست های حمایتی دولت از شالیکاران را تقویت کند. . برنج ساز در این استان این نوع حمایت های ویژه باید در صورت نیاز خاص توسط دولت تصویب و عملیاتی شود.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا