فرهنگ و هنر

کشف ۸ هزار سکه تاریخی توسط جویندگان گنج

هزاران سکه قرون وسطایی در اسکاتلند توسط شکارچیان گنج کشف شد و آنها این کشف را برای تحقیقات بیشتر به باستان شناسان گزارش کردند.

بر اساس گزارشی به نقل از Ancient Origins، برخی از مردم اسکاتلند با استفاده از تجهیزات متالورژی بیش از هشت هزار سکه مربوط به دهه های 1370 و 1400 را کشف کردند. این گنجینه ها بزرگترین مجموعه سکه های قرون وسطایی هستند که در دو قرن اخیر در اسکاتلند کشف شده اند.

این سکه ها در نزدیکی یکی از دهکده های جنوب غربی اسکاتلند کشف شده اند و بیشتر آنها با عکس “ادوارد اول” و “ادوارد دوم” ضرب شده اند.

پس از سلطنت «ادوارد اول»، پادشاه انگلستان، «ادوارد دوم» و «ادوارد سوم» بر تخت نشستند، در نتیجه تمام سیک‌های انگلستان در آن زمان توسط سه پادشاه به نام‌های «ادوارد» اداره می‌شدند. و طراحی شباهت یکسانی داشتند.

در سال هفتم حکومت ادوارد اول، تغییراتی در طرح سکه های انگلیسی شکل گرفت که به مدت 200 سال بر جای ماند. با توجه به این نکته، تشخیص اینکه هر سکه دقیقاً متعلق به کدام پادشاه است، کار دشواری است و زمان زیادی می طلبد.

هنگامی که شکارچیان از کشف گنج، سکه های تاریخی خبر دادند، گروهی از باستان شناسان به نام “یک گنج اسکاتلند” به همراه باستان شناسان “میلیون ها اسکاتلند” محل کشف را بررسی کردند.

پیام پایانی

مشاهده مطالب بیشتر

دکمه بازگشت به بالا