فرهنگ و هنر

اندیشمندان پاکستانی بر ادامه راه حاج قاسم تأکید کردند

شخصیت‌های مختلفی چون سردار سلیمانی و نقش برز بر ضرورت گسترش روحیه جهادی و ادامه راه تکفیری در شکست تروریسم تاکید کردند.

این گزارش به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست «شهدای اسلام، کانون وحدت اسلامی» با حضور علما، اندیشمندان، پژوهشگران و فعالان اجتماعی پاکستانی و دانشجویان شیعه، سنی و اقلیت‌های مذهبی در گردهمایی سالانه فرهنگ در جمهوری اسلامی ایران در راولپندی برگزار شد.

در این مراسم سید محمد علی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، فرامرز رحمان زاد رئیس خانه فرهنگ راولپندی، عبدالله حمید گل رئیس حزب جوانان پاکستان، مفتی گلزار نعیمی، رئیس آستان مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرات، علامه سید افتخار نقوی; رئیس بنیاد امام خمینی (ره) پاکستان و علامه عارف واحدی معاون نهضت اسلامی شرکت کردند.

این مراسم با قرائت اشعاری در تجلیل از خدمات ارزنده شهید حاج قاسم سلیمانی توسط شاعر پاکستانی آغاز شد و سپس شخصیت های مختلف، رهبر معظم اسلام و چهره تکفیری، یاد و عنایت وی در این مراسم حضور داشتند. شکست تروریسم بر ادامه این راه تاکید کرد.

سردار سلیمانی در راه رضای الهی گام برداشت

حسینی سفیر اسرائیل در پاکستان نیز ضمن تشریح شخصیت متفاوت رهبر دل حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان در طول عمر خود، قبل و بعد از انقلاب و همچنین در دوران دفاع مقدس و دفاع مقدس ایستادگی کردند. حفاظت احتمالی از مقدسات در عراق و سوریه و مبارزه با داعش بود

وی افزود: سردار حاجی قاسم سلیمانی به عهد خود با خدا وفادار بود، به گفتار و کردار خود وفادار بود، راه مشیت الهی را پیمود و گرفتار نسیم نفس و شیطان نشد و همین راه بود. امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) به‌دنبال او بودند.

سفیر پاکستان در پاکستان با تبریک به شهید حاجی قاسم سلیمانی گفت: شهید قاسم سلیمانی به دلیل مجاهدت مستمر، اخلاق و رفتار انسانی و رفع تهدید تکفیری در زمان حیاتش از محبوبیت زیادی در جهان اسلام برخوردار شد و این امر محبوبیت برابر است با شهادتش.

حسینی با اشاره به شهدای حرم گفت: پس از رحلت حضرت امام خمینی (ره) در ایران اسلامی برای دومین بار با حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافتند.

وی افزود: عظمت شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس است، عظمت، انسانی، اسلامی و الهی است. امروز در کشورهای اسلامی یادگار شهید قاسم سلیمانی را گرامی می دارند و از ارزش های اسلامی پاسداری می کنند.

حسینی اظهار داشت: نگاه شهید حاجی قاسم سلیمانی به راه حق از باطل به دلیل نژاد، مذهب و قومیت او نبود. بلکه در راه امر الهی و حفظ بشریت و در عین حال در راه ارزشهای اسلامی گام برداشت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: شهید حاجی قاسم سلیمانی تمام سرزمین پاکستان و همچنین سرزمین ایران را می شناخت و برای حفظ حاکمیت کشورهای اسلامی و همسایه از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد.

مکتب شهید سلیمانی مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) است.

رحمان زید مسئول فرهنگ کشور در دولت نیز در سخنانی گفت: این شهدای بزرگ و با عزت هستند که در زمان دستور مستقیم رئیس جمهور به آمریکا رسیدند، شهدای مبارزه با تروریسم دولتی و کشوری هستند. بین المللی.

وی افزود: شهدای مقاومت محور به ویژه حاجی قسم حفظ وحدت سرزمین ها و اتحاد ملت های مسلمان را هدف قرار دادند و در این راه جان خود را فدا کردند. اگر رهبری و عزم ایشان نبود، امروز فضایی برای سکونت نداشتیم و هر روز شاهد تجزیه کشورها و کشتار مسلمانان و غیرمسلمانان در منطقه غرب آسیا بودیم.

مسئول خانه فرهنگ کشور در این پست گفت: شهید حاجی قاسم سلیمانی از فرماندهان مخلص و مؤمن مکتب اسلام بود. مکتبی که بر اساس اسلام ناب محمدی (ص) از طریق امام خمینی (ره) در ایران تأسیس شد و توسط رهبر اکثر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دارد و به خواست خدا به صاحب اصلی خود خواهد رسید.

راه شهید حاجی قاسم سلیمانی ادامه دارد

عبدالله حمید گل، رئیس حزب جوانان پاکستان، سروان قاسم سلیمانی را پیرو راه الهی خواند و گفت: شهید قاسم سلیمانی که زندگی جهادی را با الهام از این که شب و روز برای نجات امت اسلامی تلاش می کرد، داشت. و در این مسیر به قلب نیز از خطرات عبور کرد.

وی با اشاره به پیامدهای پیروزی عمیق انقلاب اسلامی ایران در این کشور و منطقه گفت: شهید سلیمانی نه تنها مربوط به ایران نیست بلکه شهید راه اسلام است، امروز در پاکستان به مردم نیازمندیم. مثل شهید سلیمانی

رئیس حزب جوانان پاکستان با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای اسلامی گفت: شهید سلیمانی با دعوت رسمی به عراق وارد این کشور شده بود اما آمریکا با نقض آشکار قوانین بین المللی و دلسوزی برای مظلومان. .

عبدالله گل با قدردانی از رهبر معظم انقلاب در حمایت از مظلومان جهان از جمله مردم مظلوم کشمیر بر ادامه راه شهید حاجی قاسم سلیمانی تاکید کرد.

مفتی گلزار نعیمی رئیس حزب مذهبی مردم مقدس پاکستان نیز با قدردانی از اقدامات انجام شده برای اتحاد جمهوری اسلامی ایران گفت: شهید قاسم سلمانی نیز سیاست های جمهوری اسلامی ایران خارجی را دنبال کرد و قدم برداشت. به سوی وحدت امت اسلامی و امروز نتیجه این گام ها را شاهد هستیم.

وی با اشاره به فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی گفت: مردم به ویژه جوانان به فرهنگ غربی، جامعه بزرگ پاکستان گرایش دارند و باید در برخورد با فرهنگ و محتوای غربی از ایران در سبک و برنامه هایش الگو بگیریم. .

مردم در دفاع از انسانیت به یاری حاجی قسم می شتابند

کریستوفر شرف یکی از اقلیت های مذهبی پاکستان نیز با اشاره به نقش مهم حاج قاسم سلیمانی در دفاع از اقلیت های مذهبی در عراق و سوریه در برابر حملات گروه های تروریستی تکفیری، گفت: شهید سلیمانی نه تنها دغدغه مسلمانان را داشت بلکه به فکر مسلمانان بود. وقتی او درخواست کمک کرد، مردم برای دفاع از بشریت به کمک شتافتند.

وی اظهار داشت: در دنیا افراد کمی هستند که حق خود را تضییع کنند و سردار شهید قاسم سلیمانی یکی از این معدود افراد بود.

گسترش روحیه جهادی شهید سلیمانی در جهان

علامه افتخار حسین نقوی، رئیس بنیاد امام خمینی (ره) نیز امید شهید سلیمانی را مظلوم و درمانده دانست و گفت: این شهید بزرگوار همیشه شهادت خود را پیش بینی می کرد. انگار چشمانش را برای شهادت به روی دنیا باز کرده بود.

نقوی تاکید کرد: شکست گروه تکفیری داعش توسط سردار سلیمانی جان 100 هزار مسلمان، شیعه، سنی، مسیحی و دیگر اقلیت های مذهبی را از مرگ نجات داد.

وی مشاهده کرد: پس از گذشت سه سال از شهادت سردار حاجی قاسم سلیمانی، امروز شاهد صدها قسم حاجی در منطقه هستیم. امروز روحیه جهادی شهید سلیمانی در سراسر جهان گسترش یافته و جوانان منطقه از او الهام می گیرند.

عبدالبسط محد، مدرس دانشگاه و پژوهشگر مسائل سیاسی با اشاره به اهمیت مقاومت اسلامی در حفظ و حراست از ارزش‌های اسلامی در منطقه خاطرنشان کرد: رهبر اکثریت جمهوری اسلامی ایران در مسیر تحکیم اسلام، آغاز پیروزی انقلاب ، به عنوان یک تروریست و بسیاری از انقلابیون دیگر در ایران مورد حمله قرار گرفت निज बताया गया विशेषत आसारी बी शहतादी च।।।

شهید قاسم سلیمانی با این بیان گفت: سردار سلیمانی شخصیتی فرمانده بود که در حمایت از مردم مظلوم و عادی منطقه با قدرت برابر با نفاق و تکفیری ها مبارزه کرد و آنها را شکست داد.

سردار حاجی قاسم سلیمانی مدرس دانشگاه پاکستان با کمال سادگی و عدم مقابله گفت: شهید سلیمانی مثل چند سردار بود اما مثل یک سرباز عادی در آرواره هایش حضور داشت.

علامه عارف حسین واحدی، نایب رئیس نهضت اسلامی پاکستان با بیان اینکه سردار سلیمانی از شاگردان مکتب امام خمینی (ره) و در مقام رهبری اکثریت بود، گفت: در حمله تروریستی به آمریکا، هر اسلامی است. انقلاب و امت اسلامی یک رهبر سرافراز، تلاش و جهاد دارند، من تسلیم شدم، اما این خسران مادی و معنوی در مقاومت اسلامی اثری ندارد، زیرا با قدرت به راه خود ادامه می دهد.

وی افزود: شهید سلیمانی و مرزمنش برای امنیت و آرامش منطقه و همچنین آزادی بیت المقدس و سرزمین فلسطین جان خود را فدا کردند به گونه ای که مردم فلسطین به آنها لقب شهید مقدس را دادند.

پیام پایانی

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا