اقتصادی

خرید ۱۰ میلیون و ۳۰۵ هزار تن گندم/امسال نیاز به واردات گندم برای تولید آرد نداشتیم

مجله ایرانی/همدان وزیر جهاد کشاورزی از خودکفایی کشور در تولید گندم خبر داد و گفت: در سال‌جاری تاکنون ۱۰میلیون و ۳۰۵ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

محمدعلی نیکبخت سه‌شنبه ۲۱ شهریور در جریان سفر به شهرستان تویسرکان در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: آرد نانوایی‌ها به صورت صد در صدی تامین شده و با توجه به این رقم تولید گندم کشور امسال نیاز به واردات گندم برای تولید آرد نداشتیم و برای تهیه و توزیع آرد به نانوایی‌ها مشکلی وجود ندارد .

وی تصریح کرد : سطح زیر کشت آبی گندم در کشور در حال حاضر دو میلیون هکتار است و در نظر داریم با توجه به فرمایشات رهبری با استفاده از منابع دانش بنیان و  سطح زیر کشت آبی این محصول را افزایش دهیم تا در شرایط اقلیمی نامتعادل دچار مشکل و تنگنا نشویم.

وی با اشاره به برنامه دولت برای تولید گندم در طرح جهش تولید در مراتع و دیمزارها، خاطرنشان کرد : به‌دنبال توصیه مقام معظم رهبری و با پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان امام طرح جهش تولید در دیم زارها را نیز با جدیت پیش می بریم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به بکارگیری ۲۰۰۰ نیروی فارغ‌التحصیل کشاورزی به صورت قراردادی در دیم زارها، گفت : بذر و کود و سم برای تهیه نهاده‌ها تهیه شده است تا در تامین غذا و نان مردم مشکلی نداشته باشیم.

نیکبخت یادآور شد:  مطالبات کشاورزان  ۱۵۴ و نیم همت بود که تاکنون ۱۱۰ همت، افزون‌بر ۷۰ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است و الباقی هم با تاکید رئیس جمهور، سازمان برنامه را موظف به پرداخت مطالبات به صورت صد درصدی تا پایان شهریور ماه کرده است .

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید، نگهداری و مصرف گندم به عهده وزارت جهاد کشاورزی است و تامین منابع در این رابطه با سازمان برنامه و بودجه است و امیدواریم با تامین منابع باقی مانده زودتر تسویه نهایی را با کشاورزان گندم کار داشته باشیم.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا