فرهنگ و هنر

عرصه فرهنگ و هنر کشور در اختیار جوانان است

مجله ایرانی / اصفهان دستیار رئیس سازمان هنری تبلیغات اسلامی گفت: جوانان علاقه مند به هنرهای بدنی به ویژه در موضوعات دینی و ملی کشور و شهدای اردهال اهل هنر هستند که شخصیت حضرت سلطانعلی هستند. بن امام محمد باقر (ع) و یکی از ارزشمندترین آثار هنری و رویدادهای کشور است.

علی فروزانفر امروز (پنجشنبه 22) در دور اول رویداد هنری با شهید اردهال در کاشان دیدار کرد، گفت: ایده های او در رویداد هنری شهید اردهال در کاشان، بسیار خلاق و فعال در زمینه های مختلف خوشنویسی، پوستر، صنایع دستی، کتیبه ها، نقاشی ها جنبه های فنی خط و تایپوگرافی بسیار قوی، خوب و ارزشمند است.

وی با ارزیابی تاثیرات مثبت شرکت کنندگان اظهار داشت: تاثیرات تولید شده توسط این کارگاه در مقایسه با اکثر کارگاه های اجرایی که امسال در کشور برگزار شده است قوی است که برای برنامه درسی بسیار بالاست.

بر اساس این گزارش، دستیار حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: کاشان به عنوان یکی از لنگرگاه های هنر کشور، منتظر آثاری با این کیفیت و جدای از خونگرمی است. و رفاقت در کارگاه، شایسته و متفاوت است.

فروزانفر گفت: سالن نمایشگاه اولین قدم را در برگزاری این رویداد برداشته است که یک رویداد بزرگ است که انتظار داریم ادامه داشته باشد و امیدواریم بتوانیم این نوع کار و ترکیب هنرها را با موضوع عکس و فیلم و در آینده توسعه دهیم. قدم در سازماندهی کارگاه

وی افزود: هنرهای دستی و کف شناسی مانند نقاشی روی بوم همواره بر هنرهای فیزیکی متمرکز بوده است، اما امروزه تمرکز هنرهای فیزیکی از طریق رایانه، سیستم های هوشمند و الکترونیکی به نام گرافیک، چرم، خوشنویسی و نقاشی و سایر بخش های هنرهای مختلف بدنی.

دستیار حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی گفت: موج حضور جوانان در هنر گرافیک به کاشی رسیده است که نشان می دهد کاشی تنها در سطح ملی و بین المللی عقب نمانده است، بلکه از نظر کیفیت تولید نیز عقب نمانده است. از آثار در رویداد هنری شهید اردهال، هنرمندانی مانند ما نماینده کشور هستند و به عنوان یک گروه پیشگام در توسعه هستند.

فروزانفر اضافه کرد: عرصه فرهنگ و هنر در کشور در دست جوانان است که بدون اغراق و اغراق، پیشتاز هنر هنرهای فیزیکی در کشور هستند.

پیوند هنر و دین ناگسستنی است

همچنین یک هنرمند خوشنویس گفت: پیوند هنر و دین ناگسستنی است و همان هنر در پیام آن است و پیام در رشته هر هنرمند متفاوت است، انتقال مفاهیم فرهنگی و مذهبی که پیام مهم و مهم است.

مهدی سهرابی نصر افزود: هنرمند مانند الماس است که با تولید آثار فرهنگی مذهبی و مضمون اهل بیت(ع) خود بهتر و صیقلی‌تر، درخشان‌تر، برجسته‌تر و پربارتر می‌شود.

وی با تاکید بر تولید آثار فاخر در رویداد هنری ملی شهید اردهال در پایتخت افزود: برگزاری این رویداد فرهنگی هنری با حضور هنرمندان جوان این امید را به وجود می آورد که هنر هنر جدا از خود مایه خیر و برکت است. اهل بیت علیهم السلام بر او مبارک باد.

نویسنده این مقاله کرمان شاهی اظهار داشت: هر کس به دل خود وفادار است و نمی توان از آن منقطع شد، هنرمندان نیز نمی توانند از این اعتقاد و ایمان به معصوم (ع) به عنوان الگوهای دینی برتر و بی نظیر بریده شوند. . .

وی تاکید کرد: مردم بیت (ع) با تولید آثار غنی فرهنگی و مذهبی توسط هنرمند به خود می بالند و هنری که برای مردم موثر و مفید نباشد هنر نیست، فقط هنر است و هنرمندی که هنر خوبی دارد

سهرابی نصر با تاکید بر شادی و محبت قلب حضرت سلطان علی بن محمد باقر (علیه السلام) گفت: شرکت در مراسمی به نام شهید اردهال که مانند شهادت امام حسین(ع) است، مدال افتخاری است برای این کار. اهل بیت علیهم السلام و عامل سعادت است برای این روح قلم مقدس و بزرگوار زنده است.

این هنرمند در توضیح این عکس نوشت: برگزاری یک رویداد هنری در شهید اردهال، گشودن درهای سطح شهر در نور، نیتی قویتر و قویتر برای شهید اردهال است که علاوه بر نزدیکتر شدن به هنرمندان خلق مقدس، می تواند آثار بهتری تولید کند

اولین دوره مسابقات شهید اردهال از 20 تا 22 آذرماه به مدت سه روز در کاشیان برگزار شد.

پیام پایانی

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا