اجتماع

فراگیر شدن بازی‌های ایرانی از طریق کلادگیمنگ در غرب آسیا هدف اول ما است

مدیرعامل پلی‌پاد: فراگیر شدن بازی‌های ایرانی از طریق کلادگیمنگ در غرب آسیا هدف اول ما است

علیرضا محمدی مدیرعامل سکوی پلی‌پاد از برنامۀ این سکو برای انتشار بین‌المللی بازی‌های بومی گفت.

خبرگزاری مجله ایرانی- گروه علمی و فناوری؛ رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر چند سالی است که بخشی از سبد مصرف محصولات فرهنگی مردم ایران و البته جهان را تشکیل می‌دهند.

امروز در کشور ما بالغ بر چهارصد رسانۀ صوت و تصویر فراگیر فعال هستند، «پلی‌پاد» یکی از این سرویس‌ها است که در حوزۀ تخصصی «ارائه سرویس بازی ابری» فعالیت می‌کند.

سرویس بازی باری یا کلاد گیمینگ، کاربران را قادر می‌سازد تا بدون خرید و نصب یک بازی روی دستگاه خود، لذت استفاده از انواع بازی‌های ویدئویی مرتبط با کنسول‌های مختلف را تجربه کنند، این سرویس فضای ابری را فراهم می‌آورد که بازیکن‌ها با پرداخت حق اشتراک ماهانه به جای استفاده از یک بازی، مجموعه‌ای از بازی‌های ویدئویی را برای استفاده در اختیار خود داشته باشند.

علیرضا محمدی پلتفرم مدیرعامل سرویس بازی ابری «پلی‌پاد» در گفتگو با خبرنگار فناوری مجله ایرانی دربارۀ ماهیت این سرویس، عنوان کرد: مجموعۀ ما فعالیت خود را حدود هشت سال قبل با ارائۀ نسخۀ اولیه شروع کرد.

«پلی‌پاد» در نمایشگاه رصتا (رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر) هم حضور داشت، محمدی درخصوص سنخیت این سرویس با حضور در نمایشگاه رصتا، اضافه کرد: ارائه سرویس استریم برخط بازی توسط «پلی‌پاد»، مهمترین قرابت ما با نمایشگاه رصتا بود، در صنعت بازی‌های ویدئویی، بازیکن‌هایی که پخش‌زنده از بازی کردن خود پخش می‌کنند به عنوان «استریمر» شناخته می‌شوند، استریمرها هنگام بازی کردن محتوا تولید می‌کنند، سپس با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارند.

مدیرعامل پلی‌پاد درخصوص تأثیر حضور در نمایشگاه رصتا برای مجموعۀ خود به خبرنگار مجله ایرانی گفت: ساترا به عنوان مجری نمایشگاه، علاوه بر اینکه بستری برای آشنایی عمومی با رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر فراهم کرده بود، سعی داشت تا ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی امکانی را برای رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر فراهم کند تا سرمایه‌گذار جذب کنند از طرفی امکان برقراری تعامل کاری با سایر غرفه‌داران حاضر در نمایشگاه فراهم شده بود.

این فعال فناوری تصریح کرد: «پلی‌پاد» با حضور در این نمایشگاه موفق به انعقاد یک توافقنامه با «بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای» امضا کردیم همچنین شرایط انعقاد دو تفاهم‌نامه با اپراتورهای اینترنتی نیز تسهیل شد و انشالله از آن‌ها به زودی رونمایی خواهیم کرد.

محمدی آیندۀ سکوی «پلی‌پاد» را اینگونه برای خبرنگار فناوری مجله ایرانی ترسیم کرد: ‌تلاش ما این است که در سطح ملی، استفاده از «سرویس بازی‌های ابری» را فراگیر کنیم، در بعد بین‌المللی نیز در بلند مدت سعی داریم که بازی‌های ایرانی را ضمن استفاده از این سبک جدید انتشار محتوا جهانی کنیم، هدف اول هم فراگیری بازی‌های بومی ما از طریق کلادگیمینگ در غرب آسیا است.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا