ممنوعیت پروازی ایران به آذربایجان و ارمنستان لغو شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به‌ دنبال اخباری مبنی‌بر صلح و آتش‌بس، پروازهای بین ایران و دو کشور آذربایجان و ارمنستان از سر گرفته شده است.

به گزارش مجله ایرانی، از شب گذشته و به‌دنبال عملیات نظامی در منطقه قره‌باغ کوهستانی که مورد مناقشه بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان است،  سازمان هواپیمایی کشوری نوتامی (هشداری) مبنی‌بر لغو پروازها بین ایران و کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان، صادر کرد که زمان آن تا اطلاع ثانوی و فروکش کردن ناآرامی‌ها اعلام شد.

در این راستا جعفر یازرلو – سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت‌وگو با مجله ایرانی، اعلام کرد: نوتامی که شب گذشته صادر شد، با توجه به فضای تنش ایجادشده بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان بود؛ اما اکنون سطح تنش به سطح عادی رسیده و تا حدودی از بین رفته است؛ ‌ امروز به شرکت‌های هواپیمایی اجازه پرواز دادیم.

وی ادامه داد: ممنوعیت پروازها به‌ دلیل حفظ جان مسافر بوده است؛  دیروز بحث جنگ مطرح بود که ما مجوز پرواز شرکت‌های هواپیمایی را لغو کردیم؛ اما امروز با توجه به اینکه اخباری مبنی‌ بر صلح و آتش‌بس منتشر شده، برخی از پروازها برقرار شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره پروازهایی که در این ساعات لغو شده، گفت: مطابق آیین‌نامه حقوق مسافر با این پروازها برخورد می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا