عمومیمجله کسب و کار

نحوه تشخیص شارژر اصلی از تقلبی

آیا قصد دارید کابل و شارژر اورجینال برای گوشی سامسونگ خود خریداری کنید اما نمی‌دانید کدام تقلبی و کدام اصل است؟

نگران نباشید! در این مقاله 10 تفاوت از تقلبی را بررسی کرده و با شما به اشتراک می‌گذاریم. با ماکروتل همراه باشید.

اول از همه اگر تصمیم گرفته‌اید که شارژر یا کابل سامسونگ با کیفیت اورجینال از یک فروشگاه اینترنتی سفارش دهید ما پیشنهاد می کنیم مطمئن شوید که تامین کننده که قصد خرید از آن دارید معتبر است و سیاست های بازپرداخت (گارانتی تعویض) دارد.

به این ترتیب، شما بعد از خرید زمانی که متوجه شدید شارژر یا کابل شارژتان تقلبی است می توانید آن را پس بفرستید.

محتوای این مطلب پنهان
2 نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی

دلایلی که نباید از یک کابل یا شارژر تقلبی سامسونگ استفاده نکنید:

 • آسیب باتری یا گوشی
 • آتش سوزی الکتریکی
 • خراب شدن و آسیب دیدن کابل به خاطر استاندارد های کیفیتی ضعیف
 • کابل ها ممکن است شکننده تر باشند و درون دستگاه شما بشکنند
 • کابل ها ممکن است زیاد از حد داغ شده و منجر به آتش سوزی شوند
 • ممکن است کابل های تقلبی به خوبی درون آداپتور یا گوشی چفت نشوند.
 • عدم توانایی در همگام سازی دستگاه شما با کامپیوترتان و …

نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی

در زیر ما 10 تفاوت قابل توجه بین شارژرها و کابل‌های USB فرعی از اصلی سامسونگ را بیان کرده‌ایم که می‌تواند شما را در تعیین اصل یا تقلبی بودن شارژر سامسونگی که قصد خرید آن را دارید کمک می‌کندو

1- تفاوت نوشته‌ها

2- مشخصات شارژر تقلبی سامسونگ با اصل متفاوت است

لوگوی UL در پشت شارژر باید در ردیف پایین و سمت چپ شارژر نوشته شده باشد که توسط یک دایره احاطه شده است.

اگر شارژر شما این لوگو را نداشت از آن استفاده نکنید.

3- تفاوت در کیفیت ساخت

شارژر واقعی کیفیت ساخت خوب و تمیز دارد و محکم است درحالی که شارژرهای تقلبی از پلاستیک‌های ارزان قیمت ساخته شده‌اند.

اگر قسمت بالایی و لبه‌های شارژر اصلی را با شارژر تقلبی مقایسه کنید متوجه می‌شوید که گوشه‌ها و انحناهای شارژر تقلبی ناهموار و دارای پلاستیک های اضافه است درحالی که شارژر اصلی لبه‌های نرم و صافی دارد.

4-وزن شارژر

اگر شارژر اصلی که دارید را هنگام خرید ببرید، تفاوت بین شارژر و تقلبی سامسونگ را صرفا با ارزیابی وزن آن‌ها می‌توانید از اصل تشخیص دهید.

با توجه به کیفیت ساخت بالاتر، شارژر تقلبی باید در مقایسه با اصل باید سبک‌تر باشد.

5-اتصالات شارژر

هم شارژر اصلی و هم تقلبی در وسط کلگی دارای یک مفصل یا اتصال هستند.

شارژر اصلی اتصالی صاف و تخت دارد درحالی که تقلبی دارای اتصالی تیز و برجسته است. در تصویر بالا با فلش قرمز این اتصال نشان داده شده است.

6-اسلات پورت USB

همانطور که در نکته قبل اشاره کردیم، برش شکاف پورت کانکتور USB در شارژر تقلبی گوشه ها و لبه های ناهموار دارد، درحالی که شارژر اصلی لبه های تخت با کیفیت ساخت نرم دارد.

7-سری های شارژرها

کلگی های شارژر استاندارد اروپایی روی شارژرهای اصل دارای لایه اضافی از پلاستیک روی قسمت انتهایی پایین ساختار کلگی شارژر هستند تا دوام و مقاومت آن بالاتر شود، درحالی که در شارژرهای تقلبی متوجه می شوید که کلگی شارژر ساده و بدون ساختارهای دوام می باشد.

9-داغ شدن بیش از حد شارژر

پیدا کردن شارژر تقلبی سامسونگ احتمالا بعد از 3-4 بار شارژ کردن با آن مشخص می‌شود، شما متوجه می‌شوید که شارژر تقلبی هنگام شارژ کردن نسبت به اصل بیشتر داغ می‌شود.

9-سنجیدن زمان شارژ

با سنجیدن زمان شارژ نیز می‌توانید به تقلبی بودن شارژر پی ببرید.

شارژر تقلبی خیلی دیرتر از استاندارد سامسونگ زمان می‌برد تا گوشی شما را به 50% شارژ برساند.

با دیدن موارد بالا می‌توانید شارژر تقلبی سامسونگ را از اصلی تشخیص دهید. در ادامه به تشخیص کابل شارژ تقلبی سامسونگ از اصلی و تفاوت‌های آن می‌پردازیم.

تشخیص کابل شارژ تقلبی سامسونگ از تقلبی

کانکتور USB همانطور که در تصویر زیر دیده می شود، سطح پوسته کانکتور کابل USB اصلی دندانه کوچکی دارد. درحالی که پوسته فلزی کانکتور USB تقلبی دارای سطح تخت است.

در کابل میکرو USB و USB متوجه خواهید شد که تفاوت قابل ملاحظه‌ای بین سایز کانکتور میکرو USB کابل USB اصلی و کابل USB شارژر تقلبی سامسونگ وجود دارد.

کانکتور اصلی میکرو USB طول کمتری دارد و به بدنه شارژر نزدیک‌تر است، درحالی که کابل USB تقلبی کانکتور میکرو USB بزرگتری دارد و فضای بیشتری بین کانکتور و بدنه شارژر وجود دارد که این احتمال شکستن آن را بعد از استفاده مکرر بیشتر می‌کند.

اگر به اتصال‌های سر کانکتور USB دقیق نگاه کنید متوجه می شوید که اتصالات میکرو USB اصلی به طور دقیق با شکلی شبه ذوزنقه نصب شده است و دارای فاصله‌های مساوی از هم هستند. درحالی که بر روی کابل USB جعلی، اتصالات میکرو USB نامتقارن کنار هم قرار گرفته اند و شکل مربعی دارند.

نماد USB که روی بدنه کانکتور میکرو USB ترسیم شده است همانطور که در تصویر می بینید متفاوت است. اتصال کابل USB اصلی نماد لیزری کمرنگ دارد در حالی که در شارژر تقلبی این نماد رنگ تیره تری دارد.

رنگ پورت شارژ

در بسیاری از موارد، شارژر اصل است اما کابل شارژ USB آن تقلبی است. شما می توانید این را با نگاه کردن به سایز پورت و رنگ آن تشخیص دهید. رنگ پورت شارژر تقلبی و کپی تیره‌تر از نسخه اصلی است و اندکی نیز بلندتر است.

سوالات رایج درمورد تشخیص شارژر و کابل شارژ تقلبی سامسونگ

در مورد تشخیص و تفاوت شارژر اصل از تقبلی سامسونگ سوالات زیادی وجود دارد که ما در ادامه به رایج‌ترین این سوالات می‌پردازیم و همچنین پاسخ و روش مناسبی را در جواب این سوالات به شما ارائه خواهیم داد.

آیا می توانید از دستفروش ها شارژر خریداری کنید؟

در بسیاری از موارد، شاید بتوانید با در دست گرفتن یک شارژر به تقلبی یا اصل بودن آن پی ببرید ولی بهترین راه برای اطمینان از این که یک معامله واقعی انجام داده‌اید، این است که از فروشندگان معتبر خریداری کنید، شاید قیمت آن بیشتر باشد اما خیال‌تان از ایمنی آن راحت خواهد بود.

اما آگاه باشید که فقط به این دلیل که شارژری در یک فروشگاه فروخته می‌شود بدان معنا نیست که حتما اصل است مخصوصا اگر در حال خرید یک شارژر دست دوم باشید.

مطمئن نیستم که شارژرم تقلبی است یا نه، چطور می توانم خطرات احتمالی را کاهش دهم؟

توصیه ما این است که آن را با یک شارژر اورجینال و مطمئن تعویض کنید. اما اگر همچنان می‌خواهید از شارژر قبلی خود استفاده کنید توصیه می کنیم هنگام شارژ کردن دستگاه‌تان، زمانی که کاملا شارژ شد شارژرتان را از آن جدا کنید. دستگاه تان نباید هنگامی که به شارژ است پوشیده یا درون کیف باشد. از کابل های پوسیده و صدمه دیده نیز استفاده نکنید. برای یا جلوگیری از آن می توانید روی لینک کلیک کنید.

چگونه یک شارژر تقلبی باتری تلفن شما را خراب می کند؟

همه شارژرها یکسان نیستند. شارژ کردن گوشی شما فقط به پیدا کردن یک کابل و آداپتوری که به آن بخورد خلاصه نمی‌شود. برخی شارژرها برای پر کردن زمان بیشتری می گیرند. برخی ممکن است به گوشی شما صدمه بزنند. شارژر تقلبی که خریداری کرده‌اید ممکن است باتری گوشی‌تان را کلا خراب کند.

شارژرهای اصل، گوشی شما را از زیادی شارژ شدن و زیادی تخلیه شدن حفظ می کند. با شارژرهای خراب شما فکر می کنید که گوشی‌تان در حال شارژ است اما بعد از یک ساعت متوجه می شوید که این آداپتور فقط موجب روشن شدن چراغ شارژ می شود. بر ما پوشیده نیست که شارژرهای اصل قیمت‌های گرانتری نسبت به شارژر تقلبی دارند اما موسسه استاندارد تجارت مجاز آزمایشی انجام داد و مشخص شد که 397 شارژر از بین 400 شارژر خریداری شده از مراکز آنلاین حتی در تست های ایمنی اولیه شکست خوردند.

بیشتر شارژرهای ارزان قیمت استانداردهای قانونی را رعایت نمی کنند و ممکن است متریال های خاصی داشته باشند که برای محیط زیست شما مخرب باشد.

شارژر تقلبی و فیک حتی ممکن است از لحاظ فیزیکی ناقص باشد برای مثال ممکن است موقع جدا کردن شارژر از پریز روی دیوار زبانه‌های آن جدا شود.

خوشبختانه کمتر احتمال دارد که شارژرهای تقلبی را در سایت‌های معتبری چون ماکروتل پیدا کنید. توجه کردن به نکات زیر باعث می شود باتری گوشی تان سالم تر بماند.

قیمت انواع شارژر آیفون چقدر است؟

دستگاه یا گوشی موبایل‌تان شارژ نمی‌شود؟

نشانه هایی وجود دارد که بیانگر تقلبی بودن یا مشکل ساز بودن شارژر می‌باشد. برای مثال برخی از شارژرهای تقلبی نمی‌توانند دستگاهی را شارژ کنند و یا کار نمی‌کنند. برخی نیز گزارش داده‌اند که شارژرهای تقلبی هنگام شارژ زیادی داغ می شود. برای این مقاله را بخوانید.

شارژرهای معتبر از متریال‌های با کیفیت ساخته شده‌اند که موقع اتصال به دستگاه جریان شارژ قوی فراهم می کنند. شارژرهای تقلبی از مواد بی کیفیت ساخته شده‌اند چرا که تولیدکنندگان آن برای استفاده از متریال مناسب برای تولید انرژی پایدار، وقت و هزینه صرف نمی‌کنند. شارژرهای تقلبی مکانیسم هایی درون خودشان ندارند که از زیادی داغ شدن یا شوک الکتریکی جلوگیری کند. به عبارت دیگر شما با خریدن شارژرهای تقلبی نه تنها گوشی‌تان را بلکه سلامتی و جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.

چرا قیمت بعضی شارژرهای سامسونگ انقدر پایین است؟

قیمت شارژرهای تقلبی بسیار ارزان‌تر است. هنگامی که به دنبال تهیه شارژر برای گوشی خود هستید، ممکن است در بازار سیاه شارژرهای تقلبی اپل را با قیمت 10 هزار تومن نیز پیدا کنید.

کسانی که به فروش لوازم جانبی تقلبی می‌پردازند در واقع روی پول افرادی که به دنبال صرفه جویی هستند حساب باز می‌کنند.

این که شارژر متشکل از شاخه‌ها و اتصالات می باشد ممکن است باعث شود که یک نسخه معتبرتر، اندکی گران‌تر باشد. با این حال، ارزشش را ندارد که صرفه جویی کنید و چیزی را خریداری کنید که مشخصا برای دستگاه شما ساخته نشده باشد. بسیاری از افراد حاضرند این مقدار هزینه اضافی را بپردازند ولی خیالشان از اصل بودن لوازم جانبی گوشی‌شان راحت باشد.

چه جاهایی برای خرید شارژر اصل مطمئن هستند؟

از فروشگاهی شارژر خود را خریداری کنید که اصالت کالاهای خود را تضمین کند و علاوه بر آن امکان عودت، تست یا تعویض داشته باشد. ماکروتل با ارائه کردن شارژر، آداپتور شارژ و کابل شارژهای اصل و اورجینال سامسونگ و سایر برندها که گارانتی تست و تعویض نیز دارد سعی بر این داشته تا همیشه رضایت و اعتماد مشتریان خود را جلب نماید و این خود دال بر باکیفیت و اصل بودن محصولات ارائه شده توسط این فروشگاه است.

برای خرید شارژر آیفون با گارانتی باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

سخن آخر:

در این مقاله نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی را گفتیم؛ اما بهترین راه حل خرید از یک فروشگاه مطعما هست که در وحله‌ی اول گارانتی و مهلت تست برای بازگشت کالا داشته باشد.

اصل یا تقلبی بودن لوازم جانبی‌هایی مثل شارژر؛ با استفاده کردن بهتر مشخص می‌شوامروزه بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ هنگام خرید، تبدیل به یکی از مهم‌ترین موضوعات شده است. چرا که همگی می‌خواهیم هنگام خرید شارژر سامسونگ جنس اصل را خریداری کنیم. شاید برای برخی، چنین موضوعی اهمیت چندانی نداشته باشد، اما ماجرا فقط یک شارژر ساده نیست.

چرا که انتخاب درست یا اشتباه شارژر می‌تواند روی بسیاری از موارد تاثیر زیادی بگذارد. به همین دلیل، بسیار مهم است هنگام خرید شارژر سامسونگ، کالای اصل را خریداری کنیم. از این روی،‌ در این مقاله قصد داریم روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ برایتان معرفی کنیم. با استفاده از این روش‌ها قادر خواهید بود کالای اصلی را تشخیص داده و آن را خریداری کنید. پس برای اطلاعات بیشتر با مقداد آی تی همراه باشید.

چرا خرید شارژر اصلی ضرورت دارد؟

بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ زمانی اهمیت زیادی پیدا می‌کند که به طور کلی سلامت گوشی‌مان به چنین اصل مهمی بستگی داشته باشد. بدین معنا که شاید به ظاهر خرید یک شارژر اهمیت چندان زیادی نداشته باشد، اما در باطن می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

چرا که شارژر می‌تواند تاثیرات زیادی روی گوشی‌مان داشته باشد و دلایل آن را هم، در ادامه توضیح خواهیم داد. با نوسانات ارز و بالا رفتن قیمت دلار، هزینه ، داخل کشورمان بسیار افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل، کسانی که اقدام به خرید گوشی می‌کنند، یک توقع چند ساله از گوشی هوشمندشان دارند. یعنی این که گوشی‌شان عمر چند ساله داشته باشد و دیگر نیازی به هزینه کردن سریع و مجدد برای گوشی جدید نداشته باشند.

این موضوع فقط زمانی می‌تواند محقق گردد که ما از گوشی هوشمندمان به خوبی مراقبت و یا استفاده کنیم. یکی از این موارد محافظت و نگهداری از باتری گوشی است. مراقبت از به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که یکی از آ‌ن‌ها، استفاده از شارژر اصل بوده و اهمیت زیادی در این زمینه ایجاد می‌کند.

شارژر آیفون پارت نامبر BA  کاملا اصلی محصول شرکت اپل می باشد. این شارژر دارای دو سال ضمانت تعویض توسط فروشگاه موبایل مارکت پیام می باشد. برای استفاده از این آداپتور باید از تبدیل سه به دو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

چرا که بحث ولتاژ ثابت و کاملا استاندارد در گوشی‌های هوشمند، اهمیت بالایی دارد. در بسیاری از مواقع استفاده از شارژر غیر اصل باعث شده تا باتری کارکرد عادی خودش را از دست داده و حتی به مرور زمان فاسد گردد. این موضوع را می‌توانیم بیشتر از حد معمول در گوشی‌های هوشمند نسبتا قدیمی مشاهده کنیم. به همین دلیل بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ می‌تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

تشخیص شارژر اصلی ۲۵ واتی سامسونگ | تشخیص شارژر اصلی سامسونگ ۴۵ وات | تشخیص شارژر اصلی سامسونگ a33

مضرات استفاده از شارژر تقلبی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، بحث تشخیص صرفا برای خرید یک کالای اصل نیست. این موضوع تاثیر زیادی روی خود گوشی هوشمند می‌گذارد و به همین دلیل اهمیت زیادی پیدا می‌کند. معمولا شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند، هم برای گوشی و هم شارژر آن‌‌ها یک جریان ولتاژ کاملا ثابت مشخص می‌کنند.

بدین معنا که گوشی مورد نظر باید با یک جریان کاملا ثابت شارژ گردد. به همین منظور، شارژرهای مناسب با این محصولات هم تولید شده تا کاربران بتوانند بدون کوچک‌ترین مشکلی، از این محصولات تا چند سال پیاپی استفاده کنند. اما در این میان، محصولات غیر اصل با قیمت بسیار کمتری هم روانه بازار می‌گردند تا رقابت با اجناس اصل را وارد یک چالش جدی کنند.

متاسفانه بسیاری از کاربران موضوع تشخیص شارژر اصلی سامسونگ را جدی نگرفته و اقدام به خرید کالاهای فیک یا غیر اصل می‌کنند. شارژرهای نامرغوب نه تنها قادر به تولید جریان ثابت الکتریسیته نیستند، بلکه حتی جریان برق را با نوساناتی همراه می‌کنند که به هیچ عنوان برای گوشی هوشمند و به خصوص باتری آن، مناسب نیست. یعنی این موضوع می‌تواند علاوه بر باتری، حتی به سایر سخت‌افزارهای گوشی‌های هوشمند هم، آسیب جدی وارد کند.

بیشتر بخوانید:

البته اگر یک یا چند بار از شارژر تقلبی استفاده کرده باشید، نیازی به نگرانی وجود ندارد. چرا که این موضوع همیشه در دراز مدت تاثیرش را روی گوشی هوشمندتان خواهد گذاشت. پس در نتیجه، سعی کنید روی بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ حساسیت زیادی به خرج دهید و کالای اصل را خریداری کنید.

آیا عمر باتری به خرید نوع شارژر بستگی دارد؟

قبل از این که بخواهیم به این موضوع اشاره کنیم که آیا بحث تشخیص شارژر اصلی سامسونگ و خریداری یک کالای اصل روی عمر باتری تاثیر دارد، بهتر است کمی راجع به چرخه شارژ باتری توضیح دهیم. در واقع هر وسیله الکترونیکی که باتری دارد، بر اساس چرخه و تعداد چرخه‌های باتری کار می‌کند. حالا چرخه باتری چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار آسان است. به هر بار خالی شدن شارژ باتری و پر شدن آن یک چرخه گفته می‌شود. شرکت‌های تولیدکننده باتری هم، بر اساس این چرخه‌ها عمر باتری‌هایشان را تامین می‌کنند. مثلا مشخص می‌کنند که عمر هر باتری پس از چند بار چرخه شارژ به پایان می‌رسد. حالا موضوع بسیار مهمی که در این میان اهمیت بالایی پیدا می‌کند، تاثیر برخی عوامل روی بیشتر شدن چرخه باتری است.

یکی از این موارد استفاده از شارژر و جریان درست برق برای شارژ کردن آن است. زمانی که باتری به درستی شارژ نشود، انرژی آن سریعا تخلیه خواهد شد. یعنی به جای این که در روز یک یا 2 بار آن را شارژ کنید، مجبور به شارژ کردن باتری‌تان تا 5 بار در روز خواهید شد.

بیشتر بخوانید:

همین موضوع تعداد چرخه‌های باتری‌تان را هم افزایش خواهد داد و در نتیجه، عمر باتری‌تان هم سریعا به اتمام خواهد رسید. از این روی، بسیار مهم است هنگام خرید این قطعه بسیار مهم، از روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ استفاده نماییم. با خرید یک شارژر اصل قادر خواهیم بود جلوی بسیاری از مشکلاتی را بگیریم که در آینده هم برای باتری گوشی‌مان و هم سایر قطعات آن، پیش خواهد آمد.

تاثیر شارژر اصل در طول عمر گوشی و قطعات آن

در بالا هم توضیح دادیم که علاوه بر روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ و خرید یک کالای اصل، موارد دیگری هم در بالا بردن عمر گوشی تاثیرگذار هستند. چرا که باید موارد متعددی را رعایت کنیم تا گوشی هوشمندمان طول عمر بیشتری داشته باشد.

اما یکی از مهم‌ترین موارد در این زمینه، بحث استفاده از شارژر اصل است. یعنی شما هر چقدر هم که روی نگهداری گوشی هوشمندتان حساس باشید و تمام موارد را برای بالا بردن عمر گوشی‌تان رعایت کنید اما از یک شارژر اصل استفاده نکنید، به نتیجه موردنظرتان نخواهید رسید. در نتیجه، زمانی که می‌توان با یک اقدام ساده طول عمر گوشی و تمام قطعات آن را بالاتر برد، چرا باید یک شارژر ارزان و غیر اصل خریداری کرد؟

شاید به ظاهر قیمت شارژر اصل بسیار بسیار گران‌تر از نسخه‌های تقلبی باشد، اما کاملا ارزشش را خواهد داشت. چرا که شما هزینه‌های تعمیر آتی و دردسرهای خراب شدن گوشی‌تان را روی خرید یک کالای اصل و به‌دردبخور صرف خواهید کرد. در نتیجه، هرگز تصور نکنید با خرید یک کالای اصل و گران‌قیمت ضرر کرده‌اید. چرا که شما با این کار طول عمر گوشی و همچنین قطعات آن را بیشتر و بیشتر کرده‌اید.

بیشتر بخوانید:

زمانی که از یک شارژر اصلی استفاده کنید، حرارت گوشی‌تان بالاتر نرفته و آسیب جدی به سایر سخت‌افزارهای آن نخواهد زد. از طرفی دیگر، باتری گوشی‌تان هم بسیار سالم‌تر خواهد ماند. چرا که حرارت بالا برای باتری بسیار مضر بوده و فقط توسط شارژرهای غیر اصل، چنین حرارت بالایی در گوشی‌تان ایجاد خواهد شد. در ادامه روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ را هم برایتان‌ توضیح خواهیم داد.

آشنایی با روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

حتم داریم حالا شما هم مایل هستید راجع به روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ اطلاعات جامعی کسب کنید. چرا که پس از مطالعه این مطلب قطعا پی به اهمیت این موضوع برده‌اید. اما اکثر افراد چنین تصور می‌کنند که تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نمونه تقلبی آن، کار سخت و یا تخصصی بوده و نمی‌توان به راحتی چنین چیزی را تشخیص داد.

بیشتر بخوانید:

در صورتی که با استفاده از چند روش بسیار ساده می‌توان اصل و یا تقلبی بودن شارژر سامسونگ را به راحتی تشخیص داد. سپس می‌توانید با خرید یک شارژر اصل و باکیفیت، از مزایای خوب آن بهره‌مند شوید. در چنین شرایطی، دیگر نیازی به نگرانی بابت خراب شدن قطعات گوشی و یا باتری آن در درازمدت را نخواهید داشت. این موارد عبارت‌اند از:

 1. نوشته‌های روی شارژر؛ بهترین روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

شاید روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ کار سختی به نظر برسد، اما پاسخ تمام سوالات در جزئیات کالا نهفته است. بدین معنا که با دقت به برخی جزئیات می‌توان به راحتی بحث تقلبی و یا اصل بودن شارژر را تشخیص داد. یکی از این جزئیات نوشته بزرگ سامسونگ روی شارژر است.

نوشته‌ای که به حروف لاتین نگاشته شده است. نکته بسیار مهمی که در این نوشته وجود دارد بحث نوع آن است. معمولا تولیدکنندگان محصولات تقلبی همیشه تلاش زیادی به شبیه بودن کالاهایشان به محصولات اصل می‌کنند، اما همیشه در این کار موفق نمی‌شوند. چرا که در نهایت همیشه جزئیاتی باقی می‌ماند و دست تقلبی بودن چنین کالاهایی را رو می‌کند.

در تمام شارژرهای سامسونگ برند این محصول با حروف لاتین روی آن نوشته شده است. اما اگر با دقت روی این حروف نگاه کنید، متوجه یک تفاوت عمده در کالاهای تقلبی و اصلی خواهید شد. معمولا حروف نوشته شده روی شارژر اصل از ظرافت بیشتری نسبت به حروف شارژر تقلبی برخوردار است.

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید:

 1. روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از طریق مشخصات شارژر

یکی از عمده‌ترین مواردی که اکثر افراد نسبت به آن بی‌توجه هستند، نوشته‌های روی هر محصول است. شاید برای شما هم پیش آمده که محصولی را خریداری کرده‌اید و هرگز پشت آن را نخوانده‌اید. چرا که اکثر ما همیشه با اطمینان کامل از اصل بودن محصولمان، هیچ جزئیات دیگری را چک نمی‌کنیم.

در حالی که اطلاعات بسیار مهمی روی جزئیات محصولاتی که خریداری کرده‌ایم، نوشته شده است. این اطلاعات می‌تواند به ما کمک کند تا اصل یا تقلبی بودن محصولی که خریداری کرده‌ایم را هم بدانیم. چنین چیزی در مورد روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نسخه تقلبی هم صدق می‌کند. چرا که با استفاده از این روش، یعنی چک کردن اطلاعات پشت شارژرمان، می‌توانیم پی به اصل و یا تقلبی بودن آن ببریم. خب حالا چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

بیشتر بخوانید:

 1. نوع متریال و کیفیت ساخت در شارژرها

یکی دیگر از روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نسخه تقلبی آن، دقت کردن به نوع ساخت و متریال استفاده شده در آن است. همان‌طور که می‌دانید، سامسونگ یک برند مطرح در دنیا است که صادرات زیادی به کشورهای جهان دارد. در نتیجه، همیشه محصولات درجه یک و باکیفیتی تولید می‌کند.

این موضوع را می‌توانیم در تولید انواع گوشی‌ها و همچنین مواردی نظیر شارژر و… مشاهده کنیم. در نتیجه، هرگز نمی‌توانیم انتظار ساخت محصولات بی‌کیفیت و یا متریال‌های سطح پایینی را از این شرکت معتبر جهانی داشته باشیم. توجه کردن به این موضوع، می‌تواند یکی دیگر از روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نوع تقلبی آن باشد.

شاید تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از ظاهر آن کار بسیار سختی باشد، اما با بررسی جزئیات دقیق‌تر همه چیز عیان خواهد شد. اجازه بدهید یک روش بسیار مفید برای این کار بگوییم. تنها راهی که می‌توان پی به تقلبی و یا اصل بودن شارژر سامسونگ برد، از طریق بررسی دقیق ورودی یا پورت USB آن است.

بیشتر بخوانید:

برای این کار باید حتما سیم شارژر را از آن جدا کرده و سپس داخل ورودی USB را به خوبی بررسی کنید. اگر داخل آن از پلاستیک‌های بی‌کیفیت و سطحی ناصاف ساخته شده باشد، بدون شک این محصول تقلبی است. چرا که معمولا داخل ورودی USB شارژر اصل سامسونگ، بسیار تمیز بوده و هیچ گونه سطح ناصافی در آن وجود ندارد. شما می‌توانید از این روش به عنوان بهترین راهکار تشخیص شارژر اصلی سامسونگ استفاده کنید.

 1. وزن شارژر؛ بهترین روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

شاید در مورد اصل یا تقلبی بودن محصولات دیگر، معیار وزن روش چندان استانداردی نباشد. اما این موضوع در مورد شارژر صدق نمی‌کند. چرا که می‌توانیم بر اساس این معیار پی به اصل بودن کالا ببریم. در نتیجه، بحث وزن شارژر می‌تواند به عنوان یک روش تشخیص شارژر اصلی سامسونگ به شمار بیاید.

حالا دقیقا از کجا باید چنین چیزی را تشخیص دهیم؟ آیا نیاز است وزن دقیق شارژر اصل سامسونگ را بدانیم و یا همراهمان یک ترازو هنگام خرید داشته باشیم؟! بدون شک، خیر. چرا که نیاز به انجام هیچ کدام از این کارها برای تشخیص شارژر اصلی سامسونگ نخواهیم داشت. بلکه باید به طور کلی بدانیم که متریال استفاده شده در شارژرهای اصل سامسونگ همگی درجه یک هستند.

همین موضوع باعث می‌شود تا وزن شارژر اصلی سامسونگ هم، نسبت به نسخه تقلبی آن، بیشتر باشد. برای این کار اگر یک شارژر تقلبی همراهتان داشته باشید، می‌توانید به راحتی تفاوت وزن سبک و سنگین شارژر تقلبی و اصلی را تشخیص دهید.

بیشتر بخوانید:

این هم یکی دیگر از بهترین روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ به شمار می‌آید که می‌توانید هنگام خرید از آن استفاده کنید. چرا که شارژر اصلی سامسونگ معمولا وزن بیشتری نسبت به مدل‌های تقلبی دارد. حالا منظور ما از وزن بیشتر، در حد چند صد گرم نیست! بله منظورمان تفاوتی بسیار ناچیز و در حد چند گرم است که معمولا در شارژرهای اصل و تقلبی به خوبی می‌تواند مشخص شود.

 1. میزان حرارت ایجاد شده در شارژر

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که کالاهای اصل، از بهترین متریال‌ها ساخته می‌شوند. یعنی از بهترین قطعات الکترونیک گرفته تا بردهای الکترونیکی و پلاستیک و… همین موضوع باعث می‌شود تا کیفیت محصول و استفاده از آن‌ هم، افزایش یابد. معمولا کالاهای الکترونیکی که از قطعات و متریال باکیفیتی ساخته نشده باشند، حرارت زیادی ایجاد می‌کنند.

این موضوع در مورد شارژر سامسونگ هم به خوبی صدق می‌کند. چرا که شارژرهای تقلبی سامسونگ به خاطر عدم استفاده از متریال و قطعات اصل و باکیفیت، حرارت زیادی ایجاد می‌کنند. این موضوع می‌تواند حتی با چند دقیقه کار کردن شارژر، سریعا مشخص گردد. چرا که به محض اتصال شارژر به برق، سریعا داغ شده و حرارت آن بالاتر می‌رود.

این موضوع هم، می‌تواند یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نمونه تقلبی آن باشد. چرا که شارژرهای اصلی سامسونگ سریعا داغ نمی‌کنند و حرارت آن‌ها بسیار بالاتر نمی‌رود. البته ایجاد حرارت در تمام شارژرها امر کاملا طبیعی است. چرا که هر جا بحث جریان الکتریسیته در میان باشد، بدون شک مقداری حرارت هم تولید خواهد شد.

این به خاطر جا به جایی انرژی از منبع تغذیه به سمت گوشی هوشمند است. اما بحث ما از میزان حرارت و درجه آن بوده که معمولا در شارژرهای اصل سامسونگ بسیار پایین‌تر است. پس اگر یک شارژری خریداری کرد‌ه‌اید که فروشنده آن را با نام اصل به شما فروخته و حرارت بسیار بالایی هنگام کار کردن ایجاد می‌کند، نشان از تقلبی بودن آن دارد.

 1. وجود تفاوت در دوشاخه شارژر اصل و تقلبی سامسونگ

یکی دیگر از بهترین روش‌ها به عنوان تشخیص شارژر اصلی سامسونگ، بررسی دوشاخه آن است. تا اینجا، بارها به بحث جزئیات دقیق اشاره کردیم، چرا که فقط با بررسی جزئیات دقیق می‌توان پی به اصل و یا تقلبی بودن شارژر برد. در واقع توجه کردن به جزئیات می‌تواند به راحتی دست شارژرهای تقلبی سامسونگ را برایمان رو کرده و به ما کمک کند تا یک محصول اصل را خریداری کنیم.

به طور کلی، توجه به جزئیات یکی از بهترین روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ به شمار می‌آید. پس باید هنگام خرید شارژر سامسونگ را به خوبی بررسی کنیم. در بالا به چند مورد از روش‌های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ با استفاده از توجه به جزئیات روی کالا را بیان کردیم.

یکی دیگر از این موارد بررسی دقیق دو شاخه شارژر است. اگر با دقت روی دوشاخه شارژر اصل سامسونگ را بررسی کنید، متوجه برآمدگی‌هایی در دو قسمت پلاستیکی آن خواهید شد. یعنی بخش پلاستیکی که قسمت فلزی را جدا و به نوعی نارسانا کرده است.

در این بخش باید یک برآمدگی جزئی وجود داشته باشد. معمولا چنین چیزی برای دوام بیشتر دوشاخه شارژر، توسط کارخانه تولیدکننده آن، تعبیه می‌شود. این ویژگی‌ها را می‌توان در تمام شارژرهای اصل سامسونگ به خوبی مشاهده کرد. اما اگر دو شاخه شارژر سامسونگی که قصد خرید آن را دارید، کاملا صاف بود، به معنای تقلبی بودنش خواهد بود. از این روش هم می‌توانید به عنوان بهترین راهکار تشخیص شارژر اصلی سامسونگ استفاده نمایید.

 1. شارژ شدن طولانی‌مدت گوشی توسط شارژر تقلبی

همان‌طور که توضیح دادیم، شارژرهای تقلبی از کیفیت لازم برای انتقال جریان الکتریسیته برخوردار نیستند. معمولا به مرور زمان، ضعیف‌تر شده و نمی‌توانند جریان الکتریسیته ثابت و ولتاژ مناسب را برای گوشی ایجاد کنند. در نتیجه، چنین چیزی باعث می‌شود تا مدت زمان زیادی برای شارژ کردن گوشی صرف شود.

در حالی که شارژر اصل سامسونگ به راحتی می‌تواند گوشی را شارژ کرده و ولتاژ آن را تامین نماید. برای شارژر کردن گوشی با استفاده از یک شارژر اصل، مدت زمان کوتاه‌تری را نیاز خواهیم داشت. پس اگر احساس می‌کنید، زمان شارژ گوشی‌تان نسبت به قبل بسیار طولانی‌تر شده، بدون شک شارژری که به تازگی خریداری کرده‌اید، تقلبی است.

جمع‌بندی

در این مقاله روش‌های مختلف تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از نوع تقلبی‌اش را به طور کامل بررسی کردیم. با استفاده از این روش‌ها به راحتی قادر خواهید بود شارژر اصل از فرع را تشخیص دهید.

اما برای اطمینان، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از فروشگاه‌ها و یا نمایندگی‌های معتبر، اقدام به خرید شارژر اصل سامسونگ کنید. چرا که معمولا چنین مراکزی کالاهای کاملا اصل و معتبر را در اختیار مشتریانشان قرار می‌دهند. اگر شما هم در این زمینه تجربیات مشابه دارید، می‌توانید آن‌ها را با ما هم به اشتراک بگذارید.

آیا شارژر تقلبی عمر باتری ما را کم می کند؟

بله استفاده از شارژر فیک باعث می شود باتری به درستی شارژ نشود و در نتیجه باتری به سرعت خالی شود. با هر بار خالی شدن و پر شدن باتری از عمر باتری کم می شود در نتیجه زمان استاندارد باتری پایین می آید و باتری زودتر خراب می شود.

روش های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ چیست؟

نوشته‌های روی شارژر، وزن شارژر، میزان حرارت ایجاد شده در شارژر، شارژ شدن طولانی‌ مدت گوشی توسط شارژر تقلبی و… از روش های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ هستند.

آیا تقلبی بودن شارژر را از روی ظاهر می توان تشخیص داد؟

نوشته‌های روی شارژر مانند لوگوی سامسونگ، اطلاعات پشت شارژر، وجود لوگوی UL داخل دایره‌ای توخالی که مربوط به یک سازمان ایمنی بوده و وظیفه بازرسی استاندارد شارژرها را برعهده دارد نشانه های ظاهری اصل بودن شارژر هستند.

شما میتوانید برای خرید و خواندن مقاله های بیشتر به و مراجعه کنید.

د.

 

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا