عمومی

وزیر ارشاد به مقام پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران ادای احترام کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مهدی مهدی اسماعیلی خبرنگار پس از زیارت آرامگاه مهدی آذر در جدیدترین پست وبلاگ خود در فضای مجازی نوشت: رئیس جمهور هر روز به عموم مردم این فرصت را می داد تا از مزار استاد مهدی آذر، کودک و نوجوان سرشناس در ایران بازدید کنند. کشور.” حضور داشته باشید نویسنده ای که بیست جلد کتاب تخصصی در حوزه کودک و نوجوان در سرفصل های سال، پرمخاطب ترین کتاب های این حوزه و حداقل سه نسل نوجوان از پیر و جوان که با نرمش همراه بوده اند. و روایت جذاب داستان های قرآنی. من بسیار خرسند هستم که پس از سیزده سال مقبره و با پیگیری همکاران ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مصر و شهر در حال حاضر در حال مرمت و بازسازی است.»

مهدی آذریزدی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در بازنویسی و بازنویسی آثار آفریقایی از ایران پیشگام بوده است و شناخته شده ترین کتاب، کتاب «قصه های خوب برای کودکان» آذریزدی است که در هشت جلد گردآوری و تدوین شده است که جلد پنجم شامل آن است. 18 داستان قرآنی این همان چیزی است که اغلب شامل داستان های پیامبر می شود.

همچنین در سال 1391 شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از پیشنهاد شورای کل فرهنگ، عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان را در کشور، نویسنده ای که 18 سال پیش درگذشت، اعلام کرد.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا