اقتصادی

کاهش نرخ بهره در اقتصادهای نوظهور

موسسه رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد که نرخ بهره در بازارهای نوظهور واگرایی را آغاز کردند.

به گزارش مجله ایرانی به نقل از اکونومی، فیچ در گزارشی اظهار کرد که جهت نرخ بهره در بازارهای نوظهور متفاوت شد؛ اکثر بانک‌های مرکزی در بازارهای نوظهور، نرخ‌های بهره را متوقف می‌کنند و یا شروع به کاهش نرخ کرده‌اند.

به نظر می‌رسد که در حال حاضر نرخ‌های بهره در کره، اندونزی، مکزیک، آفریقای جنوبی، هند و لهستان متوقف شده است، در حالی که به تازگی برزیل و شیلی با توجه به چشم‌انداز بهبود تورم و کند شدن فعالیت‌شان، نرخ‌های خود را کاهش داده‌اند زیرا انقباض پولی گذشته در اقتصاد موثر واقع شده است.

این گزارش افزود: از سوی دیگر، بانک‌های مرکزی در کشورهای توسعه یافته به دلیل تورم اصلی بالا و پایدار همچنان به افزایش نرخ بهره ادامه می‌دهند.

با این حال، موسسه رتبه‌بندی جهانی مستقر در ایالات‌متحده خاطرنشان کرد که بانک‌های مرکزی در بازارهای نوظهور به دلیل خطرات ناشی از قیمت‌های بالای مواد غذایی و نرخ‌های تورم اصلی در برخی کشورها، همچنان مراقب تورم هستند.

انتهای پیام

مشاهده مطالب بیشتر

تیم تحریریه اقتصادی

درود بر شما! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم و به تحلیل‌های اقتصادی می‌پردازم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا