فرهنگ و هنر

یک جایزه تشویقی برای فیلم‌های جشنواره فجر

در حالی که کمتر از یک ماه به آغاز جشنواره فیلم FJJR باقی مانده است و همچنین در شرایطی که هنوز اخبار رسمی از درخواست شرکت در جشنواره یا انتخاب فیلم های برگزیده منتشر نشده است، سازمان سینمایی اعلام کرده است: اولویت با این جشنواره است. در سال 1402 با فیلم هایی که در همین جشنواره حضور دارند به نمایش درمی آیند و فجر خواهد بود.

بر اساس این گزارش به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، روح الله صهرابی – رییس اداره نظارت بر سازمان سینمایی نمایشگاه ها و نمایشگاه ها – درمورد مفهوم این اطلاعیه تصریح کرد: طبیعتاً آن دسته از فیلم هایی که تاکنون نداشته اند. در جشنواره شرکت کرده‌اید یا اگر چند ماه پیش چاپ را تحویل داده‌اید، اولویت برای چاپ بعدی تعیین می‌شود.

وی با اشاره به شرایط ویژه اکران و لزوم برنامه ریزی برای مدیریت ترافیک فیلم ها در راستای اکران و پیگیری و تلاش های صورت گرفته از سوی سازمان سینمایی، شورای راهبردی اکران و شورای سندیکا در ماه های گذشته، افزود. جذابیت های مختلف مانند پخش تیزر در تلویزیون، رفع محدودیت های زمانی در قالب فروش و همچنین سایر جذابیت های فیلم هایی که قرار است در این بازه زمانی اکران شوند و دسته بندی آثاری که در این مدت حتی بدون آن به اکران می رسند. از وجود این جاذبه ها بهره مند شد.

سهرابی گفت: دردسرهای اعضای نمایش باعث شد در برخی از ماه ها با فروش کم مانند ماه محرم و صفر رونق داشته باشد و در چند هفته نیز رکورد جدیدی را به ثبت برساند که قابل تقدیر و تقدیر است. در عین حال تعدادی دیگر از آثاری که فرصت و امکانی را نشان می دادند به دلیل شرایط و روند اجتماعی این موضوع را نشان ندادند و فرصت علی رغم پیش بینی، از علاقه خود صرف نظر کردند.

مدیر نظارت بر تولید و نمایشگاه سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: با توجه به جریان تولید سینما و لزوم مدیریت صحیح چرخه تولید و نمایشگاه، با توجه به تصمیمات اخیر سازمان سینمایی، اولویت با اکران سال 1402 با آثار حاضر در جشنواره فیلم.

وی گفت: طبیعتاً آن دسته از فیلم هایی که در جشنواره شرکت نکرده و چند ماه فرصت اکران را رها کرده اند، در اولویت بعدی قرار خواهند گرفت.

تاکید بر وجود سرگرمی هایی مانند تیزرهای تلویزیونی در حالی بود که در اخبار سازمان سینمایی به این موضوع اشاره شده بود که اخیراً سینماگران از پخش نکردن تیزرهای تلویزیونی خود برای فیلم هایی مانند جزیره آسویتی و کلاس یک و یک انتقاد کرده اند. نیم”. در همین راستا، تهیه کنندگان و پخش کنندگان فیلم سینمایی «جزیره عطوسی» اعلام کرده بودند که پخش تیزر این فیلم از تلویزیون لغو شده و مسئولان ذیربط در این رسانه خواستار حذف برخی از بازیگران این فیلم شدند.

علاوه بر این گفته شد که مشکل برخی از فیلم‌ها برای تایید اکران با اجرای نمایش حل می‌شود، مانند فیلم «চপ রাস্ত» که مدتی است اخبار سیاسی جدیدی از این کوتاه منتشر نکرده است.

پیام پایانی

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا