عمومیمجله کسب و کار

تميز كردن مبل رنگ کرم

یکی از رنگ هایی که از گذشته برای رنگ آمیزی دیوار ها، پرده، مبلمان و غیره انتخاب می شده رنگ کرم بوده است. این رنگ به خاطر ماهیت روشن و گرم بودنش احساس لطافت و آرامش زیادی به ما می دهد. برای همین است که از گذشته تا امروز چه در چیدمان های کلاسیک و چه در دکوراسیون های مدرن و امروزی جایگاه ویژه ای بین طراحان و یا مردم عادی داشته است.

استفاده از مبل کرم در خانه و ست کردن آن با دیگر رنگ ها حتما فضایی گرم و صمیمی برای تان ایجاد خواهد کرد. وقتی هنگام خرید مبل راحتی چهاردانگه؛ مبل کرم رنگ انتخاب کرده باشید و سپس تصمیم می گیرید با کوسن های رنگی آن را تزیین کنید، مانند این است که یک بوم را آماده نقاشی کرده اید. پس برای ست کردن مبل کرم رنگ تان آماده شوید که این کار بسیار لذت بخش است.

بازار مبل چهاردانگه عکسها | بهترین مایع برای شستن مبل | تميز كردن مبل با جوش شيرين و سرکه

رنگ کرم چه ویژگی هایی دارد؟

تا به حال به این فکر کرده اید که رنگ کرم چه ویژگی هایی دارد که همه با هر سلیقه ای آن را دوست دارند؟ باید گفت که این رنگ همانند دیگر رنگ های گرم و روشن نمادی از آرامش، لطافت و دوستی است. خانه ای که با رنگ کرم چیدمان شده است و از این رنگ به طور غالب در نقاط مختلف آن بکار گرفته شده است، فضایی گرم، صمیمی، آرام، پر از صلح و آشتی را به وجود می آورد.

افرادی که شخصیت آرام و لطیفی دارند از این رنگ در خانه استقبال می کنند و کسانی که شخصیت پر انرژی و پر شوری دارند هم از رنگ کرم به عنوان متعادل کننده فضا استفاده می نمایند. گرما و روشنی رنگ کرم می تواند محیط را سرشار از حس آسایش و آرامش روانی کند. همانطور که گفته شد این رنگ مورد علاقه و طیف وسیعی از افراد است و تمامی سلایق را در بر می گیرد. البته کاربرد رنگ های دیگر در کنار آن نیز اهمیت فوق العاده ای دارد.

شیوه ست کردن رنگ کرم

کرم رنگ برازنده و ملایمی برای استفاده در اتاق نشیمن و سالن پذیرایی است و گرمای بیشتری نسبت به رنگ سفید و شیری دارد. این رنگ نه تنها چشم را نمی آزارد، بلکه باعث آرامش و تسکین روان نیز خواهد شد. در عین حال رنگی بسیار شیک و اصیل برای کاربرد در خانه ها محسوب می شود. اگر برای سالن پذیرایی مبل کرم رنگ خریداری کرده اید و می خواهید جلوه این مکان را دو چندان کنید، چند پیشنهاد ساده برای شما داریم: برای ست کردن دکوراسیون می توانید به تنهایی از رنگ کرم استفاده کنید، از یک رنگ دیگر به عنوان رنگ ثانویه بهره ببرید و یا آنکه رنگ سفید را در کنار کرم استفاده نمایید.

استفاده از رنگ کرم به صورت تک رنگ

اولین ایده این است که در کنار مبلمان کرم رنگ، دیوارهای سالن را هم به رنگ کرم نقاشی کنید. اگر دیوار ها و مبلمان کرم رنگ باشند فضا روشن تر، بزرگ تر و پر نور تر به نظر می رسد. این پیشنهاد برای خانه های کوچک بسیار عالی است. اگر سالن پذیرایی شما پنجره داشته و نورگیر هم باشد که دیگر همه چیز تکمیل می شود. هارمونی ایجاد شده در خانه حتما باعث آرامش و راحتی خیال شما خواهد شد. البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که در این کار از تنالیته های مختلف رنگ کرم استفاده شود. مثلا اگر مبلمان تان به رنگ کرم تیره است، دیوار را با رنگ کرم روشن رنگ آمیزی کنید و بر عکس. برای دیوار ها از کاغذ دیواری کرم ساده یا طرح دار هم می توان استفاده نمود.

به کارگیری رنگ های دیگر در کنار رنگ کرم

دومین پیشنهاد برای زمانی است که می خواهید در کنار مبل کرم، از رنگ های دیگر هم استفاده کنید. باید گفت تصمیم خوبی گرفته اید. مبل کرم به راحتی این قابلیت را دارد که با دیگر رنگ ها ترکیب هایی بی نظیر ایجاد کند. اما این نکته را هم باید مد نظر قرار دهید که رنگ مکمل یا رنگ ثانویه ای که به کار می برید، لطافت و گرمای خاص رنگ کرم را از بین نبرد. پس در انتخاب رنگ مکمل باید کمی دقت کنید.

برای این کار هم می توان از رنگ های ملایم و روشن استفاده کرد و هم جسارت به خرج داده و رنگ های شارپ یا تیره تر به کار برد. بخشی از این انتخاب به روحیه و سلیقه شما بر می گردد. اگر شخصی آرام و درونگرا هستید می توانید از رنگ های روشن و اگر روحیه ای پر شور و اکتیو دارید، از رنگ های شارپ استفاده نمایید.

مبل کرم + رنگ های ملایم پاستیلی

مزیت استفاده از رنگ های ملایم در کنار رنگ کرم این است که رنگ اصلی کمتر مورد تغییر و تاثیر واقع می شود. اگر زیاد اهل ریسک نیستید و از طرف دیگر هم دوست دارید فضای خانه تان سراسر هارمونی باشد، حتما از رنگ های ملایم در توناژ کرم تا قهوه ای روشن و شکلاتی روشن بهره گیرید. برای این کار کوسن های مورد استفاده روی مبل کرم می توانند کرم تیره تر با اندک طرح هایی باشد.

این طرح ها کمی فضا را از یکنواختی خارج می کند و اجازه نمی دهد فضا رو به یکنواختی رفته و چشم ها خسته شوند. همچنین رنگی مانند یاسی یا بنفش خیلی روشن که نماد عشق و آرامش است، در ترکیب با رنگ کرم معنای عمیقی به چیدمان منزل می بخشد. ترکیب این رنگ ها در عین حال که فضایی کلاسیک ایجاد می کند، اما همیشه زیبا، آرام و با کیفیت هستند. اگر فرزند کوچکی ندارید یا تعداد افراد منزل تان کم است و نگران کثیف شدن مبلمان تان نیستید از این رنگ ها استفاده کنید و از حس لطافتی که به شما هدیه می دهند لذت ببرید.

مبل کرم + رنگ سفید

رنگ سفید تقریبا با همه رنگ های دیگر ست می شود و برای چیدمان این دو رنگ در کنار یکدیگر کار سختی در پیش نخواهید داشت. برای ست کردن مبل کرم با رنگ سفید استفاده از کوسن ها، فرش سفید رنگ، پرده های سفید و میز جلو مبلی از چوب سفید پیشنهاد های خوبی هستند.

همچنین رنگ سفیدی که با نام «سفید شسته» شناخته می شود سردی و یخی رنگ سفید را ندارد و نوعی گرما در آن نهفته است. این رنگ نیز کاربرد بسیار عالی در کنار رنگ کرم مبلمان خواهد داشت. از رنگ سفید در نقوش و طرح هایی که در پارچه رو مبلی، کوسن ها، والان پرده و اکسسوری های دیگر به کار رفته است نیز می توان استفاده کرد.

مبل کرم + آبی یا  آبی کله غازی

رنگ آبی اقیانوسی یا به اصطلاح کله غازی رنگی است که به دکوراسیون خانه شما وقار خاصی می بخشد. اگر مبل کرم دارید یک انتخاب فوق العاده برای کوسن ها همین رنگ آبی اقیانوسی یا کله غازی است. کنتراستی که با ترکیب کرم و این رنگ ایجاد می شود بسیار چشم نواز است و هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد. از رنگ آبی و همینطور آبی کله غازی در کنار رنگ کرم می توانید به عنوان رنگ تاکیدی استفاده کنید. اگر این رنگ را برای کوسن ها به کار می برید، والان پرده را نیز می توانید با آنها ست کنید. انتخاب پارچه ای ساده یا طرح دار به رنگ آبی یا آبی کله غازی چرخش رنگ را به درستی در خانه ایجاد می کند.

مبل کرم + بنفش

مبل کرم رنگ با بنفش محیطی صمیمی و دوستانه ایجاد می کند. رنگ بنفش چه روشن و چه تیره فضا را شاد و سر زنده می کند. بنفش رنگی است که نه رنگ گرم محسوب می شود و نه رنگ سرد. در واقع به این بستگی دارد که در کجا و همراه چه رنگی از آن استفاده کنید. طیف های رنگ بنفش از یاسی گرفته تا ارغوانی و بنفش تیره انتخاب های جذابی برای همراهی با یک مبل کرم رنگ هستند. جالب است بدانید که رنگ بنفش نمادی از ثروت، اصالت و شخصیت بوده و در مصر باستان و همینطور دین مسیحیت از آن به عنوان رنگی مقدس که نماد فضیلت و ایمان است، یاد می شود. به کارگیری رنگ بنفش تیره در کنار رنگ کرم تضادی بی نظیر را ایجاد می کند و این باعث می شود تا فضا از کسلی و یکنواختی خارج گردد.

مبل کرم + قهوه ای

این ترکیب رنگی جزو اولین انتخاب هایی است که به ذهن هر کس خطور می کند. ترکیب رنگی کلاسیک که زیبایی های خود را دارد. با ترکیب کرم و قهوه ای می توانید یک طرح سایه و روشن جذاب ایجاد کنید. نمونه های زیادی از این ترکیب رنگی را از گذشته ها تا به امروزه به وفور مشاهده کرده اید. این یک ترکیب رنگ بی درد سر و در عین حال زیبا است. طیف های مختلف رنگ قهوه ای از نسکافه ای گرفته تا بلوطی و فندقی و حتی تیره تر از آن می توانند در کنار رنگ کرم ترکیبات خوبی را ایجاد کنند. این دو رنگ در کنار هم فضایی اصیل، با وقار و سنگین را پدید می آورد.

مبل کرم + طوسی

برای کسانی که دوست دارند در دکوراسیون خانه شان از رنگ طوسی استفاده کنند و در عین حال محیط سردی هم ایجاد نشود، خرید یک دست مبل طوسی کرم انتخابی عالی برای شان خواهد بود. مبل طوسی کرم همانطور که از اسمش هم پیداست ترکیبی از این دو رنگ پر طرفدار است، به این صورت که می تواند مبل به رنگ کرم باشد با کوسن های طوسی و یا برعکس.

همینطور به این شکل که بخشی از مبلمان به رنگ کرم باشد و بخشی دیگر تماما به رنگ طوسی. ترکیبی مدرن که سردی و گرمی این دو رنگ را به تعادل می رساند. همچنین استفاده از پارچه های طرح دار حاوی این دو رنگ به عنوان پارچه رو مبلی، پارچه کوسن ها و یا والان پرده ها عالی و چشم نواز خواهد بود.

مبل کرم + رنگ طلایی

یک ترکیب رنگی لوکس و زیبا ترکیب کرم و طلایی است. این ترکیب را در مبلمان استیل و کلاسیک به دفعات مشاهده کرده و از زیبایی آن لذت برده اید. رنگ طلایی براق و درخشان در کنار رنگ کرم فضایی روشن، گرم و با شکوه پدید می آورد. کاربرد رنگ طلایی در قالب میز جلو مبلی، اکسسوری هایی نظیر آباژور، لوستر، وسایل تزیینی و غیره و همچنین چوب استیل طلایی رنگ به کار رفته در مبلمان بسیار زیبا و جذاب خواهد بود.

مبل کرم + طرح یا بافت

یادتان باشد که اتاقی به رنگ کرم به تاثیر گرمابخش و جذاب یک بافت نیاز دارد، رنگ کرم به تنهایی ممکن است کمی فضا را رو به یکنواختی و تکراری شدن پیش ببرد. حتی اگر از رنگ های دیگری در کنار مبل کرم خود استفاده نمی کنید، از بافت و طرح استفاده نمایید تا چشم های تان از دیدن چیدمان خسته نشود.

این بافت یا از طریق لمینیت یا پارکت پدید می آید، یا به وسیله قرار دادن یک مبل تک طرح دار با پایه های چوبی ایجاد می شود، یا از طریق استفاده از پارچه رو مبلی با بافت کبریتی، مخملی و غیره بدست می آید. ایجاد بافت به کمک کاغذ دیواری هم اتفاق می افتد. کاغذ دیواری های ساده یا طرح داری که بافت های برجسته بر روی خود دارند گزینه های خوبی برای ورود بافت به چیدمان محسوب می شوند.

مبل کرم با چه فرشی ست می شود؟

باید این را به خاطر داشته باشید که انتخاب فرش برای ست کردن با مبل کرم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که اگر دیوارها و مبلمان به رنگ کرم انتخاب شده باشند، یک فرش خاص می تواند جلوه زیادی به خانه ببخشد. در انتخاب فرش هم می توان از همان رنگ کرم استفاده کرد ولی این امکان وجود دارد که فضای کلی خانه با یکنواختی عجیبی همراه شود. به طوری که بعد از گذشت مدت کوتاهی احساس خستگی، دل زدگی و افسردگی پیدا کنید. اما اگر در کنار مبل کرم یک فرش ایرانی با گل های قرمز یا سرخابی روی زمین پهن شود، یک تضاد رنگی بی نهایت جذاب ایجاد می گردد. گل های سرخ این باغ ایرانی عطر روح نوازی در خانه می پراکند.

چنانچه به دکوراسیون کاملا مدرن علاقمند هستید و تلفیق عناصر سنتی و مدرن را نمی پسندید، پیشنهاد می شود از فرش های کرم رنگ با طرح های مدرن استفاده کنید. این فرش ها که معمولا ماشین بافت هستند دارای طرح هایی مانند راه راه، هفت و هشتی، طرح های هندسی و غیره به رنگ های مختلف بوده و این رنگ ها از سفید تا مشکی گسترده هستند. همچنین فرش های پرز بلند کرم رنگ و یا سفید در کنار مبلمان کرم رنگ به ایجاد فضای مدرن و راحت کمک خواهد کرد. فرش های پرز بلند جذاب و دوست داشتنی هستند و فضایی صمیمانه و خودمانی را در نشیمن خانه پدید می آورند.

مبل کرم با چه پرده ای ست می شود؟

اینکه شما چه مدل پرده ای را برای خانه انتخاب کرده اید در پیدا کردن رنگ مناسب برای آن موثر است. اگر عاشق سادگی هستید و می خواهید مبل کرم را با یک پرده کاملا ساده ست کنید، یک حریر سفید و یا شیری رنگ و ساده عالی خواهد بود. حتی از حریر یا تور کرم رنگ و روشن هم برای پرده می توان استفاده نمود.

کسانی که دوست دارند پرده خانه شان به یک والان ساده مزین باشد، می توانند والان را با رنگ کوسن ها ست کنند. اما چنانچه چیدمان خانه کلاسیک و سلطنتی است و از مبلمان استیل کرم رنگ استفاده کرده اید، پرده های والان دار حجیم و پر چین شکوه بیشتری به دکوراسیون خانه می بخشد. این والان ها معمولا به رنگ های کرم تیره، قهوه ای و یا طلایی انتخاب می شوند.

مشاهده مطالب بیشتر

تحریریه مجله ایرانی

اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا