چگونه بهترین وکیل در بوشهر را پیدا کنیم؟

آیا در وکالت شهرت اهمیت دارد؟

به نظر شما آیا در وکالت شهرت اهمیت دارد؟ در این باره باید گفت که هر چه آگاهی و تجربه بهترین وکیل در بوشهر در مورد پرونده و دعوا بیشتر باشد، اعتبار و شهرت وکیل بالا می رود. در دنیای مدرن امروزه، در جامعه اختلافات و دعاوی موجود رو به افزایش گذاشته و هر فردی به طریقی درگیر مشکلات حقوقی و کیفری است. به همین دلیل، هر فرد باید از حق و حقوق اجتماعی و فردی خود آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشد و برای کسب اطلاعات در این زمینه می تواند از وکیل بوشهرمشاوره و کمک دریافت کند. رعایت امانت در انجام امور موضوع وکالت، مانند اصل تعهد به صداقت یکی از تعهدات قانونی بهترین وکیل بوشهر در برابر موکل خویش است.

هر موقع فرد اقدام به انتخاب یک وکیل جهت دفاع به نیابت از خود در محاکم قضایی کند در واقع آن وکیل از نوع انتخابی بوده است. فرد باید ویژگی های یک وکیل خوب را بشناسد و وکیل انتخابی خود را براساس آن ویژگی ها سنجیده و انتخاب نماید. وکیل باید در اقدامات و تصمیمات خود، صلاح و مصلحت موکل را رعایت کرده و به آن توجه کند. وکیل، در مقابل خسارتی که در حق موکل خود ممکن است به او وارد کند مسئول بوده و نباید از محدوده اختیاراتی که به وی داده می شود، فراتر رود.

اگر برای موردی یا دعوایی دو وکیل از طرف موکل تعیین شده باشد هیچ کدام از وکلا نمی تواند به تنهایی اقدام به کاری کنند. تنها وکیل در بوشهر نسبت به موکل دارای تعهد نیست موکلی که در بوشهر وکیل انتخاب می کند نسبت به انتخاب خود دارای تعهد است. موکل وظیفه دارد که حق الوکاله و مخارجی که وکیل برای پرونده خرج می کند را پرداخت کند.

بهترین وکیل خانواده در بوشهر | وکیل خوب در بوشهر | وکیل رایگان در بوشهر

بهترین وکیل در بوشهر

بندر بوشهر ، شهری بندری و مرکز استان بوشهر از استان های جنوب غربی ایران است. بوشهر در سال 1395 خورشیدی بالغ بر 223٬504 نفر جمعیت داشته است که بدین ترتیب پرجمیت ترین شهر استان بوشهر و سومین شهر پرجمعیت جنوب ایران به شمار می رود.

بوشهر بندری شبه جزیره ای در بخش مرکزی شهرستان بوشهر است که از سمت شمال، غرب و جنوب به خلیج فارس محدود شده است، این بندر در ارتفاع 18 متری از سطح دریا و در منطقهٔ ساحلی خلیج فارس واقع شده و آب وهوای نیمه بیابانی گرم دارد. نام بوشهر در کتاب ها و اسناد تاریخی، تحت نام های مختلفی نظیر «رام اردشیر»، «ابوشهر»، «بُخت اردشیر»، «لیان» و «ریشهر» به ثبت رسیده است.

بیشتر مردم بوشهر به زبان فارسی با لهجه محلی تکلم می کنند. بندر امروزی بوشهر را نادرشاه افشار در 1736 میلادی رونق دوباره بخشید. نام این محل پیش از آن ریشهر بود. بندر بوشهر به خاطر عواملی مانند صیادی،] وجود نیروگاه اتمی،] کشتی سازی و صادرات از این بندر رونق اقتصادی گرفته است. هم اکنون 18 اسفند سالروز تاسیس مدرسه سعادت، روز بوشهر نام گرفته شده است.

بنای بوشهر به اردشیر ساسانی نسبت داده شده و نام اصلی آن «رام اردشیر» بوده است. گفته می شود که «رام اردشیر» به مرور زمان به «ریشهر» تبدیل شد. به نظر می رسد که بوشهر تحریف شده ریشهر- همان شهر قدیمی است در عصر هخامنشی از تمدنهای بزرگ در ایران تمدن لیان بوده است که برخی به اشتباه نام آن را از نام های بوشهر می دانند.

هم اکنون نام خیابانی در بازار بوشهر به همین نام است طبق آثار کشف شده در منطقه باستانی هلیله و ریشهر نام این سرزمین ژرمانسیکا بوده است. همچنین در آثار باستانی شوش از این بندر نام برده شده است. در زمان اسکندر نام آن به موزامبری تغییر یافت. نام دیگر اباشهر در زمان اردشیر بابکان به معنی شهر بابک و بعد از آن بوشهر به معنای شهر پایین به دلیل اختلاف سطحی که با ریشهر داشته است. بنای بوشهر را به اردشیر ساسانی نسبت داده اند.

در کارنامه اردشیر بابکان به وجود بندری به نام بُخت اردشیر اشاره شده که در کنار مدارک دیگر نشان دهنده اهمیت خلیج فارس برای شاهان آغازین ساسانی است. اهمیت این بندر چنان بود که بُخت اردشیر با جاده ای به کازرون و شیراز وصل می شد و از آن کالاهای صادراتی به مناطق دیگر حمل می شدند. ولی بوشهر کنونی که تاریخچه 300 ساله دارد را «ابومهیری» پسر شیخ ناصرخان آل مذکور (ناخدا باشی کشتی های نادرشاه و بنیان گذار خاندان آل مذکور) در سال هزار و صد و پنجاه قمری (1114ش/ 1735م) پایه گذاری کرد، علت تاسیس این شهر به دلیل این بود که نادر شاه می خواست بندری در جنوب بسازد و همچنین نیروی دریایی را تاسیس کند.

این بندر چنان پر رونق شد که به عنوان رقیب بزرگی برای بندر بصره به حساب می آمد. این شکوفایی تجاری تا آنجا پیشرفت که «حاج محمد شفیع» اجازه چاپ و نشر اسکناس رایج بوشهر را به دست آورد و این امتیاز تا برقراری بانک شاهی، در بوشهر باقی بود. بندر بوشهر از اولین مراکزی بود که دارای صنعت چاپ سنگی شد و همچنین بعدها در صنعت یخ سازی و برق پیشرو بود، مردم این شهر از اولین مردمان ایران بودند که با نشریات و مجلات آشنا شدند از اولین نشریات بوشهر می توان به روزنامه های مظفری. خلیج ایران و ندای جنوب اشاره کرد، همچنین به دلیل رونق و موقعیت خاص اولین نمایندگی های شرکت های تجاری و کنسولگری دولت های خارجی از جمله بریتانیا، آلمان و روسیه و امپراطوری عثمانی در این شهر دایر شد ولی این رونق با توسعه راه آهن به خرمشهر منتقل شد. بوشهر تاکنون دو بار توسط بریتانیا اشغال شده است. جبههٔ ساحلی بافت قدیم بوشهر در سال 1378 تحت شمارهٔ 2360 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منظرهٔ شهر آمیزه ای از رنگ های سفید، زرد و قهوه ای است. بافت شهر بوشهر از حدود هفتاد سال پیش یعنی پس از جنگ جهانی اول رونق خود را از دست داده و مصالح مورد نیاز آن که از آفریقا و هند تامین می شده کم تر در دسترس بوده و ساکنین اصلی شهر شروع به ترک آن و مهاجرت به سایر نقاط کشور کرده اند.

پس از جنگ دوم جهانی این مسئله شدت گرفته و پس از انقلاب اسلامی نیز با تخریب بیش از یک چهارم این بافت توسط ادارهٔ بندر سیر صعودی این مهاجرت و تخریب شدت چند برابر یافته و هم اکنون به صورت نیمه ویرانه ای درآمده است

از مهم ترین دغدغه های اشخاصی که دارای مشکلات حقوقی هستند انتخاب بهترین وکیل در استان خود شان می باشد . با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی جامعه همه ی افرادی که درگیر پرونده های قضایی می باشند توانایی تسلط کافی بر قوانین را ندارن و همین امر باعث می شود تا به دنبال یک وکیل باشند و مشکل در اینجا است که انتخاب یک وکیل خوب با وجود وکلای زیاد در جامعه کار سختی است.

وکیل دیوان عدالت اداری بوشهر

برای آشنایی با وکیل دیوان عدالت اداری بوشهر با ما همراه شوید … هموطنان عزیز بوشهری ، ممکن است بر اساس مشکلاتی که برایتان پیش آید، نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل متخصص دیوان عدالت اداری داشته باشید و اما گروه وکلای دیوان چه نقشی در انتخاب بهترین وکیل دیوان عدالت اداری بوشهر می تواند داشته باشد؟

دیوان عدالت اداری یکی از مراجع تخصصی جهت رسیدگی به شکایات واعتراضات مردم علیه نهاد ها و ادارات دولتی است که زیر نظر قوه قضاییه اداره می شود.

قوه قضائیه، رئیس دیوان عدالت اداری را انتخاب می کند و آیین و مقررات موجود در این دیوان قضایی با دیگر دادگاه های انقلاب و عمومی تفاوت بسیاری دارد. همچنین نحوه ی ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری نسبت به دیگر ارگان های قضایی، با دشواری بیشتری همراه است.لذا کمک گرفتن از وکیل دیوان عدالت اداری می تواند کمک بزرگی در پیگیری روند پرونده باشد.

بنابراین برای به جریان انداختن پرونده حقوقی در دادگاه های این نهاد قضایی باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ گونه اشتباهی مراحل شکایت خود را به سرانجام برسانید و تنها راه یک اقدام درست و آگاهانه در این مسیر، مشاوره با بهترین وکیل دیوان عدالت اداری است که از تمام پیچیدگی های احتمالی در روند شکایت مطلع باشد و شما را به سمت درست ترین راه هدایت کند.

اگر درصدد ثبت شکایت در این ارگان هستید و اطلاعات کافی پیرامون مقررات حاکم در آن را ندارید، وکلای دیوان در این مطلب به شما کمک می کنند تا به طور کلی با ساز و کار دیوان عدالت اداری آشنا شوید و نحوه بهره مندی از تجربیات یک وکیل متخصص در این زمینه را شرح می دهد.

شکایاتی که در دیوان عدالت اداری مورد رسیدگی قرار می گیرند

همانطور که می دانیم به طور کلی جهت شکایت از اقدامات سازمان ها و ارگان های دولتی، بایستی در دیوان عدالت اداری اقدام کنیم شاید مواردی باشد که نمی دانیم آیا در حیطه رسیدگی دیوان عدالت اداری می باشد یا خیر؟ در ذیل گزیده ای از این موضوعات شکایات را ارائه داده ایم:

    شکایت از هیات های حل اختلاف مالیاتی و هیات رسیدگی بدوی به تخلفات مالیاتی و هیئت تجدید نظر رسیدگی به اختلافات مالیاتی قانون مالیاتهای مستقیم.

    اعتراض به تصمیمات ادارات ثبت اسناد و املاک و ثبت احوال در هیات های حل اختلاف ثبتی و هیئت نظارت بر افراز و تفکیک املاک مشاعی

    شکایت از آئین نامه ها ؛ دستورالعمل ها و مصوبات دولتی خارج از حدود اختیارات تصویب کننده از حیث مخالفت آن با قانون یا شرع و تقاضای ابطال آن مصوبات .

    صدور رای وحدت رویه در هیات عمومی دیوان عدالت اداری که با شرکت حداقل دو سوم قضات دیوان عدالت اداری و به ریاست رئیس دیوان یا معاون قضائی وی تشکیل و ملاک صدور رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری نظر اکثریت اعضای حاضر میباشد.

    اعتراض وشکایت نسبت به آراء صادره از ناحیه کمیسیون های رسیدگی به امور آب های زیرزمینی و حفره چاه غیر مجاز و فاقد پروانه

اهمیت مشاوه حقوقی با وکیل دیوان عدالت اداری

پیش از هر کاری جهت ارائه دادخواست حقوقی به دیوان عدالت اداری، باید از نحوه ی روند پیگیری پرونده و قواعد آن آگاه شوید. شما باید مطمعن شوید که پرونده شما برای رسیدگی در این ارگان قابل بررسی است یا از حدود و اختیارات دیوان عدالت اداری خارج است. همچنین باید مطلع شوید که از چه راهی برای ثبت دادخواست اقدام کنید که روند دادرسی را سرعت بخشید.

در مراحل ثبت شکایت در دیوان عدلت اداری، مشاوره بخش مهمی از مسیر است که آن را هموار می کند. مشاوره حقوقی توسط یک وکیل ماهر در شفاف سازی امور قضایی موجود در این ارگان بسیار اهمیت دارد. همچنین مشورت با وکیل متخصص در هر کجای کشور که باشید از صرف هزینه های اضافی پیشگیری می کند، چرا که مسیر کوتاه تر و آسان تر را به شما نشان می دهد.

اگر در تهران زندگی نمی کنید و نگران روند دادرسی پرونده خود در دیوان عدالت هستید نگران نباشید چرا که موسسه ی حقوقی وکلای دیوان با تمامی وکلای مجرب در سراسر کشور همکاری می کند و می تواند با معرفی وکیل دیوان عدالت اداری بوشهر، اصفهان، خوزستان و … شما در این مسیر همراهی کند.

خصوصیات وکیل متخصص دیوان عدالت اداری

ـ توانایی دادن مشاوره حقوقی در تمامی زمینه های دیوان عدالت اداری

ـ توانایی تشخیص لازم الاجرا بودن یک سند در دیوان عدالت

ـ توانایی اعتراض به آراء صادر شده در دیوان

ـ توانایی بررسی، رسیدگی و تشخیص اصالت اسناد و مدارک قابل ارائه به دیوان عدالت اداری

در صورتی که برای ثبت شکایت در این ارگان به اطلاعات تخصصی نیاز دارید تا روند پرونده را پیگیری کنید، وکلای دیوان با بهترین مشاورین خود در سراسر کشور به تمامی سوالات شما پاسخ خواهد داد. این موسسه به شما کمک می کند تا بهترین وکیل دیوان عدالت اداری بوشهر را بیابید و تمامی مسیر ثبت شکایت را به او بسپارید.

در شهر بوشهر مراکز اداری زیادی مشغول به فعالیت هستند که هرکدام از این مراکز باید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

گاهی اوقات ممکن است که مراکز اداری و ارگان های دولتی در انجام وظایف خود کوتاهی داشته باشند و یا اینکه باعث ایجاد ضررهایی به کارمندان شود.

در این حالت معمولا کارمندان اداری و یا ارباب رجوع ها می توانند برای پیگیری احقاق حق خود به دیوان عدالت اداری مراجعه نمایند.

مشاهده مطالب بیشتر
دکمه بازگشت به بالا