عمومیمجله کسب و کار

نحوه ساخت آتشدان در باغ

فصل زمستان کم کم در حال نزدیک شدن است . استفاده از فضای آزاد مانند حیاط در فصل زمستان کمی دشوار می باشد. سرمای هوا باعث می شود تا نتوانید، دورهمی ها و مجالس خود را در فضای آزاد برگزار کنید. برای منظور به نیاز دارید تا بتوانند دمای محیط را افزایش دهند. استفاده از یک راه حل مناسب می باشد. همچنین می توانید برای ایجاد گرما از استفاده کنید. شما می توانید این محصولات را به صورت آماده از بازار تهیه کنید. تولیدی ها و فروشگاه های زیادی وجود دارد، شما می توانید محصول مورد نظر خود را از آنها تهیه کنید.

انواع آتشکده در باغ | ساخت آتشدان آجری | ساخت آتشدان با بشکه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

ساخت آتشدان ویلاسازه

https://subia.ir/

اما در عین حال می توانید با میزان کمی تخصص شخص اقدام به ساخت آتشدان کنید . برای ساخت یک آتشدان می توانید از مصالح مختلفی استفاده کنید . مصالحی مانند آجر ، سنگ و سیمان برای ساخت آتشدان مناسب می باشند . حتی می توانید از فلز برای ساخت آتشدان استفاده کنید . اما برای ساخت یک آتشدان فلزی نیاز به ابزار زیادی دارید . ابزارهای مختلف برش فلز و همچنین لوازم جوشکاری مورد نیاز می باشد . از همین جهت ساخت آتشدان فلزی کمی دشوار می باشد ، همچنین نیاز به تخصص بیشتری دارد .

در این مقاله سعی می کنیم آسان ترین روش ساخت یک آتشدان را آموزش دهیم . شما می توانید با کمی خلاقیت و صرف زمان یک محصول کاربردی را در فضای باز خود داشته باشید .

آتشدان ویلاسازه

اقدامات اولیه برای ساخت آتشدان

برای اینکه بتوانید یک آتشدان بسازید نیاز به یک سری ابزار اولیه دارید . وسایلی مانند فرغون و بیل از نیازهای اولیه می باشد.

مراحل ساخت یک آتشدان به شرح زیر می باشد :

  • انتخاب محل اجرای آتشدان
  • در نظر گرفتن طرح مورد نظر و علامت گذاری آن بر روی زمین
  • آماده کردن پایه و بیس کار
  • شروع ساخت آتشدان

این مراحل کلیات کارهایی است که شما برای ساخت یک آتشدان انجام میدهید . اما برای شروع کار ابتدا نیاز دارید تا مصالحی را آماده کنید . مصالحی که برای ساخت یک آتشدان نیاز دارید به شرح زیر می باشد :

  • بیل
  • فرغون
  • طرح
  • مواد اولیه مانند بلوک ، سنگ یا آجر
  • چسب ساختمانی و یا سیمان

این ها وسایل و مصالحی هستند که برای ساخت یک آتشدان به آنها نیاز دارید . همچنین شما می توانید برای مقاومت بیشتر ، یک اسکلت فلزی نیز در داخل کار استفاده کنید . اسکلت فلزی چهارچوب کار شما را مشخص می کند . همچنین موجب می شود تا اجرای طرح شما سرعت بیشتری داشته باشد .

دکوراسیون ویلا

آتشدان آجری

برای ساخت یک آتش دان آجری نیاز به آجر و سیمان دارید . برای این نوع آتشدان به وسایل خاصی نیاز ندارید ، با ابزار ساده و ابتدایی بنایی می توانید این طرح را اجرا کنید . امروز آجرها در طرح ها و سایزهای مختلفی تولید می شوند . شما می توانید با توجه به نیاز و همچنین طرح خود یکی از آنها را انتخاب کنید . اگر میخواهید محصول شما مقاومت بیشتری داشته باشد ، پیشنهاد میکنیم از آجرهای نسوز برای ساخت آتشدان استفاده کنید .

همچنین طرح خود را به گونه ای انتخاب کنید که قابلیت آجرا به وسیله آجر را داشته باشد . برخی از طرح ها به گونه ای هستند که نمی توان آنها را با آجر انجام داد . پس از انتخاب طرح اولیه دقت کنید . اگر شما تجربه زیادی در کار با آجر نداشته باشید ، در این صورت پیشنهاد می کنیم از طرح های ساده استفاده کنید . آتشدان های دایره نیاز به تخصص بیشتری دارند ، از این جهت پیشنهاد می کنیم از طرح های مربع و مستطیل استفاده کنید .

طرح مربع و مستطیل بسیار آسان تر میباشند ، و شما می توانید به راحتی آنها را اجرا کنید . آجر ها را به وسیله سیمان به هم می چسبانید و طرح خود را اجرا می کنید . انتخاب خاک مناسب برای مخلوط کردن با سیمان بسیار مهم می باشد . همچنین در انتهای کار برای زیبایی بیشتر ، می توانید آتشدان را رنگ آمیزی کنید . همچنین می توانید از آجرهای نما برای سطح بیرونی کار استفاده کنید .

آتشدان در دکوراسیون فضای باز

آتشدان سیمانی

برای اجرای آتشدان های سیمانی از دو روش می توانید استفاده کنید . در روش اول می توانید برای ساخت آتشدان از بلوک های سیمانی استفاده کنید . بلوک های سیمانی را می توانید همانند آجر بر روی هم بچینید ، و طرح مورد نظر خود را پیاده کنید . استفاده از بلوک های سیمانی همانند آجر می باشد . همچنین به دلیل ابعاد بزرگ و بلوک سرعت کار افزایش می یابد . امروز بلوکهای سیمانی نیز دارای طرح های متنوع هستند .

در روش دوم باید از یک اسکلت فلزی استفاده کنید . این طرح کمی زمان بر می باشد و نیاز به تخصص بیشتری دارد . شما اگر تخصص کافی داشته باشید ، می توانید شخص اسکلت فلزی خود را آماده کنید . اما در صورتی که تخصص کافی برای کار با فلز ندارید ، در این صورت پیشنهاد می کنیم تا از یک متخصص کمک بگیرید . ابتدا باید طرح اولیه خود را مشخص کنید ، در این جا شما هیچ گونه محدودیتی برای انتخاب طرح ندارید . به راحتی می توانید هر طرحی را که دوست داشته باشید انتخاب کنید .

بعد از آماده شدن اسکلت فلزی، باید از تورهای فلزی مخصوصی استفاده کنید . در اصطلاح به این نوع تورها رابیتز گفته می شود . این کار باعث می شود تا شما بتوانید سیمان را بر روی سطح اسکلت تثبیت کنید . به دلیل اینکه شما نمی توانید مستقیم از سیمان را به سطح فلز بچسبانید . از همین جهت استفاده از این تور ها الزامی می باشد . بعد از اتمام سیمانکاری می توانید یک لایه دیگر سیمان بر روی سطح اضافه کنید . این نوع سیمان اصطلاحاً سیمان نرمه گفته می شود . سیمان نرمه از مخلوط سیمان و ماسه بادی به وجود می آید .

فواید سیمان نرمه

سیمان نرمه علاوه بر اینکه سطح کار شما را صاف و تمیز نشان می دهد ، باعث افزایش طول عمر محصول میشود . در طول فصل زمستان آب در بین شکاف سیمان نفوذ می کند ، و در اثر یخ زدگی افزایش حجم باعث ترک خوردن سیمان می شود . اما سیمان نرمه به دلیل ایجاد یک سطح صاف مانع از نفوذ آب می شود . همچنین رنگ آمیزی بر روی این سطح آسان تر می باشد. برای رنگ آمیزی این محصولات از میزان رنگ کمتری استفاده میشود .

همچنین به غیر از آتشدان های سیمانی ، می توانید از سیمان نرمه برای پوشش سطح آتشدان آجری استفاده کنید . سیمان براحتی بر روی سطح آجر می چسبد ، و نیاز به وسیله دیگری برای چسباندن سیمان ندارید .

آتشدان سنگی

آتشدان های سنگی دارای زیبایی بیشتری هستند . اما برای ساخت آنها نیاز به تخصص بیشتری نیز دارید . همچنین برای اجرای این طرح شما به تجهیزات برش سنگ نیاز دارید . برای ساخت آتشدان سنگی می توانید از چسب سنگ و همچنین سیمان استفاده کنید . اما پیشنهاد می کنیم برای مقاومت بیشتر ، و همچنین زیبایی طرح از چسب سنگ استفاده کنید .

چسب سنگ و به طور کلی چسب های ساختمانی دارای مقاومت های مختلفی هستند . همچنین سرعت خشک شدن آن ها متفاوت می باشد . شما میتوانید بر حسب نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید . یا اینکه می توانید برای این منظور از یک متخصص مشاوره بگیرید .

آتشدان سنگی نسبت به سایر آتشدان ها گران قیمت تر میباشد . البته شما می توانید از سنگهای ارزان قیمت نیز استفاده کنید . اما به طور کلی قیمت سنگ در مقایسه با آجر و سیمان بسیار بالاتر می باشد . از همین جهت باید هزینه بیشتری را برای ساخت یک آتشدان سنگی در نظر بگیرید . همچنین محصولات دارای وزن بسیار بالاتری هستند .

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

بخاری های تولید شده در مجموعه ویلاسازه

نکته مهم در مورد آتشدان

در مورد ساخت آتشدان باید به این نکته توجه کنید ، آتشدان های سیمانی و آجری و حتی سنگی دارای وزن بالایی می باشند . از همین جهت جابجایی آنها بسیار دشوار می باشد . حتی در بسیاری از مواقع جابجایی این آتشدان ها غیر ممکن می باشد . پس دقت داشته باشید که اگر قصد اجرای یک آتشدان را دارید ، مکان آتشدان ثابت خواهد بود . شما امکان جابجایی آن را نخواهید داشت .

اجرای آتشدان های ثابت در مکان های اجاره ای بسیار دشوار می باشد . به دلیل اینکه شما ابتدا باید با صاحب ملک مشورت کنید . که در اکثر اوقات جلب رضایت صاحب ملک امکان پذیر نمی باشد . گذشته از این زمانی که می خواهید فضای باز خود را تغییر دکوراسیون دهید ، آتشدان ثابت تبدیل به یک مشکل برای شما خواهد شد .

در این صورت بهترین گزینه برای شما استفاده از آتشدان های فلزی می باشد . آتشدان های فلزی به دلیل وزن پایین تری که دارند قابل جابجایی هستند . شما به راحتی می توانید مکان این محصولات را تغییر دهید ، و به هنگام نقل مکان می توانید آنها را با خود به محل جدید ببرید .

اما همان گونه که گفته شد ساخت یک آتشدان فلزی نیاز به تخصص و تجهیزات زیادی دارد . پیشنهاد می کنیم این کار را به یک متخصص بسپارید . همچنین میتوانید آتشدان های آماده که در بازار موجود می باشد را تهیه کنید . این آتشدان ها در طرح ها و سایزهای بسیار متنوع در بازار موجود می باشد .

خرید آتشدان

گروه تولیدی ویلا سازه یک شرکت بسیار معتبر و با سابقه می باشد . شما میتوانید برای خرید آتشدان از محصولات متنوع این تولیدی بازدید کنید . ویلا سازه طرح های بسیار متنوعی طراحی کرده است ، شما میتوانید بر حسب نیاز و همچنین ابعاد محیط خود ، یکی از آنها را خریداری کنید . آتشدان ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند ، بر حسب طرح و ابعاد آنها طبقه بندی می شود . اما شما برای خرید یک آتشدان معمولی به بودجه ای در حدود 3 الی 4 میلیون تومان نیاز دارید .

ویلا سازه این امکان را برای مشتریان فراهم کرده ، تا بتوانند محصول مورد نظر خود را به صورت غیرحضوری خریداری کنند . شما می توانید با مراجعه به وب سایت ویلا سازه و یا تماس تلفنی با کارشناسان فروش ما ، اقدام به خرید محصول و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن کنید .

محصولات ویلا سازه از طریق باربری برای تمام نقاط کشور ارسال می شوند .

همچنین ویلا سازه یک امکان ویژه برای مشتریان فراهم کرده است . شما می توانید طرح مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید . و ما محصول شما را با ابعاد دلخواه شما را تولید و برای شما ارسال خواهیم کرد .

چند ویژگی به صورت همزمان در آتشدان

آتشدان ها یک قابلیت ویژه دارند ، شما با خرید یک محصول در واقع چند محصول را همزمان خریداری می کنید . آتشدان برای گرم کردن محیط استفاده می شود ، ولی می توانید به صورت همزمان به عنوان نیز از آن استفاده کنید . بودن این دو محصول در کنار یکدیگر باعث صرفه جویی در هزینه می شود . در واقع شما با خرید یک محصول به صورت همزمان دو محصول را خریداری میکنید .

همچنین ویلا سازه آتشدان هایی را طراحی کرده است ، که شما می توانید از آنها به عنوان میز استفاده کنید . اطراف گودال آتش به گونه ای طراحی می شود ، که شما می توانید به عنوان یک میز از آن استفاده کنید . همچنین زمانی که آتشدان خاموش می باشد ، می توانید با قرار دادن یک صفحه مخصوص بر روی گودال آتش آن را تبدیل به یک میز کامل کنید . در این صورت می توانید در تمام فصول سال از آتشدان استفاده کنید .

آتشدان فقط مخصوص استفاده در فصل سرما و زمستان می باشد . شما میتوانید در فصول دیگر سال از آن به عنوان کباب پز استفاده کنید . و یا اینکه می توانید به عنوان یک میز زیبا و بزرگ از آن استفاده کنید . همانگونه که می بینید شما با پرداخت هزینه یک محصول در واقع سه محصول را به صورت همزمان خریداری می کنید .

چه مصالحی برای ساخت آتشدان نیاز است ؟

نوع آتشدان شما مشخص می کند که شما به چه میزان و چه نوع مصالحی نیاز دارید . برای ساخت آتشدان فلزی به مقدار مشخصی پروفیل فلزی و ورق فلزی نیاز دارید . همچنین شما نیاز به وسایل مختلفی جهت برشکاری و جوشکاری فلز نیاز دارید . در حالی که برای ساخت آتشدان سیمانی و آتشدان آجری به مصالح و وسایل کمتری نیاز دارید .

آتشدان دوگانه سوز چه مزیت هایی دارد ؟

آتشدان های دوگانه سوز تمامی مزیت های آتشدان گازی و آتشدان هیزمی را به صورت یکجا دارند . اگر امکان دسترسی به زغال برای شما دشوار است که می توانید از گاز برای روشن کردن آتش از آن استفاده کنید . همچنین شما می توانید انتخاب کنید که از گاز شهری برای آتشفشان خود استفاده کنید یا گاز کپسول . این مزیت مهم باعث میشود تا شما بتوانید در هر شرایطی آتشدان خود را مورد استفاده قرار دهید .

مشاهده مطالب بیشتر

تحریریه مجله ایرانی

اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا